Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudnám megtanítani a...

Hogy tudnám megtanítani a kutyámnak a normális kutyatempót és azt, hogy csak az engedélyemmel menjen oda más kutyákhoz?

Figyelt kérdés

11 hónapos kutyám van, aki eléggé aktív. Épp arra próbálom rászoktatni, hogy ne rohanjon oda minden kutyához (először megkérdezem a gazdit, szabad e és utána engedélyt adok és utána mehet - jelenleg csak szimplán visszatartom pórázzal, ha jön a kutya és addig tartom, amíg a másik gazditól engedélyt nem kapok, de ez nem nagyon érti meg), illetve arra, hogy, ha séta van, jöjjön mellettem.


Azt a tanácsot kaptam, hogy használjak nyakba akasztós pórázt (magyarul ne hámot). Ugyanis az ráveszi arra, hogy megtanulja a normális séta tempót és arra, hogy a közelembe menjen. Annyit értem el vele, hogy fut ugyanúgy a vakvilágba, a póráz nem veszi rá, hogy szimplán sétáljon, fut és nem zavarja, hogy nem kap levegőt. :( Mindig mondják, ne zavarjon ez engem, idő, amíg megszokja, de én nem akarom ezzel inkább kínozni, látva hogy nem is hozza meg a várt eredményt ez a póráz.


A futtatóval próbálkozom - szaladgálja ki magát, de még utána is tele van energiával és ugyanúgy szalad bele a vakvilágba sétánál.


Szerintem azon kívül hogy tudja, hogy üljön le, maradjon, hozzám, hogy behívható fontos az is, sőt, alap dolog, hogy tudjon mellettem sétálni és ne menjen oda más kutyákhoz az engedélyem nélkül - tehát ebben az utolsó kettőben vannak hiányosságaink.


Félre ne értsetek, akik ellenzik ezt az egészet - nem robotot akarok csinálni, csak ránevelni az alapvető dolgokra.


Van valami ötletetek?


2014. okt. 6. 23:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Kutyasuli, méghozzá valami haladóbb szellemiségű, nem a sarki őrzővédős-rángatós.

Kéne valami olyan elfoglaltságot találni nektek, ami tényleg lefárasztja a kutyát, mert a leírásod alapján a sima séta meg a futtatón rohangászás baromi kevés neki. Néhány kutya igényli a komolyabb fizikai és/vagy szellemi megterhelést, elsősorban azt kell biztosítani neki, meg a következetes és átgondolt nevelést.

Egy alapvető pórázkezelést sem ártana elsajátítanod, mert akármilyen nyakörvben hagyod húzni a kutyát, húzni fog. Ne csak ráakaszd a kutyára azt a pórázt, hanem használd is - de hogy hogyan, arra ugye megint van egy pár technika, és kutyája válogatja, melyik jön be neki.

A póráz nélküli sétához, tiltáshoz meg elsősorban normális, kiegyensúlyozott kapcsolatotoknak kell lennie, azt meg nehéz netes tanácsok alapján kialakítani, ezért mondom, hogy suli. Összetettebb probléma ez, mint amilyennek tűnik :)

2014. okt. 6. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ!
2014. okt. 7. 00:53
 3/4 anonim ***** válasza:
74%

Szia!


Milyen fajta, mekkora kutya? Ha nem egy 20 kilós ebről van szó, akkor hámban is viheted, azzal ugyanúgy meg lehet tanítani, hogy ne húzzon, rángasson (tévhitekkel ellentétben) :)


Amikor megfeszül a póráz, megállsz. Addig nem moccansz, amíg a kutya el nem mozdul és lazít a pórázon. Idővel rájön, hogy pórázhúzással nem jut előbbre.


Nézd meg őket:

http://www.youtube.com/watch?v=Z8cPkTh7Y3k

http://www.youtube.com/watch?v=HxenZkvSkPc


ÉS TÜRELEM. Sajnos nem egyik napról a másikra tanulja meg a rendes közlekedést :)


A futtató akkor jó igazán, ha van is partnere a játékban. Az én kutyám terrier keverék, 15 kilós, tömény izom. Na vele pl. sokszor nem hajlandóak játszani a többiek, 1 kiskutya van, akivel szó szerinte versenyt futnak és van 1 másik kutya, egy staffi, akivel meg keményen birkóznak. Ezektől el is fárad. De a többi lustasággal semmit nem lehet kezdeni XD Esetleg ha elég nagy a futtató és nem vesznek össze, vihetsz labdát.

2014. okt. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
egy 9 kilós keverék (Pindúrka - tacskó méret). Van egy játszótársa, őt megtanítottam arra hogy ne rohanjon úgy mint aki meghibbant, ő 20 és 25 kiló között van, sajnos ő is még odamegy más kutyusokhoz, de azért ha mondom hogy nem veszi a lapot az esetek 90%-ban.
2014. okt. 7. 14:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!