Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szobatisztaságra nevelés ötletek?

Szobatisztaságra nevelés ötletek?

Figyelt kérdés
13 hetes a kutyám, tegnap lehetett először levinni, de nem kakál meg pisil az utcán. Most is 10 perce értünk haza, és itthon rögtön pisilt miután ivott egy kicsit. Előtte pelenka ki volt téve, de nem nagyon erőltettük, mégis sokszor oda pisilt.

2013. nov. 29. 19:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha látod hogy rákészül futsz felkapod kiviszed hagyod hogy elvégezze a dolgát és utána rögtön visszaviszed a lakásba. Ez egy hosszú folyamat, úgyhogy az elején még számítani kell balesetekre. :)
2013. nov. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azt gondoltam hogy nem fog 1 nap múlva szobatiszta lenni. Pisinél mik a jelek? Nem nagyon vettem észre mint kakánál pl a forgolódás+szimat
2013. nov. 29. 20:04
 3/8 anonim ***** válasza:

Látod,itt kb. millióan elmondták,hogy a pelenka mennyire káros.

Meg lett neki engedve,hogy oda csináljon.Egyszerűen nem érti,hogy mit vársz tőle odakint,hiszen már a pelenkára pisilhet meg kakilhat.

A pelenkát felejtsétek el,dobjátok ki,ne legyen sehol egy darab sem és készüljetek fel,hogy így dupla időt vesz igénybe,mert át kell szoktatni.De egy kölyöknél ez idő és sok baleset.


induljatok 0-ról,ha eltűnik a pelenka,akkor keresni fogja,tehát észreveszed,hogy kell valamit csinálnia,leviszed..és addig nem jöttök fel,amíg nem ürít.Ha ürített,akkor megdicséred,jutalomfalat stb.

Ezt rengetegszer el kell majd játszani.


Egyébként minden evés,ivés,játék és alvás után vidd le.

2013. nov. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Oké köszi!


Gondoltam hogy hosszabb idő lesz így, nem én akartam a pelenkát(anyukám erőltette)

2013. nov. 29. 21:57
 5/8 anonim ***** válasza:
2013. nov. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia! Nekünk egy francia bulldog van, aki még kicsi. Ő úgy jelzi a pisilést, hogy olyan pózt vesz fel, mintha le szeretne ülni, csak kicsit jobban szétteszi a lábát, és félúton megáll.Ezt egyébként meg is tudod figyelni. :) De ő szuka. Fiúnál nem tudom, szerintem felemelik a lábukat, vagy ők is úgy, mint a lány(amég kicsi) Remélem tudtam segíteni!
2013. nov. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Szuka kutyám van. Megnéztem ést tényleg ezt csinálja. Köszi :D
2013. nov. 30. 06:34
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha rákeresel itt, a szobatisztaságra, akkor 1000+1 variációt ki fog dobni. Olvasgass. Kezdjétek a nulláról. 2 óránként vigyétek le. Addig lent kell vele lenni amíg nem produkál valamit. Ha 2 órát vagytok lenn, akkor annyit. Amint alkotott hatalmas dicséret, és jutalomfalat. Érezze hogy valami jót csinált. Pelenkát dobjátok ki. Ha a lakásba ürít azt jól mossátok fel, hogy ne érezze ugyanott a szagét (de ilyen illatos maszlaggal, inkább domestos vagy hasonló). Ilyenkor nem kell megszidni, csak takarítani, különben hozzá fogja kötni hogy pisilni/kakilni rossz, és utána meg fogja enni valószínűleg. Szőnyegeket szedjétek fel, padlóról könnyebb takarítani. Mellesleg meg lehet figyelni mikor pisil, kakil. Abban az időben is le lehet vele menni, plusz minden játék, alvás után is azonnal. Kaja előtt is le lehet vele menni, plusz kaja után vártok egy kicsit, és egy eü séta ugyancsak mehettek. Reggel korán az első séta, este későn az utolsó.
2013. nov. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!