Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rendben van, ha így viselkedik...

Rendben van, ha így viselkedik az ismerősöm kutyusa?

Figyelt kérdés

Hosszú történet, de ami a lényeg, hogy egy ellenkező nemű ismerősömmel egyre jobban közelebb kerültünk egymáshoz, gyakran járunk át egymáshoz.


Van egy labrador és egy kisebb, keverék kutyusa is. A labradort a menhelyről hozta ki 3 éve. Nagyon édes egy állat, de tényleg! Amikor először mentem át az ismerősömhöz a labrador egyből... Hogy is mondjam. 'Rám talált'.


Van egy olyan 'buta szokásom', hogy ha egy olyan emberhez megyek, akinél kutyus, vagy cica van, nem keresem az állat társaságát, megvárom, míg az állat keresi a társaságomat, nem szoktam ráerőltetni magam az állatokra sem. De a labrador 10-15 perc után odajött hozzám, megszaglászott, majd ezt követően simogattam meg csak. Innentől kezdve el sem mozdult mellőlem. A fejét hol a lábamra tette, hol az ágy szélére, a fejével a kezemet lökdöste. Már ott tartottunk, hogy az ölembe fog ugrani, csak ugye az volt a gond, hogy nem egy kis kutyusról van szó, így az ágyra jött fel és a fejét az ölembe hajtotta.


A srácot is nagyon meglepte ez a helyzet, mert azt mondta, hogy közömbösek szoktak lenni az 'idegenekkel', valamint hozzáfűzte, hogy mind a két kutya jól nevelt, nem szokták zargatni a vendégeket. Mondta, hogy miután elmentem, 'sírt' a kutyus utánam.


Ez az eset után gyakran, ha átjön hozzám, a labradort is hozza magával, valamint, ha úgy van és szabad a délutánom, napom, akkor nálam is szokta hagyni a kutyust, míg dolgozik.


Egyébként fiú a kutyus és 5 éves :)



2014. okt. 2. 19:45
 1/6 anonim ***** válasza:
24%
Nem vagy véletlenül skorpió jegyű? Ezotéria szempontból kérdezem. Lehet, hogy azért van. Én skorpió vagyok, és nekem rendszeresen csinálták ezt a kutyaiskolában az idegen kutyák. :)
2014. okt. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Vízöntő vagyok! :)
2014. okt. 2. 19:59
 3/6 anonim ***** válasza:

persze a rákokat meg megeszik..

Én arra tippelnék lehet érez valami szagot rajtad alapillatba ami emlékeztetheti előző gazdájára,vagy alapból a mozdulataid, kisugárzásod hasonlít rá. Ő nem tudja hogy menhelyre adták le, kutyákba nincs sértődöttség érzelem.

2014. okt. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy hozzáállsz az ismerkedéshez, nagyon is állatias, és a kutyák szempontjából illedelmesnek mondható.

Sokkal inkább odamennek egy közömbös emberhez, mint ahhoz, aki egyből agyonfogdossa, simogatja őket.

Ezen nem kell meglepődni, ez így rendben is van.

A továbbiakban viszont még van hova fejlődni, mert ugyanezt a tiszteletadást te ugyanúgy elvárhatod a kutyától. Mármint hogy ne erőltesse magát rád.

Még ha neked nem is annyira terhes, egy másodpercre ne feledd, hogy a kutyák állandóan tesztelnek, (azzal együtt hogy édesek) pláne egy idegennel szemben azonnal be akarják kalibrálni az illetőt.


Te tiszteletet adtál neki, el viszont nem vártad a tiszteletet.

Ha legközelebb ennyire rámenős, igenis sajátítsd ki a területedet, told ki a személyes teredből, hogy lássa, hogy kontrollálod a helyzetet, és nem ugorhat csak úgy az öledbe.

Ha mégis simogatni akarod, akkor ha arrébb ment, nem türelmetlen, nem követelőző, nem rámenős, letett arról, hogy mindenképpen melletted legyen és hozzád érjen, akkor hívd vissza, és a te döntésed alapján engedd közel magadhoz, és simogasd meg.

Ez a jutalma a tisztelet adásért. Ez így helyes, egészséges, és működőképes.

2014. okt. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
75%
Ritkãn van olyan,hogy a kutya választ magának barátot,társat.Valamiért különleges vagy neki,más,mint a többi ember.
2014. okt. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem azért mondom, de a Labik már csak ilyenek - sajnos! Az enyém is imád mindenkit, ezt a tulajdonságát nem szeretem csak, bevallom őszintén. Szerintem simán ellehetne lopni. Valószínű nagyon megkedvelt a kutyus, de Labradoroknál ez nem ritka, sőt. Nálunk még a burkolókért is odavolt, vagy ha vendég érkezett azt sem hagyta békén amíg nem üdvözölte úgy ahogy ő akarta. :D Próbálom leszoktatni, hogy azért ne örüljön mindennek és mindenkinek ennyire mert gondok lesznek, és úgy üdvözöljön ahogy azért azok is talán elfogadják akik annyira nem szeretik a kutyákat. :D Ő még kölyök szóval nála természetes, de dolgozom rajta keményen. :)

Szóval lehet hogy ez a Labi már kinőtt ebből a tulajdonságából, de te előhoztad. :) Valószínű pár hónaposan ő is így viselkedett, mindenkivel.

2014. okt. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!