Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 1 éve nem vittük állatorvoshoz...

1 éve nem vittük állatorvoshoz a kutyát oltatni és most félek elmenni, nehogy megbüntessen az orvos. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2011. aug. 7. 16:12
 1/10 anonim válasza:
Ugyan már, miért büntetne meg? Ha veszettség és féreg elleni védőoltásról van szó, úgy tudom, azt 1 évre kapja a kutyus. Nálunk legalábbis évente van kutyaoltás.
2011. aug. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
az orvos nem tud megbuntetni :) menj nyugodtan,max a papolast kell vegighallgatni. Annyit meg meger.
2011. aug. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszönöm
2011. aug. 7. 16:18
 4/10 anonim ***** válasza:
Egy felnőtt kutyának évente kell kapnia a veszettségoltást, senkinek semmi oka megbüntetni. Egyébként sem szokták figyelni, beadják, beírják és kész. Az állatorvos mellesleg nem is büntethet meg, ez nem az ő hatásköre, és nem is szoktak szívózni ezzel. Tudják, hogy jobb, ha késve oltatod be a kutyát, mintha sehogy.
2011. aug. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy büntethet-e az állatorvos, de én a múltkor vittem oltatni a kutyámat kombinált oltásra. Bekerült a kutya valami számítógépes rendszerbe, és azt mondta a doki, hogy aki ebbe benne van, és nem oltat, 30 000Ft a büntetés.

Megy a csekk a házhoz.

Ha számít, Sz-Sz-B megyében lakok. Lehet, hogy nem mindenhol van így, nem tudom. De itt így van.

Mondjuk, aki el se viszi a kutyát, az be sem kerül a rendszerbe....

2011. aug. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
*persze ezt a veszettség elleni oltásra mondta.
2011. aug. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Van valami rendszer, hogy mikor oltattad a kutyád utoljára. Minél később viszed, annál nagyobb eséllyel jön a büntetés, szóval az a lehető legrosszabb, amit most csinálsz. Az orvos max megjegyzi, hogy legközelebb korábban hozd, de ezen felül semmi hatalma fölötted. (Kivéve, ha éhezteted a kutyát, vagy látja rajta, hogy rendszeresen bántod, mert akkor feljelenthet, de gondolom nem ez a szitu)
2011. aug. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

nem,nem persze hogy nem

és az egyik ismerősöm 3 éve nem vitte el:S akkor mi van?

2011. aug. 8. 10:57
 9/10 Vass Zsuzsanna válasza:
ezen a héten 13.hetes fajtatiszta foxiterrierem van és eddig CANVAC P vakcinát kapott és féregtelenitve és kapott július 12-én vanguard plus CPV rózsaszin+féregtelenitva és anyagiak miatt nem tudtam beoltani 12 hetesen az ismétlésest... belehet a következő héten még oltani?
2011. aug. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Az van, hogy a kutyát be kell oltatni. Ha azért nem oltatja, mert szarik a büntetéstől, akkor hülye. A veszettség létező dolog, ritka, de van. Ha elkapja a kutya, az nem csak halálos rá nézve, hanem veszéles a körülötte élőkre. Vigye el beoltani és kész. Ha nagyon parázik, vigye másik állatorvoshoz, és mondja azt, hogy most találta, bár szinte biztos vagyok benne, hogy a saját dokijánál sem lenne semmi probléma.
2011. aug. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!