Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen hasonló édi / cuki /...

Milyen hasonló édi / cuki / stb kutyafajták vannak, amiknek van valami különlegességük?

Figyelt kérdés
pl... Pappilon -> olyan a füle mint egy masniiii ^^
2010. jan. 24. 10:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj!!!

Minden kutyafajtának vannak jellegzetességei, különlegességei. Például az én amstaffomnak az egyik füle hegye kajlán lfelé áll, a másikat szépen tartja hegyesen. olyan cuki.

A westi úgy néz ki mintha egy rojtos szőnyeg lenne a hátára terítve.

A basset hound füleivel a földet sepri.


Lehet ha például te veszel egy németjuhászt, ugye azoknak hegyes felfeléállló fülük van, a tiednek meg kajla füle lesz.


Mindegy hogy néz ki ugyanolyan aranyosak szeretetreméltóak mintha mintakutyának néznének ki.

2010. jan. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem a Shiba Inu nagyon szép fajta, olyan mint egy róka:)

Egy másik fajta, amit nagyon szeretek, az a Csau Csau (Chow Chow). A Csauknak nagyon szép a bundájuk és kék a nyelvük:D.

Egyébként, szerintem összes kutyusnak van valami különlegessége, a keverékeknek is;).

2010. jan. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A kutya körülbelül 100 különböző arckifejezésre képes.

A szagérzékelő terület a kutya orrában 37-szer nagyobb az emberénél.



Miért ásít a kutyánk, ha nem is álmos?

Sokan azt hiszik, hogy a kutya az ásítással azt jelzi, hogy fáradt, pedig ez nem mindig így van. A kutya sokszor ásít, ha nem érzi jól magát, aggódik vagy kényelmetlen a helyzete. Lehet, hogy maga se tudja, mi lenne a legjobb, menjen vagy maradjon, vagy éppen a gazditól vár tanácsot. Gyakran akkor is ásít, ha nagyon figyelik, és nevén szólítják, mert zavarba jön. Az emberek általában félreértik ezt, és azt hiszik, hogy álmos, ezért nem veszik figyelembe ezt a fontos közlést.


Miért kergeti a kutya a farkát?

Ha semmi nincs körülötte, amit kergetni lehetne, a kutya elkezdi kergetni az egyetlen mozgó valamit-, a saját farkát. Ez szokásává válhat, rá se hederít semmire, csak pörög körbe-körbe. Néha elkapja, és véresre harapja, de a fő a kergetősdi, akkor sem szokik le róla, ha szidjuk miatta. Ha elevenebb a környezete, ha többet játszhat, derűsebb az élete és nem szorul kényszeres mozgásokra.


Testbeszéd

A kutya nagyon sokat közöl érzéseiből testbeszédével:

- Fülét hegyezi: érdeklődik és/vagy magabiztos.

- Fülét hátracsapta: fél vagy engedékeny.

- Szeme tágra nyílt: fél.

- Szája nyitva, liheg: fél.

- Farkát behúzza: fél vagy alázatos.

- Farkát égnek tartja: bizakodó és magabiztos.

- Farkát csóválja: izgatott.


Gyere játszani!

A játékra hívó mozdulat a világ minden kutyájánál azonos. Nem ez az egyetlen olyan általános jelzés, amit minden kutya, éljen és nevelkedjen bárhol, tanulás nélkül is felismer.

2010. jan. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

10:30-as vagyok. 10:41-es, ez mind jó, de ő fajtákat kérdezett:)

Eszembe jutott még egy fajta, ami szerintem gyönyörű, a japán spitz, olyan, mint egy hógolyó.

Van egy hozzá hasonló spitzfajta, a törpespitz, csak sokkal kisebb, és más színű a bundája.

2010. jan. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszii ^^

szerintem is minden fajta különleges... ne értsetek félre :P

:$

2010. jan. 24. 11:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!