Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van itt esetleg kutyaiskolába...

Van itt esetleg kutyaiskolába kiképző vagy jártas benne?

Figyelt kérdés

Szóval van egy 4,5 hónapos kutyánk és nagyon elvagyok kereseredve,mert néha olyan mintha Engem,a gazdáját megtámadná!

Kicsi még,játékos,kajla,de erővel csinálja. Én 45 kg vagyok ,Ő már 20kg is. És már nagyon nehezen tudom lenyomni a földre vagy megfogni a grabancát,mert olyan erővel jön.

Kapja a bokám,karom ahol ér. Nem morog,nem vicsorít,csak harapna.Látszik rajza,hogy erővel. Pl: olyan sziutációkba,hogy ma is néztem a kerítést,mert valamit láttam rajta(ergo 5 másodpercig nem rá figyeltem),erre úgy elkapta a bokám, és hiába csinálok bármit csak feldühíti. Mit tehetnék. Tudom,hogy kutyasuli,de pont olyan időpontban van,amikor nemtudom vinni most még.

Miért csinálhatja ezt?


2014. okt. 13. 14:52
1 2
 1/11 csabika1971 ***** válasza:
50%

Mert az első évben keresi a helyét a falkában. És te kezdesz mögéje rangsorolódni. Ezt pedig szerintem nem szeretnéd.

Nem írtad meg milyen fajta, és ő a hányadik kutyád. Gondolom tetszés vettél kölyköt, anélkül, hogy utána jártál volna a vele kapcsolatos dolgoknak, és azt is valószínűsítem, hogy az első ebed.

Légyél erélyesebb, ha nagyon kezd átmenni agresszívbe, koppints erősen a fejére, soha na az övé legyen az utolsó szó, és na hagyd felülkerekedni. Ha megérint a fogaival, azonnal reagálj rá szidással és ha kell fizikailag is. Mikor pedig helyesen viselkedik dicsért. A lényeg vívd ki a tiszteletét, és tudja kettőtök közül ki a főnök. Mert különben sok örömödet nem fogod lelni a kutyádban.

Ha segítség kell, nyugodtan keres, privát.

2014. okt. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm,németjuhász a kutya. Volt már egy havanese kutyám is,de vele soha nem voltak ilyen gondok.

Tudom,hogy ez nagyon nem helyes,el is vagyok keseredve rendesen. Én próbálom neki mutatni,hogy én vagyok a főnök,de nem érdekli. Annyira jön nekem,tépi le a pólót rólam,azon lóg.Harapja a bokám.Akkor rászólok hangosan,hogy NEM,fogom a grabancát,nyomom le a földre,de csak tovább hergelem. :(

2014. okt. 13. 15:14
 3/11 sippara ***** válasza:
Menjetek el egy jó kutyaoviba.
2014. okt. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Az a baj a lenyomással, ha nem jól csinálod, vagy nem addig amíg teljesen megadja magát akkor csak olaj a tűzre. Többet érsz el azzal, hogyha elkezdi a durva játékot (mert ez egyelőre még csak játék, de nem kell sok ahhoz, hogy erőfitogtatás legyen) hangosan felsikítasz, felkiáltasz és otthagyod. Ezzel jelzed neki, hogy neked ez nem játék. Ha okosan játszik akkor meg lehet közben dicsérni.

Egyébként ahogy előttem írták keress egy kutyaovit. A németjuhásszal foglalkozni kell, különben elkanászodik.

2014. okt. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A két fajta ég és föld temperamentumban.

Megnézted, hogy a kiskutyádnak milyenek voltak a szülei? Beszéltél a tenyésztővel, hogy milyen természetű kiskutyát akarsz?

Egy belevaló nj-d van, amelyik csak a fajtájára jellemző módon próbál játszani veled. Ahogy idáig az alomtestvéreivel tette. Mert ami egy kölyök nj-nek nem fáj , az az embernek nagyon is fájdalmas tud lenni.

2014. okt. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Puha harapást nem lehet lenyomogatással és grabancrázással tanítani. Sőt, ezeket a módszereket nem is engedélyezném olyanoknak, akik nem tudják jól használni, mert vagy egy túlérzékeny, bizonytalan kutyád lesz, vagy megembereli magát, a fejedre nő és röhög rajtad, ha büntetni akarod. És ez a sokkal jobbik eset.

A finom harapást például úgy érdemes tanítani, hogy felülről megfogod a kutya pofáját és finoman rászorítod a bőrt a fogaira. Annyira, hogy már megérezze, kicsit felnyüszítsen, közben használhatod a tiltószót. Vagy felkiáltasz, hisz alap esetben a testvérei is így jelzik az alomban, hogy túl erősen harap a kölyök. Vagy ha nagyon bedurvul, akkor egyszerűen felállsz és hátat fordítasz neki, és nem foglalkozol vele, akkor sem, ha beléd csimpaszkodik, vagy elmész és ott hagyod. Ha lenyugodott, akkor kezdj csak el vele újra foglalkozni.


De nagyon ajánlom én is, hogy keress fel egy kutyaovit. Most kell megalapozni mindent. És ott minden problémádban tudnak segíteni.

2014. okt. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Kérj tanácsot a tenyésztőtől. Melyik kennelből vetted?
2014. okt. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb suliban vállalnak magánórát is, időpontfüggetlenül, vagy kimennek házhoz, ha szeretnéd. Valószínűleg nem (csak) a technikával van a gond, hanem a hozzáállással, túl finom vagy vele, vagy túl bizonytalan.
2014. okt. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem vagyok kikepzo, csak egy egyszeru kutyatarto vagyok, de errol le tudod szoktatni. Ha tepkedni probal, mar ha latod a fejen, hogy keszul, szolj ra es menj el tole.

Ha mar radcsimpaszkodott, szolj ra es hagyd ott. Mukodni fog, hidd el. Csak hat lesz par alkalom, ne varj elsore csodat. Soha ne viselkedj maskepp.

A raszolas lehet mely durva hangon, vagy visitva- ez toled fugg, de mindig ugyanugy szolj.

Meg fogja tanulni.

Ne aggodj,ez termeszetes, a bizonytalansagod is- de majd belejossz.

Nalunk is ez volt a helyzet, mikor kicsi volt a kutyam

Egy masfel eves staffi gazdija.

2014. okt. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nem vagyok vele finom,tényleg rászólok és erővel húzom a grabancát ,meg nyomom le a földre,de ez tényleg nem jó módszer,mert még 1x sem adta meg magát ilyenkor.

Nem értem,hogy miért ilyen velem.Én vagyok a legtöbbet vele.

Egyébként nem uhán meg nem finoman harap,farmeron keresztűl sebet ejt a lábszáramba.

Sokat szoktunk labdázni és észrevettem,hogy ha elfáradt akkor is engem kap el,már a játék végén nagyon bedúrvul. Nehezen tudom otthagyni,mert a bokámmal kezdi,akkor fogom a grabancát,áttér a karomra,majd megint a bokámra,rám ugrik erővel stb... szóval nem olyan könnyű,hogy hátatfordítok és elsétálok.

2014. okt. 13. 21:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!