Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit adhatok enni a bichon...

Mit adhatok enni a bichon bolognese kutyámnak?

Figyelt kérdés
8 hetes, 2 hete van nálunk, és azt mondta a szüleinek a gazdája(akitől vettük), hogy nem ehet fehérjét, mert érzékeny rá, ezért kutyatápból sem mindegy milyet kap. Adott hozzá egy kis kaját, amit eddig ott evett, de az már elfogyott, és errefelé nem lehet kapni olyat, ezért mást vettünk neki, de nem eszi szívesen, és "sír" az "emberkaja" után. Ma reggel adtam neki egy pár karika virslit az enyémből, és azóta meg van őrülve. Ha nem szereti a tápot, milyen ételt lehet adni neki? A virslitől lehet baja? Vagy esetleg felvágottakat?

2014. márc. 20. 15:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Tisztában van bármelyikőtök is a fehérje fogalmával? Tudod mi az, vagy csak olyan borzasztó intelligensnek tűnik leírva?


Hjajj....


Milyen táppal etette azt a szerencsétlen kölyköt?

2014. márc. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Milyen tápot vettél neki? Én mindenképpen a Britet ajanlanám. Ha nem eszi meg nagyon egyszerű,lerakod elé ott van a táp 10 percet és elveszed. Kövi etetésnél ugyan ez. Én is kipróbáltam,egy napot bírt a kutyus,azóta bármilyen tápot megeszik,de mindig vedd el 10 perc után. Milyen tápot kapott a tenyésztőnél?
2014. márc. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Am az "emberkajától" sem lesz baja. Am ahogy a kettes írta. Ha éhes lesz megeszi.
2014. márc. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Képzeld, tudom mit jelent a fehérje. De azt mondták, hogy tojás, csirkehúsos dolgok alapból ki vannak zárva. Ezért kérdezem, hogy "emberkaják" közül mit ehet.


Eddig Select Gold tápot kapott, most pedig Darling Juniort, ami bárányhúsos.

2014. márc. 20. 16:09
 5/18 anonim ***** válasza:

Egy kutya amelyik a "tenyésztő" szerint érzékeny a fehérjére. Na ez a nem semmi. Ha igaz akkor egyáltalán hogy volt pofája eladni egy ennyire beteg állatot. Amúgy fehérje szerintem minden tápban van és a virsliben is.

Tudod a fehérje az a hús de van növényi eredetű is belőle pl. a szójában és a virsli főleg ebből a kettőből áll.

2014. márc. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Amúgy (csak úgy mellékesen megsúgom) a virsliben is van fehérje. Az emberkajában is.


Másrészt borzasztó nehéz és komoly iskolázottságot igénylő lett volna használni a keresőt.

http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=milyen+t%E1p..

2014. márc. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Darlingot kap? Ezzel az erővel adhatsz neki bármit, nem csirkeallergiás az a kutya. A bárányos darlign is csirkéből van (az a kemény 4% benne).


Adj neki nyers kaját, a legjobbat teszed. "emberkaja" nem kell kutyának. Helyette leginkább csak hús, mert mint tudjuk, a kutya húsevő.

2014. márc. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Ó hát a Kérdező majd biztos nekiáll barfozni meg összeállítani Fifike étrendjét úgy hogy ne legyen tápanyaghiánya, miközben még azt sem tudja hol kezdődik a "kutyeledel" kategóriás táp :)


Mondjuk ha venné a fáradtságot és utánanézne/olvasna akkor lenne némi esély, de gyanítom hogy az nem mostanság lesz...


Khm... Szóval Kérdező, dobd ki a Darlingot a kukába, mert az oda is való, nem a kutya elé! A következő márkájú kutyatápok valamelyikével etesd (akár neten is rendelhetsz):

- Brit Care

- Brit Premium

- Josera

- Eukanuba

- Acana

- Orijen

2014. márc. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
65%
Kutyatarást vizsgához kötni!!! Kezdeményezni fogom. Komolyan mondom szerencsétlen kutya, már most sajnálom. 15 évig egy ilyen gyökérrel kell élnie. Mondjuk talán 5-6 év múlva megtanulsz kutyázni, csak addigra lesz egy elkényeztetett kis porbafingód akit mindenki legszívesebben orrba rúgna.
2014. márc. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Valami értelmes tápot adj annak a szegény kutyának. Amúgy az enyém nem eszi a britet, egyáltalán. Egyszer keménykedtem vele a leteszem, elveszem, de annyira lefogyott, hogy az állatorvos azt mondta adjak neki mást (evett belőle, de mindig csak annyit, hogy ne haljon éhen kb...). Most Royal canin exigentet eszik. De a taste of the wild is jó táp. Azt is rendelhetsz netről.
2014. márc. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!