Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fél a kutyám mindentől. Mi...

Fél a kutyám mindentől. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Vettem egy pitbullt! Most 7hònapos! Mindentől fél, nagykutya, kiskutya egyre megy neki! Nem azt akkarom hogy vérebb legyen csak ne fusson haza ha meglàtt egy kutyát..:( mi lehet az oka hogy ennyire fél?
2014. okt. 17. 14:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

a nem megfelelő szocializáció is lehet..


de mivel a "pited" valami istentudja milyen szaporított keverék lehet(mert magyarországon a tks pitek még mindig nagyon kevesen vannak) ezért lehet idegrendszeri probléma is simán

2014. okt. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ki ìrta hogy magyarországon lett meg véve? :) külföldi kutya :) de itt is lesznek ilyen kutyàk egyre több mert ahonnan én vettem hozznak be kutyákat mivel itt sok a vevő és álltalàban minden pénzt megadnak értük kezelni meg nem tudják őket.........
2014. okt. 17. 14:22
 3/13 anonim ***** válasza:
ha nem idegrenszeri akkor viszont szocializációs probléma.. mennyit sétáltatod? milyen idős kora óta? Esetleg emlékszel mikor kezdett el félni?
2014. okt. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Hàt 2 hònapja kezdet el félni sokat vagyunk lent mert van egy idősebb kutyàm is ő az egyetlen akitől nem fél :( jàtszik vele stb de ha jönn egy kutya beàl morog nyuszög a lábamhoz bújik ès amint közelebb ér ha nincs rajta pòràz sprint haza :( 4hònapos volt mikor egy mini doberman a semmiből ott termet és fültőn fogta elég szépen...ugy hogy a doki azt javasolta h vágjuk neki le persze nem engedtem és már minden okk a fülével csak kicsit kajla :/ de nem befolyásolja a mindennapjait :) elöszőr erre gondoltam de 1hònapig semmi nem volt igaz nem ment más kutyàkhoz de nem is futott el :( emberektől elbùjik... Tanàcstalan vagyok egyik kutyàm sem csinàlta ezt :(
2014. okt. 17. 14:37
 5/13 anonim ***** válasza:
Hát szerintem a ha játszik a másik kutyáddal akkor nagy dicséret, és ha esetleg megpróbál más kutyához is közeledni akkor ugyanígy. Hátha valaki még mond valami okosat.
2014. okt. 17. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Ráadásul mind a kettő fiú :) hàt reméllem :)
2014. okt. 17. 16:53
 7/13 KGabi0000 ***** válasza:
Ugyanez van az ismerősünk Yorkijával,de az rossz szocializáció miatt,mivel mindig felkapták ha kutya jött a közelbe.Szerintem próbáld kutyafuttatókba vinni és gyakran találkozzon más kutyákkal is,legalábbis az én kutyámat igy sikerült "megjavitanom",ugyanis ő minden kutyának nekiment,mindegy volt hogy mekkora.Utcáról fogadtuk be.
2014. okt. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 KGabi0000 ***** válasza:
Egyébként sajnos a yorkival még mindig ezt csinálják,ők úgy látják,hogy ilyen egy normális kutya.
2014. okt. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne kutyasuliba elmenni és segítséget kérni az ottani oktatóktól.
2014. okt. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Az nem jó! Én nem huztam el soha ha oda jött valaki kutyája persze én megfogtam az enyémet vagyis a hámot hogy nehogy neki ugorjon (akkor még nem volt ilyen félős..) de most ha oda akarom vinni egy kutyához semmi behuzza a féket :( szomszédba van egy mini yorki a földszinten meg egy idegbeteg kutya...és nem gyengén torkon fogta azota nem engedik kutyákhoz pedig szerintem csak ront a helyzeten :/ gondolkoztam a kutyasulin már :(
2014. okt. 17. 20:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!