Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a hibrid...

Mi a véleményetek a hibrid kutyákról?

Figyelt kérdés
A hibrid szó jelentése: vegyes összetételű, kevertfajú egyed. Hibridnek nem egy bizonyos fajtát neveznek, hanem az olyan kutyákat, akiket tudatos tenyésztéssel, két (ritkán 3) különböző fajtájú, fajtatiszta egyed keresztezésével „hoznak létre”. Másképpen designer dog-nak, vagyis tervezői kutyáknak is nevezik őket (médiában használt elnevezés).

2014. okt. 22. 21:00
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%

Hibrid pl. az öszvér = ló-szamár.

Vagy a liger/tigrán = tigris-oroszlán.

Meg ugye a lódarázs. :D

2014. okt. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Nos kérdező, fingod sincs a genetikáról, ez tuti. Látom, a domináns-recesszív még megy, de az intermedier, a nemi kromoszómákon öröklődés, a kapcsolt öröklődés, a nem teljes domináns gének és a többgénes öröklődés meg a génkölcsönhatások már nem. A meiózis során történő allélkicsrélődésekről, mutációkról már nem is beszélve.

Nemrég volt is egy mutáció a németjuhászoknál: [link]

Az általad vázolt arányok csak egy génnél működnek, kettőnél már borul. Egy kutyában is több mint ezer gén van, lehetetlen megjósolni két különböző génkészlettel rendelkező fajta keverésének az eredményeit. Haszonállatoknál szoktak ilyen hibrideket csinálni, mert azok gyorsabban nőnek vagy hasonló előnyös tulajdonságuk van a fajtatisztákkal szemben, de ehhez tisztán kell tartani a kiinduló fajták vonalát is.

Kutyáknál ennek a keverésnek azért nincs értelme, mert a keverékeknek semmilyen új, előnyös tulajdonsága sincs a kiindulási fajtákhoz képest. Az, hogy szerinted cukik, nem indok. Vannak hippoallergén kutyák, remek vadászkutyák, juhászkutyák, stb. ezeknek az állományát kellene javítani, nem pedig újakat kreálni.

2014. okt. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:
igazsd is van , vegyék ki az aussit is a fajtatiszta kutyékból végülis még alig 20 éve fajta , nincs is rá szükség legyen ott van másik 399 fajta , igazad van !
2014. okt. 23. 16:45
 24/25 anonim ***** válasza:
Kb. 200 éves fajta az aussie.
2014. okt. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
100%

Na de emberek, azért annyira nem hülyék ezek az amcsik: másnak nem jutott eszébe keverék kutyákra mindenféle cuki/hangzatos neveket aggatni (morkie, schnoodle, american bullador és társai) és "designer dog" néven méregdrágán eladni őket. Ezek alapján muxerem volt, az már elég menő nem? xD


Másrészt, engem, mint érintettet (mindenképp el kell mennem egy allergiavizsgálatra mielőtt újra kutyázásra adom a fejem - gyanús, hogy pozitív lesz), nem hoz lázba, hogy jó pénzért megvehetem a kedvenc fajtám uszkárosított vagy bichonosított verzióját.


"tipikus magyra reakció , nem nyitottak semmire"

Szerintem nem az a baj, hogy nem elég nyitottak a magyar emberek. Hanem hogy az országban adva van egy probléma: rengeteg a "felesleges" kutya, többnyire kidobva, menhelyen, sintértelepen, vagy kert végében, láncon végzik. Ha jól megnézed a felhozatalt, teljesen korrekt "designer dogok" is vannak köztük. Én, mint szegről-végről érintett, elég rendesen ki vagyok hegyezve a "hipoallergén" mixekre: környékbeli menhelyeken szinte mindig van belőlük néhány. Amíg ez a probléma jelen van, szerintem érthető, hogy a felelős állattartók nem verik a feneküket a földhöz örömükben ettől az amerikai trendtől. Mert az emberek előbb-utóbb elkezdik majmolni (leginkább a szaporítók) és még rátesznek egy-két lapáttal a problémára.

Ellenben, normálisabb helyeken, ahol nincs ennyi

gazdátlan kutya, ott talán lehet létjogosultsága a "designer dogoknak."

2014. okt. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!