Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyámnak napok óta székreke...

A kutyámnak napok óta székrekedése van, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A kutyámnak már több napja székrekedése van, és egyre rosszabbul van szegény. Sajnos egyébként sincs jól, mert elég idős, már 12 éves, ráadásul daganata van.. :( Ezért aggódom most érte még jobban.

A daganat miatt már vittük állatorvoshoz, de azt mondta, hogy azon már sajnos nem tud segíteni...

Most viszont még rosszabbul van, de nem tudom, mit lehet egy kutyával csinálni, ha székrekedése van. Ti tudjátok valami tanácsot adni?

Előre is köszönöm szépen!


2014. okt. 18. 11:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk vinni az orvoshoz, mert simán lehet bélelzáródása is, amibe napokon belül belehalhat.
2014. okt. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Állatorvos azonnal!

Addig meg adj neki egy kis tejet, hátha meghajtja

2014. okt. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
joghurt, tej, író. ez megmozgatja kicsit adolgokat, de minden képpen szükséges orvossal is megnézetni
2014. okt. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ricinus olajnak hashajtó hatása van, lehet mellé paraffin olajat is adni, ami segíti kicsúszni a székletet. De szerintem is vidd dokihoz, aki hashajtó szurit ad a kutyusnak, és fél óra múlva megkönnyebbül csórikám!
2014. okt. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Ez már az én kutyámmal is megtörtént, mi az csináltuk, hogy szappanos vizzel kimostuk a beleit(aza egy nagy fecskendőt, fel kell nyomi a popsijába, és szappanosvizzel ki kell tisztítani) és adjatok hetente -szor-szer puliszkát.
2014. okt. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
*3-szor, 4-szer
2014. okt. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Felszerelt állatklinikára vidd. Első körben a székrekedést kell megoldani, de a daganattal kapcsolatban is ki kellene kérni másik doki véleményét, én nem alapoznék 1 doki véleményére..
2014. okt. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget!


Délelőtt kapott tejet.

Ricinusolaj sajnos nem volt itthon, de egy másik hasonló kérdésnél olvastam, hogy van, aki ilyenkor étolajat ad a kutyájának, így mi is kipróbáltuk.

Ez a szappanos ötlet már nekem is eszembe jutott! :) Csak nem mertem megcsinálni, nehogy még nagyobb bajt okozzak vele, de ha holnapra nem lesz jobban, akkor kipróbálom!

Egyetértek, hogy állatorvoshoz kell vinni! Az a gond, hogy utóbb kiderült, hogy ez a mi állatorvosunk nem igazán jó :S Keresek egy másik állatorvost!


Nemrég néztem, mit csinál, elbújt szegénykém a kosarába, nem nagyon akar előjönni, csak onnan néz rám. Amióta beteg, azóta ilyen :( Aggódom érte, így utólag, már hamarabb segíteni kellett volna, de nem gondoltam, hogy egy székrekedés ilyen komoly lehet :(

2014. okt. 18. 22:35
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a beöntést orvosra kellene bízni, több kárt csinálhatsz mint hasznot! Bélelzáródásban pedig sok kutya elpusztult már, sajnos, ezért nem lehet félvállról venni a szorulást :( Javulást a kutyusnak, és próbálj keresni egy új állatorvost, ha már a régire egy hashajtó injekciót sem lehet bízni szerinted, ne szenvedjen az a szerencsétlen, beteg állat! :(
2014. okt. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a szorulása összefüggésben van a daganatos betegségével, ha az orvos a daganatot nem is tudja gyógyítani, azért tüneti kezelést adna a székrekedésére.
2014. okt. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!