Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit hogyan mikor?

Mit hogyan mikor?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy 1 hónapja költöztünk haza az országba. Itt születtem csak anyukámnak kint akadt munkája és mivel elvált így vele mentem. Rengeteget utaztunk országról országra. Mindig is nyúztam egy kutyusért viszont azt mondta hogy a sok utazás miatt nem érezné jól magát velünk. Most viszont haza jöttünk és beszélgettem erről anyuval. Magán tanuló vagyok és az is maradok így kényelmesebb ha hirtelen közbejön valami. Van egy barátnőm aki magyar neki is van kutyája mindig elkísérem a kutyasuliba. Anya tegnap azt mondta hogy ne menjek mert beszélni akar velem valamiről. Azt mondta hogy látja hogy szeretem a kutyákat,olvasok is róluk és mivel az anyagi helyzetünk megengedi kaphatok egy kutyát. Alig bírtam magammal! Ott helyben a nyakába ugrottam! Megbeszéltük hogy ha elég felkészült leszek elmegyünk a menhelyre. (mindketten keverék kutyust szerettünk volna) Fekete kutyust szeretnék akivel tudok járni sportolni és rendszeresen a parkba és oviba majd suliba. Hála istennek a kutyasuli nagyon közel van és 1 buszmegállónyira van egy hatalmas park tóval. Szóval érdekelne minden!

Mit vegyek?

Milyen táppal etessem?

Mire figyeljek oda amikor elmegyünk érte?



2014. okt. 15. 21:17
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Milyen az oltás programja?

Milyen jutalomfalatot ajánlotok?

Milyen szocializációs programot?

Stb. :)

2014. okt. 15. 21:19
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
Már a kérdést sem írtad helyesen...Gratulálok!
2014. okt. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%

Ha ennyire nem tudsz semmit a kutyáról, minek neked?

Előbb olvasgass, aztán kérdezz itt, ha valamit nem értesz.

2014. okt. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%

Pff bunkók...


Szerintem ezekre a kérdésekre szívesen válaszol a barátnőd ill. az oktatók a kutyasuliban. Nagyon sok kérdésed van, de ezekre a választ megtalálhatod kutyás könyvekben is. Illetve az oltási programjáról a menhelyen kapsz majd tájékoztatást, attól függően, melyik kutyát viszed magaddal. A kiválasztáshoz javaslom, hogy szintén kérj segítséget a kutyaiskolától, így biztosan megfelelő döntést hozol.


A táphoz: érdemes lenne utánanézned a BARF étrendnek ezzel kapcsolatban.


Jó kutyázást. :)

2014. okt. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
5%
Mit szoktál amúgy olvasni róluk, ha nem ezeket? :)
2014. okt. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Nem értem miért kellett ilyen bunkón válaszolni....

Természetesen olvastam csak kíváncsi lettem volna a profi kutyások véleményére.

A gazdi naplója,a kölyök naplója,hogyan legyünk jó gazdik

2014. okt. 15. 21:38
 7/13 A kérdező kommentje:
4-es neked köszönöm utána nézek :)
2014. okt. 15. 21:39
 8/13 anonim ***** válasza:
80%

A menhelyekről általában kivizsgálás után adják ki a kutyákat. Ha van is valami bajuk, amikor bekerülnek, vagy kikúrálják őket, mielőtt örökbefogadhatóak lesznek, vagy ha van valami hosszabb távú betegsége, akkor úgyis el fogják mondani.


Úgyhogy neked szinte már csak szimpátia alapján kell dönteni:) Azzal mindenképp legyél tisztában, hogy várhatóan mekkorára nő meg a kutya, mire felnő:)) Az adott kutyával kapcsolatban a menhelyen is tegyél fel minden kérdést, ami eszedbe jut.


Ha hazaviszed, vidd el a közeli állatorvoshoz, nézze meg ő is, és ő megmondja, mikor, milyen oltást kell kapnia.


Nyilván szükséged lesz alapvető holmikra: etetőre és itatóra, ki kell alakítanod a fekhelyét, kell póráz, egy-két játék - majd kialakul...


Ami a tápot illeti, te tudod, milyen árkategóriát engedhettek meg magatoknak: a szóba jöhető tápoknak olvasd el a leírását, és válaszd azt, aminek a legjobb az összetétele. De szerintem az a legjobb, ha időnként váltogatod a tápot, és nem egy bizonyos fajtához szoktatod hozzá. Emellett jó, ha főzöl is neki (akár naponta): kaphat rizst, tésztát, az jó alapnak, és akkor ezt kiegészítheted táppal. Maradékot is kaphat (a mienk pl. imádta a húslevest:))

2014. okt. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
köszönöm utolsó :)
2014. okt. 15. 22:01
 10/13 anonim ***** válasza:

Uuu kezdő kutyás gazdi.. EZAZ! Végre valakinek adhatok tanácsot:D

Szóval. Első és talán a legfontosabb, hogy gondold át mit is tudsz biztosítani neki. Mint ahogy látom eléggé sok mindent amit egy új kutyus igényel.:) Legyen 2 tálja, itató/etető. Mindig ugyanott, ugyanakkor adj neki élelmet, a maradékot pedig el kell venni tőle. (ez a vadon élő társainál sincs másképp,ezért)

Az hogy keverék lesz, az remek dolog véleményem szerint, de próbálj azért a kevert fajtáknak az igényeit is kielégíteni.

Ha kölyköt vesztek magatokhoz először junior(!!) tápot adj neki. Abban több a tápanyag és segít a növekedésben. Szőrétől, fajtától függően havi, akár heti alapos fürdést igényel. A bolhairtó szereket már beszerezheted, kölyöknek ajánlom a cseppet. A nyakörv még nem tetszene neki:)

Vegyél tálakat, pórázt, nyakörvet/hámot, játékokat /labda, valami amit rágcsálhat, valami amit húzogathattok/, ha kinti kutya akkor kutyaházat, ha benti akkor egy fekhelyet, jutalomfalatokat és ha gondolod a tanításhoz klikkert. :)

Az ápoltságára, oltási könyvére, a szemére (!!!), a fajtára, és hogy mekkora is lesz valójában.

Az oltási programok a már megkapott oltásoktól és az orvostól függ. De én mindenesetre folyamatosan féreg hajtóznám. Ez meg egy mellékes dolog, de figyeld a székletét is. Ha véres azonnal vidd orvoshoz, lehet hogy parvós stb.

Jutalomfalatként bármit amit elfogad, és nem nagy szemű (!!) Hiszen nem azért adod neki hogy jóllakjon, hanem hogy jutalmazd. :)

A szocializáció a legeslegfontosabb az egész életére tekintve. Ilyenkor tanul szinte mindent. Fontos:

Hozzászoktatni idegen kutyák társaságához

Autóban utazni

Megtanulni néhány alapszabályt (ül, fekszik, marad, lábhoz) Ezek életmentő parancsok is lehetnek az életében:)

És a séta. Elengedhetetlen a rendszeres sétálás, de nem minden esetben lehet olyan egyszerű. Ezért ajánlom a hámot, hogy ne magát fojtsa.

A kutyaoviban/suliban rengeteg hasznos tanácsot kaphatsz még, vagy állatorvostól is egyaránt.

Egy kutya hatalmas felelősség. Te felelsz az egész életéért egészen 10-15 éven át. Muszáj megnevelni, mert ha meg később a fejedre nő, és kidobnád, felesleges volt az egész hajsza.

Mindig kapjon elegendő táplálékot és gondoskodj mindig friss vízről a tálkájában. (!!!!)

Mellékesen:

Fontos a rendszeres kivizsgálás állatorvosnál.

Havi/heti fürdetés elengedhetetlen.

Fülét/ szemeit heti alkalmakként ki kell tisztítanod, nehogy elkapjon valami fertőzést.

Hogy ne legyenek íny betegségei ajánlom a Denta Stix fogápolási termékeket.

Sok sikert a kutyus neveléséhet, és sok jó kutyázást!

Vigyázz rá és magadra is! :)

2014. okt. 15. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!