Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 8 éves kutyát be szabad oltatni?

8 éves kutyát be szabad oltatni?

Figyelt kérdés

Falun lakunk, itt mindennapos, hogy egy-egy kutya kimászkál az utcára. A miénk is ilyen ellógós fajta, hiába csináljuk meg a kerítést, lebontja, de már vagy 7 éve ilyen önsétáltatós fajta, mindenki ismeri, tudják a nevét. Elég jámbor és dagi, a légynek sem ártana. Múltkor viszont erre járt egy buzgó kutyamániás, fogta a kutyát, és betette a kocsiba, elvitte egy sintértelepre, ahonnan csak úgy kaptuk vissza, hogy beoltották, és kapott csippet, tehát fizettünk érte eleget. Ennek kb másfél hete. Amikor hazahozták, kedvetlen volt, és napról napra egyre furább lett, kevesebbet eszik, holott eddig a kaja volt a mindene. Ma már nem is eszik, és úgy fekszik a kertben, mintha elcsapták volna. Hívtuk a dokit, de csak késő este tud jönni.

Szerintetek az oltás miatt van? Eddig olyan kis eleven volt.


2014. okt. 14. 18:03
1 2 3
 1/25 anonim válasza:
90%
Persze, ha kötelező, nem azért kötelező, hogy megöljék...
2014. okt. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
98%

KÖTELEZŐ oltani a kutyákat. Mi az hogy be lehet? Be KELL! Nem hiszem hogy olyan sokat fizettetek volna az oltásért és a chipért. Max. 8-10 ezer forintot, ami a kutyatartásban aprópénz.

Felelőtlen gazda vagy. Ha normálisan mozgatnád és tanítanád a kutyád nem szökne el és nem lenne önsétáltató. Ez nem hasznos dolog sőt. Mi van ha elütik, megmérgezik vagy netán valakit megharap vagy őt harapják meg?! Te vagy a felelős minden esetben. Egy gazdás kutyának NEM az utcán van a helye, hanem vagy a kertben vagy a lakásban. Biztos, hogy nem az oltástól van ez, hanem inkább attól amit műveltek vele. És attól még hogy falun laksz, nem normális, hogy csak kirakod a kutyád a kertbe, dísznek. Ez nem így működik SEHOL. Én is falun lakok, és felelős állattartó vagyok a kutyám rendszeresen oltva, féregtelenítve van és orvos is gyakran látja! Az a "buzgó kutyamániás" pedig helyesen cselekedett! Én is (és minden más normális ember) ezt tettem volna!

2014. okt. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Kötelező. Önsétáltatni meg nem lehet a kutyákat, mert majd összeszedi egy állatvédő, és az életben nem kapjátok vissza. Vagy rosszabb esetben egy sintér szedi őket össze. Úgyhogy figyeljetek oda a kutyáitokra, ivartalaníttassátok őket, és OLTASSÁTOK BE, MERT KÖTELEZŐ!
2014. okt. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
94%

Én nem tudok róla, hogy bizonyos kor felett nem kötelező az évenkénti veszettség elleni oltás. Semmi baja tőle, valami más gondja lehet.


Amúgy az hogy jámbor, miért jelenti azt hogy nem kell oltani és chip-et rakatni a kutyába?

2014. okt. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Második, te is csak ítélkezni tudsz, tipikus b*nkó, aki úgy intézkedik mások helyett, hogy senki nem kéri rá. Fogalmad sincs milyen az, amikor nincs pénze az embernek, gondolom, de könnyen jár a szád. 10ezer forint neked aprópénz, nekünk viszont óriási, úgyhogy gratulálok a mély együttérző képességedhez.

Annyit látsz bele ebbe, amennyit akarsz. Ez tipikus kutyamániás hozzáállás: jaj, a kutya kint sétál az utcán, biztos egy állatkínzó r0hadék a gazdája. Mégis mit műveltünk vele szerinted, amitől rosszul van?

Szerintem rohadtul a telepen lett valami baja, ha nem vitték volna el, most is vígan ugrándozni. Azt is írtam, hogy 100x csináltuk meg a kerítést, kiszökik így is. Ja, biztos azért, mert verjük naponta 5x. De azért hazajár.....


Azért írtam, hogy jámbor, nehogy azt írjátok, hogy ,,mekkora r0hadékok vagytok, mi van ,ha egyszer letépi egy kisgyerek arcát?" Na mindegy, kösz a válaszokat.


Szerintem egyébként túlzásba van víve ez az oltás és chip téma, rengeteg állat leéli az életét nélkülük is, ez is csak egy hülye törvény, amit ha valaki nem tart be, egyből rossz embernek lesz titulálva. Ettől függetlenül jó emberek vagyunk, ha beteg volt, mindig vittük orvoshoz. Attól még, hogy az utóbbi években már ilyesmiken spórolunk, mint chip, nem fogjuk elpasszolni a kutyát.... Erre meg lehet azt írni, hogy önzőek vagyunk, de ha nincs pénzed, akkor se passzolod el a gyerekedet, hanem inkább nem veszel neki új tolltartót...

Na, mindegy.


Nem is tudom, mit vártam.

2014. okt. 14. 18:35
 6/25 KGabi0000 ***** válasza:
100%
A kutyamániás ember csak jót tett,a kutya se oltva se chipezve nem volt,ő azt hitte kóbor ki kutya,mivel minden gazda nélküli utcán sétálgató kutya kóbornak számít,főleg ha nincs chippezve. Valószínűleg az viselte meg,hogy 6-7 éve nem volt oltva és most beadták neki az évi oltást,amit kötelező beadatni.Mi van,ha verekszik egy veszett rókával vagy egy szintén oltás nélküli beteg kutyával?Abba belehal,jobb esetben meg lehet menteni,de hidd el az több lenne,mint az eddigi oltások összesen.Egyébként a kerítést hiába csináljátok,ha nincs ivartalanítva,hajtja az ösztön.
2014. okt. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
98%

Csak az a kár, hogy rátok nem szabtak ki egy jó vaskos csekket, amiért nem oltattátok eddig a kutyát, nem chipeltettétek be és hagytátok, hogy kóboroljon! Mégis milyen idióta, felelőtlen emberek vagytok ti! Hát, az ilyet gazdának nem lehet nevezni... Ha ennyire nincs semmi felelősség érzeted inkább többet ne tarts semmilyen állatot! Sőt, lehetőleg gyereket se vállalj. Pfff... A normális kutyások azért küzdenek, hogy ne legyen ekkora utálkozás ellenük, az ilyen emberek, mint te, pedig még szándékosan keresztbe is tesznek! Én is falun lakok, elég népszerű a kutyák kiengedése az utcákra, és nem egy, a gazdi állítása szerint "jámbor, a légynek sem ártana" kutya ment már neki az enyémnek! Úgy kellett némelyiket lerugdosnom a sajátomról! És ha szólok a gzdáknak, akkor még én vagyok a barom, hogy miért arra sétáltatok, egyáltalán miért sétáltatok, meg miért féltem a kutyámat, akivel komolyan sportolok, és aki -neked ez biztos ismeretlen érzés- családtagnak számít, nem pedig egy kerti dísznek, tárgynak, mint nálatok is! És te még ezt tartod helyesnek me normálisnak, hogy szabadon mászkálhat, felügyelet nélkül a közterületen? Hihetetlen milyen primitív emberekkel kell találkoznom még itt is!

És képzeld ha esetleg sétáltatnád, foglalkoznál vele, akkor nem akarna szökni!

2014. okt. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 KGabi0000 ***** válasza:
100%
Előző vagyok,én is lehetek bunkó,de évi 3000 Ft lenne,sztem az nem sok.Ismerek olyan lányt,akit az anyukája egyedül nevel,évente 2 munkahelye van mindegyik ilyen boltban meg ilyen helyeken,a kutyának az oltást viszont még így is ki tudják fizetni,mert fontos a kutya nekik.A kutya oltása pedig nem olyan,mint a gyereknek egy tolltartó,ez kb. olyan mintha a gyerek oltásán spórolnál.Nem bunkóságból mondom,én tényleg megértelek,mondom ismerek is szegényebbeket,de ne a kutya egészségén spórolj.Persze attól még lehet szereted,de csak havonta 500 Ft-t rakj félre és akkor már meg is van az ára.
2014. okt. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk sem aprópénz a 10 ezer forint, a kutya mégis oltva, féreghajtva, és chippelve van.

Ha kiszökik a kutya, akkor NEVELNI meg ivartalaníttatni kell! A nevelés nem kerül semmibe. Interneted van, utána tudsz járni a dolgoknak.

A chip az állatok védelme miatt lett bevezetve. Ha egy chip regisztrálva van, akkor vissza tudják adni a gazdájának, ha elveszett.

A gondolkodásoddal van a baj. Nézz szét a neten, mennyi kidobott, elkóborolt kutya van - a kidobás általában az ivartalanítás hiánya miatt megszületett almok eredménye, a kóbor kutyák meg a felelőtlen gazdák miatt van.

2014. okt. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Az elenne küzenek a kutyamániások, hogy ne nézzenek rájuk úgy, mint a kéretlenül intézkedő túlbuzgókra? Szerintem simán vannak annyira erőszakosak, mint a jehova tanúi. Ha látok egy kutyát az utcán, ami egyértelműen etetve van rendesen, és mondják az emberek, hogy ő fent lakik X szám alatt, NEM VISZEM EL.

Na mindegy, kiszálltam.


Az ilyennek kéne oltás, aki ilyen agresszívan lép fel olyan emberek ellen, akik máshogy tartják a kutyát, de ugyanúgy szeretik.

2014. okt. 14. 18:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!