Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Laktóz mentes tejet adhatok a...

Laktóz mentes tejet adhatok a 8 hetes kutyámnak?

Figyelt kérdés
Beáztatni szeretném vele a száraz tápot, nem hajtja meg vagy nem lesz tőle baja? Előtte kecsketejbe áztatott táppal etették.
2014. okt. 8. 17:17
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

A laktóz mentes tej az olyan mint a hámozott léggömb??? Már bocs, de ilyet én még nem hallottam...

Kecsketejet adhatsz neki, azt se sokat, de semmi másmilyen tejet ne.

2014. okt. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem kell áztatni már 8 hetesen, felesleges. Jó neki hogyha rág, a fogainak és legalább nem habzsol annyira.

De ha mindenáron áztatni akarod akkor inkább vízbe. Nem minden kutya szereti a laktózmentes tejet és a legfontosabb az, hogy nincs is rá szükségük elválasztás után. A legtöbb ilyen tej tele van tartósítóval meg minden sz.arrral, így én inkább kerülném. Éppen elég az a tartósító és adalék amit a tápban van (mert sajnos mindegyikben van...). Én szójatejet iszok mert laktózérzékeny vagyok, de a kutyám tuti nem inná meg. Ezek már egy fokkal jobbak mint a nevesincs bolti tejek, de én nem adnám.

2014. okt. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
tehén tejet miért nem szabad?
2014. okt. 8. 17:21
 4/5 anonim ***** válasza:
A legtöbb kutya laktózérzékeny és a tehéntej tartalmaz rengeteg mennyiségben. És mert nincs szüksége rá. Vizet igyon ne tejet. :) Mégis minek?
2014. okt. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kinológia szemináriumon azt mondták,ha a kutya kölyökként kap tehéntejet (nyilván nem minden nap és csak keveset) akkor felnőtt korában sem lesz gondja vele. Azonban azok a kutyák akik csak felnőttként kapnak tejet érzékenyen reagáltak rá (hasmenés, hasi görcsök stb.)
2014. okt. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!