Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Beagle kutyákról miért vannak...

Beagle kutyákról miért vannak sokan negatív véleménnyel?

Figyelt kérdés
Rengeteg fórumozónak olvastam már az írásait, ebben a témában. Mindenki azt mondja, hogy nem jó magunkhoz venni egy beagle kutyát! Mert makacs, szökős, szófogadatlan, nehezen tanítható... Én ezt nem is értem! Nekünk párommal beagle kutyusunk van, bi color színű szőrzettel, szuka és 2 éves! Szófogdó, szobatiszta, nem szökős, könnyen tanítható, a gyerekeket anynira imádja, hogy szó szerint hagyja, hogy ugráljanak rajta, rángassák! Nem kinti kutyus, kint csak akkor van, ha ki szeretne menni, nappal! De akkor is bármikor bejöhet! Éjjel velünk alszik, vagy a kis helyén, vagy az ágyunkban! Velünk eszik, tehát családtag!!
2014. szept. 19. 15:57
1 2
 1/12 blntdori0908 ***** válasza:
58%
Azert,mert nem ismerik oket!Nekem is bicolor beagle kutyum van(bar mar szuleimnel van,en elkoltoztem paromekhoz)de itt pedig a szomszeddal kozos tricolor beagle kutyu van(udvaron van egy kerites,ami a kutya miatt nyitva van igy szabadon jarkal nalunk es a szomszednal) o nem szokos!az enyem anyueknal sajnos az!de imadnivalo kutya!okos,jo hazorzo es merhetetlenul gyerekbarat!az enyemet a kornyek osszes gyereke ismeri,imadja :) az enyem sokaig rossz volt(rengeteg kart tett a kertbeb,kerti cuccokban) de kinotte!Mostmar csak henyel :)
2014. szept. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Örömmel olvastam a hozzászólásodat! :)A mi beagle babánk is szokott rosszalkodni, de ezzel úgy hiszem nincs is gond! :) A konyhában lévő szemetest például előszeretettel szedi szét! A chipszes zacskóval pedig órákat el tud játszani az udvaron! És nagyon tud kunyerálni, ha eszünk! Olyankor csak ül és bámul, hatalmas barna bociszemeivel! :)) Mégegyszer köszönöm a választ!
2014. szept. 19. 16:20
 3/12 anonim ***** válasza:

Valószínű Ti kifogtatok egy nyugodt egyedet, vagy csak simán tudjátok kezelni a fajtát. :)

A Beagle alapjáraton szökős, és nem könnyen tanítható, abszolút nem egyszerű eset egy kezdő kutyásnak. De természetesen ha megfelelően foglalkoznak vele (és jó a kerítés is), akkor nem fog szökni, mivel nem lesz ereje (másrészt pedig nem tud). :) A tanításról meg annyit, hogy van aki egy könnyen kezelhető kutyát is elront, annak nyilván nem való például a Beagle. Nehezebb tanítani, mint a legtöbb kutyát, de NEM lehetetlen, csak türelem és kisebb tapasztalat kell hozzá. :) A makacsság is ilyen, egyedfüggő, és lenevelhető erről.

Szóval gratulálok a kutyátokhoz! :) Én sajnos inkább a "szökős, szófogadatlan, makacs" Beagle-ket ismerem, de persze ez nem a kutya hibája, hanem a gazdáé.

2014. szept. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
64%
Mert mindaz,amit írnak róla,igaz.Felnőtt kutyaként makacs,nehezen irányítható és szökős.De ha megnézed,mire szelektálták ki a fajtát,ezen nincs mit csodálkozni.
2014. szept. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 blntdori0908 ***** válasza:
6%

4.valaszado!Mire szelektaltak ki?Hogy mondgatsz ilyet?Kerlek olvass utana,hogy pl miert a beagle kutyakon vegeznek rengeteg kiserletet!De nem idegesitem fel magam a hozzaszolasodon....

Kerdezo!3eves koraig szamit ugye kolyoknek!Az enyem most marciusban toltotte a 3at,ugyhogy mar kamasz :) nem is csinal annyi kart!Most arra szokott ra,hogy a szelektiv szemeteszsakunkat tepi szet es valogat benne :) meg a kerti faasztalon alszik kegyetlen jokat :) a szomszeddal kozos kutya tudja nalunk kinezni a falatot a szankbol!szo szerint!van hogy kapnam be a falatot,ranezek es nem virom ki,hogy be adjam neki oda :)

2014. szept. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
45%

Nekem is beaglem van,14 éves vagyok, és egyedül nevelem. (en fizetem a kaját, ebben néha anyuek kisegitenek,de csak neha, én tanitom, en kelek fel hozza reggel 6 kor, tanitom, setaltatom es minden)

Az én kutyám még kicsi, 4 honapos, de jó kutyus.

Persze vannak vele kissebb nagyobb problémák, de alapjáraton nyugodt természetű, és mindenkivel jol el van.

En is mindenhol ezeket olvastam, hogy szökős, meg ugatós, nevelhetetlen stb, de szerintem ez nem igy van. Csak következetesen kell nevelni. És minden rendben lesz. :)

2014. szept. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
76%

Mert lövésük nincs róla.

Több mint 16 éve foglalkozom a fajtával, és valszeg amíg élek mindig lesz beagleöm. Taníthatóak, bújósak, kedvesek, egyáltalán nem ugatósak stb.

Remek családi és főleg lakás kutya. Kertben egyedül tartásra tényleg nem alkalmas.

2014. szept. 21. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Beagle kutyusomnagyon okos! Nem is értem miért hiszik azt, hogy nehezen tanítható! olyan trükköket ismer, hogy csak ámulok-bámulok.... Párom megtanította neki, hogy amikor a térdére finoman csapva nevén hívja, akkor az ölébe ugrik! De, táncolni is tud csettintésre hosszú percekig és élvezi, annyira hogy közben vigyorog! :) Két lábon állva táncizik! :) Minden estre egy a lényeg, míg élek beagle kutyum lesz, és nemsokára kap ajándékba egy beagle pajtit is maga mellé a kis gyöngyszemünk! :) El sem tudunk más fajtát képzelni magunk mellé!
2014. szept. 22. 14:35
 9/12 anonim válasza:
Nekünk is van egy kan beaglénk... meg egy lány is :) mi is beszoktuk őket engedni a házba és nincs velük bent semmi baj csak alszanak, a lány az nagyon nyugodt szófogadó, de mondjuk az lehet azért mert rossz körülményei voltak valahol... a kan az nagyon rossz.. szökik, ugrál, rág, a virágot kiássa a helyéről pedig már mindjárt 6 éves, volt amikor nem voltunk itthon és beszeretett volna menni és hát kirágta az ajtót is... azóta a teraszon rácsos ajtó van:) de ezek ellenére imádom és sose lehet rá haragudni, annyira hizelgő és gazdi szerető kutyák:))
2014. szept. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves utolsó válaszadó! Ment a zöld kéz, örülök, hogy kedvesen bánsz a kis beagle kutyukkal! :)
2014. okt. 1. 14:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!