Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy taníthatám meg arra a...

Hogy taníthatám meg arra a Golden Retrimet, hogy ha leviszem apartra ne szaladozzon el ide-oda? (lenn tovább)

Figyelt kérdés
még nem volt tó parton(2éves)goldim, de tudom hogy nagyon szereti a vizet. nyáron szeretném őt is magammal vinni néha velencei tóhoz, csak félek hoygha elnegedem elkezd összevissza rohngálni és ennek majd többen nem fognak örülni. ti hogy tanítjátok meg erre a kutyáétokat hogy ne szaladozzon el tőletek?
2010. jan. 23. 18:32
 1/7 A kérdező kommentje:
mármint nyilván az nem baj ha futkosni kezd, csak a közelemben maradjon. főleg attól tartok hogy mi lesz ha meglát eyg másik kutyát(mert szokott lenni több aparton) akkor tuti oda fog rohanni:(
2010. jan. 23. 18:33
 2/7 anonim ***** válasza:
Ismeri a kutyád a "gyere vagy a lábhoz " parancsot. Mármint megszokott környezetbe magadhoz tudod hívni?
2010. jan. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
tud pár dolgot(marad, ül, pacsit) de ha hívom és oylanja van, valami más ami jobban leköti az istenért nem jön oda, pont ez a problémám(1másik kutya jobban érdekli:(
2010. jan. 23. 19:08
 4/7 A kérdező kommentje:
ezt hogy taníthatnám meg neki, hogy "gyere ide" mivel hívhatnám magamhoz?
2010. jan. 23. 19:10
 5/7 anonim ***** válasza:

hát nagyban segítene ha szereznél egy kötelet amit gyakorlás alatt póráznak használsz és olyan 5-6 méter hosszú. Elég ha lazán lóg a földön a kutyudnak észre se kell vennie, de ha eltávolodik tőled és nem reagál rád azzal visszahúzhatod így megtanulja, hogy akkor is te vagy a főnök, ha már eltávolodott a közvetlen közeledből.

Az meg hogy mivel jutalmazd, ha visszajön a kutyád ízlésétől függ. Kaja(nemcsak valami vacak rágcsa hanem valami amiért megőrül) sípolós játék, szőrös bigyó, labda...

2010. jan. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ja meg elfelejtettem itt ez a 2 link hátha segít:

[link]

[link]

2010. jan. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is goldim van, én a Tiszára szoktam levinni és oda vissz szabadon meg...mikor meglát egy kutyát,vagy megfogom vagy odamegy azzal sincs baj. A goldenek nagyon barátságos kutyák. Szólítsd a nevén vagy valami parancsszóval én a nevén szólítom.
2010. jan. 31. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!