Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit hogyan mikor?

Mit hogyan mikor?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy 1 hónapja költöztünk haza az országba. Itt születtem csak anyukámnak kint akadt munkája és mivel elvált így vele mentem. Rengeteget utaztunk országról országra. Mindig is nyúztam egy kutyusért viszont azt mondta hogy a sok utazás miatt nem érezné jól magát velünk. Most viszont haza jöttünk és beszélgettem erről anyuval. Magán tanuló vagyok és az is maradok így kényelmesebb ha hirtelen közbejön valami. Van egy barátnőm aki magyar neki is van kutyája mindig elkísérem a kutyasuliba. Anya tegnap azt mondta hogy ne menjek mert beszélni akar velem valamiről. Azt mondta hogy látja hogy szeretem a kutyákat,olvasok is róluk és mivel az anyagi helyzetünk megengedi kaphatok egy kutyát. Alig bírtam magammal! Ott helyben a nyakába ugrottam! Megbeszéltük hogy ha elég felkészült leszek elmegyünk a menhelyre. (mindketten keverék kutyust szerettünk volna) Fekete kutyust szeretnék akivel tudok járni sportolni és rendszeresen a parkba és oviba majd suliba. Hála istennek a kutyasuli nagyon közel van és 1 buszmegállónyira van egy hatalmas park tóval. Szóval érdekelne minden!

Mit vegyek?

Milyen táppal etessem?

Mire figyeljek oda amikor elmegyünk érte?



2014. okt. 15. 21:17
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Utolsó nagyon szépen köszönöm a hasznos tanácsokat :)

Természetesen kinti benti kutyus lesz :)

2014. okt. 15. 23:41
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Én most a második kutyámat "nyúzom". Elsővel nem volt sok gond, kistestű, fajtatiszta, baba korától neveltük, kamaszként is teljesen normális volt, hosszú és szép életet élt.

De ez a második.... Őt örökbe fogadtam. Kamaszként hoztam el a sintértelepről (én hülye), tök fekete, ezért is őt választottam (azon kívül, hogy jött rögtön hízelegni), mert a fekete kutyák nem túl kapósak, mindenkinek a fehér meg a tarka kis cuki kutya kell... Na szóval maradjunk annyiban hogy nem egy szép kutya :D És sovány volt. És olyan gyapjas bundás...Namármost én hülye elhoztam egy kamasz kutyát, aki egy hónap bájolgás után egy sátánfajzattá változott és több kiló izmot felzabált magára szóval a vékony kis szeretetbomba undok izompacsirta buldózerré változott. És még a szép bundáját is levedlette. Becsapott. A kis szemét dög. És rossz volt. Nagyon rossz. Te azt el se tudod képzelni. Ugatott, mindenre és mindenkire, az addigi puszipajtás kutyákba is belekötött, támadott. Egyetlen rigó se volt biztonságban a környéken. Hogy én mennyit kínlódtam vele, mire helyre ráztam a kis buksijában, hogy hogyan is kéne viselkedni...Ahh...

De most már egy kicsit meg is komolyodott és nagyjából megvan a kis fejecskéjében, hogy mi megengedett és mi nem, visszatért a kedves énje is :)


Én ebből megtanultam, hogy kamasz kutyát soha többet nem hozok haza :D Öreg csontok kellenek, az öreg kutyák olyan jó fejek :D


Bocs hogy ennyit mindent itt összehordtam, de jobb ha felkészülsz rá hogy bizony bármilyen lelkesen várod a kutyát okozhat nagyon nehéz időszakokat az életedben, főképp ha kamaszkorba lép :D Úgyhogy reméld a jót de készülj a legrosszabbra XDDD


És sok boldogságot a leendő kutyushoz. Sok türelem kell majd hozzá, de sose idegeskedj, mindig nyugodtan kezeld akkor is ha majd rosszat csinál, de legyél rendíthetetlen, a parancsaid legyenek szentek és sérthetetlenek :D Az biztos, hogy rengeteg örömöd lesz benne és dicséretes, hogy menhelyről szeretnél örökbe fogadni :)



(És félre ne értsetek imádom a kutyámat és hatalmas fejlődésen ment keresztül.... de akkor is a lelke mélyén egy kis pokolfajzat :D)

2014. okt. 16. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Gyorsan átfutottam a 10-es választ, és van pár dolog, amit muszáj javítanom.

1. Ne hámot használj, hanem nyakörvet. Hámot csak akkor használj sétáltatásra, ha a kutya nem húz sétáknál és valamiért szükség van rá. Hámban sokkal nehezebben tanul meg a kutya normálisan sétálni, mert nehezebben irányítható benne.


2. NEHOGY megfürdesd hetente/havonta!!! Teljesen tönkre megy a kutya tőle, volt is itt már nem egy "a kutyám szőre csomókban hullik, a bőre meg foszlik, pedig hetente fürdetem" kérdés. Lakásban tartok kutyát, kutyasamponnal évente kb 2-szer fürdetem meg, ha saras lesz, tiszta vízzel öblítem le (nyilván ha kakiba feküdt, akkor muszáj a szappanos víz).


3. Az, hogy a fülét hogy kell tisztítanod, a kutyától is függ. Nekem pl álló fülű kutyáim vannak, minden héten megnézem a fülüket, de soha nem kellett nekik tisztítanom. Ami magától jól működik a kutyán, azt ne piszkáld fölöslegesen.


Hirtelen ezek tűntek fel.

2014. okt. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!