Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az normális, hogy a 9 hónapos...

Az normális, hogy a 9 hónapos a kutyám, és már tiszta fogkő a foga?

Figyelt kérdés
Napi kétszer kap enni, jó minőségű tápot és néha fűszer nélküli csirkehúst, és mellé nem kap szemetet. Minden nap kap pár falat almát. Nem fajtatiszta bichon havanese-ről van szó egyébként! És szerintetek le lehet szedetni a fogkövét? Bocsi, ha hülyeség...:)

2014. okt. 10. 19:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
orvos látta?
2014. okt. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Persze le lehet szedetni. Altatásban vagy bódításban csinálja a doki, de nem egy komoly dolog. Viszont minél hamarabb csináltasd meg, mert sajnos csúnya következményei lehetnek a fogkőnek.
2014. okt. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Én is ettől félek, hogy teljesen kihullik pár éven belül a foga, és akkor a tápot nem tudja majd megenni. Orvos még nem látta, de decemberben kell visszamennem veszettség emlékeztetőre, akkor meg fogom kérdezni, hogy mi a teendő.
2014. okt. 10. 19:32
 4/12 anonim ***** válasza:
20%

wazze! rohad a kutyád foga, Te meg ba...l rá, most október van, de decemberig had rohadjon?

Neked se való élőlény!

2014. okt. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
88%

Utolsó, ha hallgattál volna, bölcs is maradhattál volna. Így csak bunkó vagy.


Hajlam kérdése. A 10 éves kutyámnak szinte semmi nincs, az 5 évesnek atom fogköves volt, másfél évesen leszedték, azóta jó. A lányának 105 évesen ugyanúgy tiszta fogkő. 3 hónap alatt meg nem "rohad el"....

2014. okt. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
46%

utolsó, dettó, majd ha elkezd kiesni a kutyájának a foga, akkor lehet majd csodálkozni.

de Ti tudjátok.

2014. okt. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Azért köszönöm a megosztó kommenteket, főleg azoknak, akik megvédtek! Igen, én is úgy gondolom, hogy 3 hónap alatt tényleg nem fog elrohadni a kutyusom foga, és mivel az állatorvos elég messze van tőlünk, így szerintem ráér decemberig. Még lenne egy kérdésem, hogy a fogkő mellett a nagyobb fogainak a teteje pedig sárga.
2014. okt. 10. 20:23
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

fogkőnél megtelepszik a bacilus-ételmaradék. egy kölyök kutyánál a fejlődésnél minden dologra oda kell figyelni, mert a későbbiek folyamán ebből sok gond lehet.

a kedves válaszoló jól megnyugtatott: hajlam kérdése.

:)))))

az, hogy az ő kutyájának nem lett ebből gondja, az nem jelenti azt, hogy a Te kutyádnak sem lesz.

de, mint mondtam, ti tudjátok.

2014. okt. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Rágjon csontot, lehetőleg nyersen, és ne túl keményet (szóval neki például biztos sok lenne egy velőscsont, de darabolt farhát, vagy csirkeszárny, láb, ilyesmi simán mehet), az leszedi a fogkő nagy részét, a továbbiakat meg döntse el a doki.
2014. okt. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nagyon jó ötlet a csirkeláb, erre nem is gondoltam! Remélem akkor decemberig nem romlik az állapota!
2014. okt. 10. 21:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!