Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha önvédelemből lefújom...

Ha önvédelemből lefújom önvédelmi spray-vel a kutyát, büntethetnek érte?

Figyelt kérdés
Kutya (nagytestű) az utcán póráz nélkül szabadon, gazdája nem fogja meg. Én félek, hogy megtámad, lefújom. Kutya maradandó sérülést szerez. Én úgy ítélem meg, hogy támadni akart, a gazdája szerint nem. Mi lehet a max. büntetésem, ha feljelent?

2014. okt. 14. 13:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
50%
kutya "elleni" spry-k, nem okoznak maradandó károsodást ( paprika ), és ha önvédelem volt, akkor nem büntetnek.
2014. okt. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 HUN_Sector ***** válasza:
67%

Maradandó sérülés? Nyakmerevítőben és begipszelt lábbal viszi tolószékben a gazdi a kutyát a tárgyalásra? A gázspray-k nem okoznak maradandó sérülést, maximum ha közvetlen közelről telibe fújod a szemét tartósan. Se asztmát, csak az arra hajlamosaknál, amely elenyésző százalék.

Ha a kutya neked megy (ő nem tud vallomást tenni), akkor a te igazadat fogják elfogadni. Ráadásul az önvédelmi helyzet mérlegelésére nincs ilyen helyzetben jogköre a hatóságnak. Ha te úgy ítéled meg, hogy támadni akart (és a gazda nem fogta meg közterületen, amely ellentmond valószínűleg a helyi önkormányzati rendeletnek, sőt, szájkosár sem volt rajta), akkor az önvédelmi helyzeted jogos volt. Márpedig ma már minden legális eszközzel megvédheted magad, így a 40mg-nál kevesebb irritáló anyagot tartalmazó gázspray-vel is. Itt nem egy pincsiről, vagy egy tacskóról van szó, hanem egy nagytestű kutyáról, amely emberélet kioltására már csak a méreténél fogva is alkalmas. Szóval neked nincs mitől félned.

2014. okt. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!
2014. okt. 14. 13:47
 4/19 anonim ***** válasza:
59%

De, okozhatnak maradandó sérülést, ha közvetlenül a szemébe fújod a kutyának (ahogy a sajátodnak is, ha a másik kutya megtámadja és úgy fújod le). Egyébként nem büntethetnek meg érte, ez nem is kérdés, itt Magyarországon, ahol mindenkinek joga van kussolni, főleg a kutyásoknak...


No de azért, mi kutyagazdák, nem néznénk jó szemmel, ha csak úgy fújkálnád le a kutyáinkat, a semmiért. Az, hogy te félsz, egy dolog, ettől még nem kell rögtön fújkálni, mert lehet, hogy meg nem büntethetnek, de ha az én kutyámat fújnád le ok nélkül, biztos, hogy te se mennél el sérülés nélkül a helyszínről. Nem rosszindulatból írom, de ha nincs rá ok, hogy lefújd a kutyát, akkor ne csodálkozz, ha egyszer képen vágnak!

2014. okt. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
61%

"Én félek, hogy megtámad, lefújom."


Ha paranoiás vagy, akkor inkább kezeltesd magad, mert ilyen lelki állapotban spray-vel a kezedben veszélyesebb vagy, mint egy átlagos szabadon sétáló kutya.

2014. okt. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Pár hónapja olvastam a kutyás újságban egy olyan, jogásszal készített interjút, mely szerint az új állatvédelmi törvényben nincs benne, hogy kutyát tilos póráz nélkül sétáltatni közterületen, ez a törvény pedig felülírja azt az ideiglenes rendeletet, amiben ez benne volt (az önkormányzat hatásköre is megszűnt ezzel kapcsolatban az állatvédelmi törvény keltekor) - ergo nagyon nem biztos, hogy a gazdi jogtalanul sétáltatott póráz nélkül.


Másrészt meg, kérdező, ezek szerint, ha mondjuk elmegy melletted egy nagydarab, számodra ijesztő ember, azt is lefújod szó nélkül?


Pórázon sétáltatott kutyáknál nagyobb esély van arra, hogy a kutya a pórázról oldalra kitámadva tépi le a fél arcod, mint arra, hogy a szabadon sétáltatott kutya tegye meg ugyanezt.


Egyébként, miből gondoltad, hogy a kutya meg akart támadni?

2014. okt. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Közkívánatra és paranoiás leírom az esetem.

Békésen piknikeztünk kisgyerekünkkel, amikor 400 m-re megpillantottunk egy malamutot. Megijedtünk, hogy kóborkutya, nem mozdultunk és gondoltun úgyis messze van. Megnyugodtunk, amikor megjelentek a gazdái. De a kutya észrevett. És hatalmas szökellésekkel elindult felénk. Én ölbekaptam a gyereket, aki sikított a félelemtől. A fickó szaladt a kutya után (emelkedőn fel), mi meg ordítottunk, hogy hívja vissza a kutyáját, de az csak jött. A gazda nem érte utol, odaért hozzánk. Ja, messziről még ő is azt kiabálta, hogy "ne mozduljanak". Ennyire bízott a kutyájában. Eddig a pillanatig gondoljátok végig. Nagyon rossz volt. Végül nem lett baj, a kutya megszaglászott, gazdi jól elverte. De 50-50% volt hogy baj lesz vagy nem.

Aztán túráztunk és milyen a sors: szembejöttek velünk, kutya már pórázon, és gondolom ő is egy kussolós kutyatulajdonos volt - ahogy előttem említették -, (tudtam sajnálni), mert egy qrva szóval sem kért bocsánatot. Illett volna. És ez csak az utóbbi eset volt, nem az egyetlen. Sajnálom a kultúrált kutyatulajdonosokat, mert az ilyenek miatt ítélik meg rosszul őket is. De nekik is fel kellene lépniük az ilyen felelőtlenek ellen, nem az "ijedősöket" támadni. Gondolkozzatok el ezen. Amúgy volt 3 kutyám is.

Nem fújok le ok nélkül kutyát, nem is írtam ilyet. Félni pedig okkal félek és ez nem paranoia.

2014. okt. 14. 15:07
 8/19 anonim ***** válasza:
Önvédelemből nem büntet a spray pedig maradandó károsodást nem okozhat.
2014. okt. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
És ebben a leírásban hol van az, amikor lefújod a kutyát? :S Csak mert nem tudom elképzelni, ahogy szembefújod a kutyát, és aztán békésen megszaglász titeket...
2014. okt. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Vagy a kérdésed egy elméleti esetet ír le?

Azért én kutyát csak akkor fújnék le, ha nagyon muszáj, tehát ha már tényleg támad (addig csak bekészíteném fújásra) mert igazából nem 100%, hogy ettől a kutya nem vadul be. Ez nagyban függ a kutya karakterétől pl, van, amelyik jól bírja a fájdalmat.

2014. okt. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!