Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Puli mama és moszkvai őrkutya...

Puli mama és moszkvai őrkutya papa véletlen almából származó,2 hónapos kiskutyát (egy szuka, egy kan közül lehet választani) befogadjak-e?

Figyelt kérdés

Állítólag közepes termetűek lesznek, most leginkább kaukázusira hasonlítanak. A moszkvainak utánanéztem, de milyen természetű kutya származhat ilyen keverékből?

A körülményeink: már van egy 12 kilós benti keverék szukám, 3 hónap múlva baba születik a házhoz, a telek meg csak 350 m2-es. A józan eszem szerint nem biztos, hogy nálunk lenne a legjobb helye, a szívem viszont nem szeretné, ha elaltatnák őket, mert nem sikerül nekik gazdit találni.


Tapasztaltabb kutyások, kérlek, a véleményetekkel segítsetek.


2010. jan. 22. 10:14
 1/10 anonim ***** válasza:
A puli fajtáját ismerem, mert nekem az van. Nagy a mozgásigénye, sunyi kis csibész, olyan bokába belecsípő, és kicsi korában rendkívül rossz, mint egy gyerek. Minden lehetőséget kihasznál, hogy felbosszantsa az embert. 4 pár papucsom bánta meg a kicsi korát. Játékos is egyben. Nagyon sokat hadakoztunk egymással. De másfél éves korától minden megváltozott. Rájöttem, ha úgy beszélek vele, mintha a barátom lenne, kedvesen szólítom, de rendreutasítóan egy rendkívüli aranyos jószág vált belőle. Nagyon jó házőrző, senkit nem enged be a kapun csak 3 embert. A moszkvai őrkutya fajtát egyáltalán nem ismerem, de ha már őrkutya fajta, gondolom nem ölebes a természete, viszont jó szóval és szeretettel következetes neveléssel mindent ellehet vele érni. Ennyi tapasztalattal rendelkezem, amit átadtam neked.
2010. jan. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a tapasztalatodat. :-)


Pulival már volt dolgom, bár csak a nagyszüleimével. Imádnivaló betyár. :-) Nem is ez ijeszt meg, hanem az, hogy a moszkvait három fajtából hozták létre, és az egyik a kaukázusi! A férjemmel beszélgettünk már második kutyáról - épp itthon is tudnék vele lenni, amíg kölyök - de nem ekkoráról...


Tettem fel pár képet a kölykökről:


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2010. jan. 22. 10:39
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A méretét igazából csak találgatják, mert az a keverékeknél akkor derül ki, ha már kifejlődött a kutyó. Az tuti, hogy közepes, vagy nagytestű eb lesz belőle. Az is biztos, hogy nagyon intelligens, és ragaszkodó természetű lesz, ha a puli génjei előjönnek, moszkvait személyesen egyet sem ismerek, róla nem tudok nyilatkozni. Annyit tudok a fajtáról, hogy birtokőrzésre tenyésztették ki, és hatalmas mozgásigénye van. A puli is élénk mozgékony, ezért a pici baba mellett egyszerűen nem lesz időd eleget foglalkozni vele. Mondom én, aki legnagyobb igyekezetem ellenére is elhanyagolom a négy kutyámat, mert a lányom 5 hónapos, és minden időmet leköti. Szerencsére az én kutyáim már nagyok, így asszem felfogják, hogy az én kölyköm még pici, ezért nincs rájuk annyi időm. Amúgy az öreg szukám meg is akarta szoptatni a babámat, de ezt csak zárójelben jegyzem meg. A helyedben én is nagyon sajnálnám szegény piciket, de inkább keresnék nekik valakit, minthogy magamhoz vegyem pici kutya, pici gyerekkel nekem elképzelhetetlen. Amég nem volt gyerekem nem tudtam hogy így van, de hidd el, így van! Persze ez a Te döntésed, és biztos vagyok benne bármit is választassz, helyesen fogsz cselekedni. Jó egészsséget és sok örömet a babóhoz!
2010. jan. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az előző vagyok. Hát ez valami tünemény!! Nem csodálom, hogy beleszerettél, de semmi puli nincs benne! eZ ÓRIÁSI LESZ!! Ha bevállalod kösd fel a nadrágodat!
2010. jan. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Jaj... Ettől féltem. Épp 8 hetes moszkvai kölykökről nézegetek képeket a neten, és hát kb egy méretnek tűnnek ezekkel a keverék kölykökkel. [link] Hát ezt alaposan meg fogjuk gondolni.
2010. jan. 22. 10:57
 6/10 anonim ***** válasza:

Jaj,de gyönyörűek! Nekem egyik nagy kedvencem a moszkvai,és mit ne mondjak csak a színükben van nagy különbség...szóval szerintem sem lesznek "kicsik"! Viszont kitűnő házőrző lesz!

Amit a moszkvairól érdemes megemlíteni,az az,hogy elég következetesen kell nevelni;idegenekkel bizalmatlan:olyan 1 éves koráig van nála "haverfelvétel";imádja a gyerkeket,él-hal a családért;az immunrendszere erős,jó az állóképessége.

A mozgásigénye...nem tudom...én eddig csak lusta moszkavaikkal találkoztam,többnyire egész nap feküdtek,figyelték a terepet. Az egyik pl. még sétálni sem vol hajlandó,ha olyanja volt leült akár a zebra közepére is nem volt hajlandó tovább menni (tényleg megtörtént,tizsta égés volt:)). Bár télen imádnak hóban rohangálni,akkor élnek igazán!

Én pl. azért nem döntöttem a moszkvai mellett annó (pedig odáig voltam értük),mert úgy éreztem nekem inkább egy aktívabb kutyus lenne ideális,aki élvezi a hosszú sétákat,kirándulásokat...

Szerintem jó helye lenne nálad,és a telek mérete is több,mint ideális!

Én a helyedben mindössze azt gondolnám át,hogy mennyire fér bele az időmbe és persze anyagi helyzetembe egy új kutyus,a baba mellett.

Egyébként a szuka kutyád mellé a kant ajánlanám,a konfliktusok csökkentése érdekében.:)

2010. jan. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Ekkora kutyát mindenképpen ivartalanítanánk, mert nincs az a kerítés, ami tüzeléskor visszatartaná, akármilyen nemű. A jelenlegi kutyónk meg nem domináns típus. Szóval a neme mindegy lenne, bár szukának jobban örülnék.


Viszont az picit aggasztó, amit írsz, hogy csak egyéves koráig van nála haverfelvétel. Mi legalább két gyereket tervezünk, nem szeretnénk a kutyától két év múlva azért megválni, mert a később született gyereket nem fogadja el családtagnak.


Úgy döntöttünk, hogy egyelőre várunk. A férjem cégénél mindenkihez (450 ember) eljutott a felhívás, és páran máris érdeklődnek. Ha nem kelnek el a kölykök, akkor egyet mindenképpen megmentünk az elaltatás elől, aztán majd csak lesz valahogy.

2010. jan. 22. 13:27
 8/10 A kérdező kommentje:
Jaj, és nagyon köszönöm neked a személyes tapasztalatokat és az infókat a moszkvairól! :-)
2010. jan. 22. 13:30
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
ha örökbe fogadjátok kössétek a tulajdonos lelkére,hogy ivartalanítassa az anya kutyát!
2010. jan. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
:)))))))))))))))
2011. júl. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!