Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, hogy jó legyen a...

Mit tegyek, hogy jó legyen a kutyának? (örökbefogadás)

Figyelt kérdés
Örökbe fogadok egy kutyát. Nem menhelyről hanem egy családtól.Családi okok miatt meg kell válniuk a kutyustól.(sajnos sok ilyent olvasni) 5éves a drága.. engem a kutyák 99% szeret szóval ezzel nem lesz gond..de mi az amit még megtehetnék,hogy könnyebb legyen neki egy új családban,hogy ne érje nagy sokk ként a váltás?
2014. okt. 5. 22:34
 1/5 A kérdező kommentje:
amit még hozzá kell tennem,hogy messze lesz a régi családja (Győrből utazik Tolnamegyébe)
2014. okt. 5. 22:36
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Viselkedj természetesen, hagyj neki időt, hogy megbarátkozzon az új helyzettel, új családjával. A régi gazdái NE látogassák, mert azzal csak nehezítik a beilleszkedését és összezavarják. Ha van ilyesmire igényük, akkor érjék be fotókkal.

Ha vannak gyerekek, ne támadják le és nyüstöljék agyon.

Pár nap elég neki talán, de ezt talán látni is fogod (kezdeményezőbb veled vagy ilyesmi). Foglalkozni egyből elkezdhetsz vele, pozitív megerősítéssel. Így a kapcsolatotok is szilárdul. :) Sok sikert az új családtaghoz!

2014. okt. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én lehet kezdésnek végigcsinálnék vele egy két-három hetes kötődési tréninget - biztos ami fix.
2014. okt. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Enyém menhelyről jött és kellett neki 1 hónap kb hogy beilleszkedjen. (Nála azért is, mert előtte a poklok poklát kellett átélnie :( )

Addig is türelmes voltam vele és a legnagyobb szeretetnél is nagyobbat adtam neki.

De azért megszidtam ha rossz volt, nevelgettem, nem akartam, hogy legyen neki x idő fenékkinyalós Hawaii utána meg hirtelen megváltozok felé...


Szerintem ezt nem lehet leírni, ha ott van a kutyus érezni fogod, mi az, amivel a lehető legszebbé varázsolhatod az életét.

2014. okt. 6. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :)a terepet már előkészítettem neki..beszereztem abból a fajta tápból amivel szokták etetni illetve a napokban felújítjuk a kerítést mivel nem szokott pórázhoz tehát nem tudom,úgy vinni végezni kis-nagy dolgát,hogy pórázon viszem így szabadon kell engednem
2014. okt. 6. 12:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!