Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti hogyan képzelitek el...

Ti hogyan képzelitek el álmaitok kutyáját/ kutyáit?

Figyelt kérdés
Nekem most egy beaglem van, de majd néhány év múlva szeretnék venni mellé még egy kutyust. Nagyon tetszenek az ausztrál juhászok, tetszik hogy sokfélék, sokszínűek és olyan barátságos kinézetük van.

2014. okt. 20. 18:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Amilyenek a sajátjaim: egy kis hülyegyerek, egy érzékeny lelkű kisasszony és egy bunkó, de végtelen jóindulatú staffi:)
2014. okt. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
100%
Nekem Magyar Vizslám van, de amúgy nem józan kutyust szerettem volna, de persze első perctől kezdve imádtam!! Szóval nekem ő álmaim kutyája
2014. okt. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
Mint egy palotapincsit...
2014. okt. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
58%

Majdnem mindegy, csak engedelmes legyen. Az meg rajtam múlik, nem rajta.

Bár a nagy, mackós kutyusokat jobban szeretem, mint az ölebeket.

2014. okt. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 KGabi0000 ***** válasza:
Én nekem a sajátom a kedvencem,berni-tacskó.:)Ő álmaim kutyája,jobbat nem is kaphattam volna.De amúgy minden keveréket szeretek.
2014. okt. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Hogyha most nem lenne kutyám akkor tuti a leonbergi *-*
2014. okt. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

"álmaim kutyája" éppen a lábamnál fekszik:)

( ha lehetne választani, akkor ismét ő kellene )

2014. okt. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Ha a két mudimat összegyúrhatnám, és megtarthatnám mindkettő tulajdonságaiból azokat, amiket a leginkább szeretek, akkor már kész is lenne nekem a tökéletes kutya.
2014. okt. 20. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
4-es bocsi, de szerintem nem az a legfőbb hogy engedelmes legyen. Persze legyen jol nevelt meg tudja a dolgokat de nem ezen mulik. hanem hogy megtalaljak azt a kozos pontot amit mind ketten szeretnek csinalni, eggyut szeretik csinalni. a kutya engedelmessegehez meg kell tudni, hogy mi motivalja a legjobban, hogy tudnank a figyelmet magunkra iranyitani. a tokeletes kutya nem letezik szerintem, csak olyan kutya aki nekunk tokeletes:) kinezetileg meg mar csak az izlesunkon mulik, de szeruntem egy kevereket is ugyan ugy lehet szeretni mint egy fajtatisztat
2014. okt. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Álmaim kutyájáról épp az imént meséltem egy kérdésben, szintén aussie, akire 14 évet vártam, hogy valóra váljon s már lassan 3 hónapja családunk tagja...:) Azt viszont nem árt tudni, hogy a nagyszerű küllem mögött egy iszonyat pörgős munkakutya rejtőzik, akivel akkor is foglalkozni kell napi 2-3-4 órát aktívan, ha van kedved,időd rá, ha nincs...Egyszer-kétszer megesett, hogy ellustálkodtam azt az időt, amit vele és a fizikai ill.szellemi fárasztásával kellett volna töltenem...És olyan hihetetlen kreativitással rombolt és vezette le kártékonyan, akár ön-és közveszélyesen az energiáját, hogy inkább a vele való foglalkozást választom akkor is, ha hálni jár belém a lélek, olyan fáradt vagyok :) Lényegében, teljes életmódváltással járt együtt a kis hercegnő érkezése, ha nem lennék ekkora fajtaszerelmes és nem lett volna ilyen rég az álomkutyám, szerintem nem lennék képes azt csinálni, amit most. Eddig is kutyáztam és törődtem, törődök a kutyáimmal eleget, de az aussie-zás külön életforma...Rengeteg időt és energiát igényel, ha azt akarom, hogy neki jó legyen, márpedig ez az elsődleges szempont. Véleményem szerint, semmivel nem igényel kevesebbet, mint egy border collie, sem szellemi, sem fizikai fárasztás terén. Egy ilyen aktív fajtát nagyon komolyan kell gondolni ahhoz, hogy az a gazdinak is és a kutyának is jó legyen (s éppen ebből az aktivitásból következik, hogy nagyszerű sportkutyák, a legtöbb kutyás sportban képesek remekelni).
2014. okt. 20. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!