Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ha egyetlen kant...

Mit tegyek ha egyetlen kant se tartok alkalmasnak arra, hogy az én kutyámat befedezze?

Figyelt kérdés

2 év alatt rengeteg kiállításon voltam külföldön is, mégis rájöttem, hogy kutya-kutya között annyi a különbség, hogy egyszerűen nem találok olyat ami nekem tetszene. Ha tetszik is akkor valami gond miatt ( mancs deformáció, színhiba, mozgás szaladáskor...) miatt automatikusan kizárom ( mivel ez a természetes)


Most itt álok nemsokára egy tüzelő szukával és úgy érzem, hogy ilyen kölyköket nem akarok a világra hozni. Természetesen van olyan aki bejön de mind rokon az én kutyámmal. Szóval azok kizárva.


2014. okt. 13. 08:43
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
*állok. Bocsi reggel van még xD
2014. okt. 13. 08:46
 2/25 Shai-Hulud ***** válasza:
24%

Szegény kutyád szűzen fog megdögleni. :-D

Ha a szüleid is így álltak volna egymáshoz, ma te sem léteznél.

Hiába magasak az igényeid, ha egyszerűen nincs olyan kan, amelyik megfelelne nekik.

Talán próbáld meg az igényeidet kissé lejjebb adni, és az "ideális" helyett egy "létezőt" találni.

2014. okt. 13. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
44%

Várj, míg eljön az igazi! Nehogy valami elfuserált kölyköket hozz a világra!

Esetleg ivartalaníttasd a kutyádat.

2014. okt. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Nem akarom a fajtát még roszabbá tenni azzal, hogy mindegy mivel fedeztetek csak legyenek kölykök amiből pénz lesz nem??????


Hülye nem vagyok. Szétnézek még messzebb Franciában esetleg hátha lesz ott olyan aki bejön és szép is. De nem fogok akármilyen fűvel fával fedeztetni. Jobbítani akarom a fajtát és nem szét cseszni.

2014. okt. 13. 09:05
 5/25 anonim ***** válasza:
95%
A TENYÉSZTÉS lényege, hogy az eddigieknél szebb, egészségesebb, jobban dolgozó kutyákat hozzunk létre. Csak akkor hoztunk le almot, ha van egy kiváló, hibátlan egészséges szukánk, és egy hozzá egy kiváló, hibátlan egészséges kan, ami hozzá illik. Amíg ez nem teljesül, addig nincs értelme almot lehozni, ha csak nem a bevétel miatt akarsz kiskutyákat - de akkor meg ne beszéljünk tenyésztésről. Kérdés mi okból akarsz almot? Ha a fajta jobbítása a cél, tehát tenyészteni akarsz, akkor szerintem evidens, hogy vársz, míg megfelelő kant találsz, aki megüti a mércét.
2014. okt. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Természetes, hogy jobbítani akarom ezt a rakatnyi beteg kutyát amit xy fajtának neveznek. Csak nem akarok várni 4-5 éves koráig, hogy aztán még az orvos se tudja rendbe rakni ( úgy mint száz másik szukát akit későn fedeztettek be és meg lett az eredménye) ...
2014. okt. 13. 09:17
 7/25 anonim ***** válasza:
96%
5-ös vagyok. Azt kifelejtettem, hogy semmi nem történik, ha nem fedezteted be ennél a tüzelésnél nem? Senki nem tart pisztolyt a fejedhez. Csak erre reagáltam: "Most itt álok nemsokára egy tüzelő szukával"
2014. okt. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
90%
Értem, Hát akkor nézz körül külföldön. Még jót is fog tenni a vérfrissítés!
2014. okt. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
84%

"Csak akkor hoztunk le almot, ha van egy kiváló, hibátlan egészséges szukánk, és egy hozzá egy kiváló, hibátlan egészséges kan, ami hozzá illik."


Csak azt felejti el mindenki, hogy hibátlan kutya NINCS. (Bárki bármit is állít, akkor sincs.)


Szebbé, jobbá, egészségesebbé úgy is lehet tenni a kövekező generációt, ha nem hibátlanok a szülők. Sőt elárulom, hogy ha elmétetben létezne is a "tökéletes, hibátlan etalon szülőpár", akkor se feltételenül lennének jobbak az utódok, mint egy átlagosan jó szülőpár esetében. Akár még rosszabbak is lehetnének. A biológia nem olyan egyszerű, hogy 3+3=6.

2014. okt. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
56%
Színhibás kutya eleve nem is nevezhető........ azonnal kizárják a ringből. :-D
2014. okt. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!