Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 4 hónapos kislány vizslához...

4 hónapos kislány vizslához kérhetnék segítséget?

Figyelt kérdés

Udvaron tartott, kennelben csak akkor van, ha olyan a szitu (gyerekek felügyelet nélkül, vendég). Hetente 3* van mezőre kivíve kb. 1,5-2 órás rohangálásra, minden nap kb. fél óra apportozás (két részletben) itthon, naponta, másnaponta pórázon sétáltatás. Délutánonként kb másfél órát vagyunk kint az udvaron, a gyerekek játszanak, bevonva időnként a kutya is (labdázás, kergetőzés, szeretgetés).

Amiket már tud: ül, fekszik, pacsit ad, marad (ez még nem a legtökéletesebb).

Amit meg kéne neki tanítanom, de valahogy nem megy: - pórázon sétálás (húz minden irányba, nem zavarja, hogy fojtja az öv, akkor is feszít. rövid pórázon tartom, de folyton kitőr mellőlem)

- ugrál mindenkire (örömében, játékosságból) kifordulok, rászólok, megfogom a mancsait, egyik se használ

- ha indulunk itthonról, már a kapuban van és szökne (illetve nem megy el, jönne velünk, hívásra visszajön ha sikerül kislisszolnia, de ilyenkor úgy megyünk ki, hogy kennelbe becsukom, kimegyünk biciklivel, gyerekekkel, majd én visszajövök és úgy megyek ki hgoy a kapunál visszatartom és szó szerint kiszökök)

- mászik az ölünkbe (ha leülök a teraszon a padra már ugrik rám, bújik az ölembe)

- kennelbe csak akkor megy be magától, ha kaját kap, amúgy ha be akarom csukni (és persze mindig tudja mikor akarom) leül a kennel előtt két méterrel és be kell vinni. Ilyenkor nem ellenkezik, hagyja.


Az ölbe mászást mi csesztük el, mi engedtük az elejétől kezdve (akkor 5 kg volt, most 15). Az ugrálást, udvarban maradást induláskor kéthós (akkor került ide) kora óta próbáljuk megtanítani neki. A pórázon sétálást kb egy hónapja gyakoroljuk.

Kutya iskolába még nincs lehetőségem vinni, tavasszal szeretném. Addig is mit javasoltok? Akár honlap youtube videó, saját tapasztalat?

Köszi!

Ha valamit nem írtam le és fontos infó lenne, kérdezzetek!


2014. okt. 4. 14:53
 1/5 anonim ***** válasza:

tudja a "nem" parancsot? akkor a legegyszerűbb minden, le kell tiltani a nem kívánt viselkedésről. ha nem ismeri, ha ugrál, ne vegyél róla tudomást, fordulj el, nézd levegőnek. ha lenyugszik, dicséret.

az én kutyám a pórázra pörgött be. csak akkor raktam rá a pórázt, ha lenyugodott, és csak akkor indultunk el, ha nem volt ugrabugra.

a szökésről úgy szokott le, hogy kinyitottam a kaput, leültettem, ha kiindult volna, becsuktam előtte, visszaültettem. ha nem akart kimenni, jutalomfalat, dicséret. ha már nyugiban ült a kapuban akkor is, ha nyitva volt, akkor kiléptem az utcára. ha utánam jött volna, visszaléptem, ültettem, ha ült tovább, jutalom, dicséret. és napokig gyakoroltuk.

a kennelbe szoktatást meg kajával, játékkal, stb. csináld, hogy pozitív dologgal kösse össze a kennelt, és ne büntetésként élje meg. pl. játssz a kennelben vele, vagy tanuljatok ott.

az ölbe mászásról pedig: ne engedd. tiltsd le azonnal, mikor mászna.

2014. okt. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Vizsla, nagyon igényli az emberek társaságát, ezért jobb tenyésztők és a menhelyek, fajtamentők nem is adnak csak kerti tartásra kutyát. Igényli, hogy mellettetek lehessen a nap legnagyobb részében. Emellett télen egyébként is a lakásban kell tartani, mert nem bírja a hideget.

A szökésről és problémákról tiltással, szabályok felállításával tudod leszoktatni. Viszont ha nem tudod, hogy hogyan is kell szabályokat bevezetni, keressetek fel egy jó kutyasulit és vigyétek kutyaoviba, ott tudnak segíteni az oktatók. Interneten keresztül, anélkül, hogy látnánk a kutya viselkedését, reakcióit, nem lehet igazi tanácsot adni.

2014. okt. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem-re abbahagyja amiért rászólok, de újra is kezdi. kb 10-jére fogja fel,hogy a nem az nem. pl. leülök, mászna rám. Tiltom, el is tolom, leül. újra kezdi, ugyanez. Nagynehezen megért. 10 perc múlva újra leülök, és kezdődik előlröl a bepróbálkozás.

Télen is kint lesz, hőszigetelt kutyaháza van, meleg paplannal, a kennelben, de oda csak enni megy be. A bejárati ajtónk előtt alszik egy mózeskosárban. Ha a kosarát beviszem a kennelbe, inkább a hideg kövön alszik az ajtó előtt. Szoktunk játszani vele a kennelben, jutifalattal is próbálom becsábítani de amint bejött,leül, megkapja jön is ki. ilyenkor gyakorolom vele a marad-ot. bárhol marad az udvaron, amíg nem engedem jönni, kivéve a kennelben. Az ül meg olyan, hogy leül, de 10 mp múla megy is vagy ugrál.

2014. okt. 4. 16:13
 4/5 anonim ***** válasza:
nem is tud sokáig koncentrálni, még baba! következetesség, sok gyakorlás, még több türelem! :) első voltam.
2014. okt. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi :-) Türelmesek vagyunk, szeretjük nagyon. Lehet kicsit nagyon is :-)
2014. okt. 4. 16:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!