Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Minden border collie ilyen...

Minden border collie ilyen antiszociális?

Figyelt kérdés
Nekem egy labradorom van, de megfigyeltem, hogy akárhány border collieval találkoztunk, vagy be akarták támadni az enyémet vagy sunyítottak és szépen mentek a gazdi mellett és onnan akartak odakapni... Futtatóra is behoztak egyet, az meg csak körözött és nem állt meg, elzavarta magától a többi kutyát. Nem volt agresszív, de nem akart haverkodni. Egyik barátomnak is van, az övé se akar haverkodni egyetlen más kutyával se, pedig mindig is vitte kutyatársaságba. Azt hallottam, hogy a terelőkutyák kicsit "mások", de tényleg mind ennyire antiszociális..?

2014. okt. 23. 15:56
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Bc-ben én is csak ilyet ismerek.
2014. okt. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
A terelőkutyáknál szokás csipkedni a juhokat, stb., ezért van az, hogy sokszor a másik kutyával is úgy játszanak, hogy közben csipkedik, próbálják terelni. A pulik is ilyenek. Ez nem azt jelenti, hogy antiszociálisak.
2014. okt. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Nekem sinkám van. Abszolút ilyen típusú, de nem antiszociális, hanem a vérében van a nem jópofizás, hanem a munka. Csipkedi, terelgeti a kutyákat, meg-meghajtja néha. Ez ilyen sajnos. Ha a másik kutyában meg az agresszió van akkor könnyen összeugorhatnak
2014. okt. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Barátnőm bordere is ilyen. Kiskorában hiába próbálta szocializálni, hiába vitte kutyaoviba, a kutyus minden más kutyát és gyakorlatilag minden állatot utál, a legtöbb emberrel is bizalmatlan. Pároztatni akarták, de megharapta a kant.

Több bordert nem ismerek, szóval az egész fajtáról nem tudok véleményt alkotni.

2014. okt. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
62%

Nem antiszociális csak nem lakásba való házi kedvencnek.

Más a viselkedése, másra tenyésztették, más elvárások szerint.

A border collie terelőkutya nem házi barát szüksége van helyre és munkára. A vérében van a terelés.

Angliában és úgy az Egyesült Királyságban a legtöbb Border tenyésztő nem is ad el kölyköt olyannak, aki nem munka kutyának szánja hanem házi kedvencnek.

A baj, mindig ott kezdődik, hogy valaki olyan kutyát vesz, aminek a fajtájáról semmit sem tud de olyan cuki meg szép.

Aztán otthon jön a meglepi. Nem tudja kezelni mert nem is ismeri az igényeit.

Nem a collie-val van a baj, hanem a gazdával. Ennyi! Ez a kutya szabad térre való állatok mellé és ott semmi baj nincs vele.

2014. okt. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Én ismerősöm BC-je egyszerűen más kutyákkal nem foglalkozik,más borderekkel önfeledten játszik.

ismim szerint az embereket jobban szereti,terápiás kutya amúgy. Tényleg nagyon bújós,nyugodt kutya:)


Az Ausztrál juhászról is ezeket hallottam,hogy más kutyákkal nem az,hogy nem jön ki,csak nem szereti annyira társaságukat csak más ausztrál juhászokét,emberekét.


Ez számomra is érdekes.

2014. okt. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Az én colliem kifejezetten szereti a kutya társaságot és az emberekkel is jól kijön..Nem mind egyforma .
2014. okt. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ez nagyon érdekes, ezek szerint nem csak én fogtam ki csupa undok egyedet :D
2014. okt. 23. 16:52
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Pl az én mudijaim csak mudikkal játszanak, a többi kutya iránt nem érdeklődnek és nem is akarnak velük közösködni.
2014. okt. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a legtöbb kutya azzal szeret szívesen játszani, amely kutyának hasonló a játékmodora, alaptermészete mint neki magának. Nekem aussie-m van, akivel futtatóba is, oviba is járunk. Az oviban nem igazán vannak juhászkutyák vagy egyéb terelő fajták, ott egy kis jack russel-szerű keverék kutyus a legjobb barátja, mert ő az egyetlen, aki éppen úgy bokszol két lábra állva, mint ő...Illetve a futtatóban ugyanez a helyzet, járnak oda egy border collie-val, akit ahogy behoznak a gazdái, az enyémmel egyből megtalálják egymást és ha lehet, végig együtt játszanak, akkor is, ha tizenöt másik kutya van a futiban - gondolom, felismerik egymásban a hasonló természetet és amolyan juhászkutyásan csipkelődve, de egymást teljességgel megértve játszanak. Azt pedig én is hallottam, hogy az aussie-k abból a szempontból is különlegesek, hogy van egy elég egyedi játékmodoruk, amit a legtöbb kutya nem tolerál, ezért leginkább csak másik ausztrál juhi társaságában érzik jól magukat, ez pedig az a típusú játék, amikor teljes erőből nekirohannak a másik kutyának. Ezt ugyan a sajátomon még nem tapasztaltam, mert kölyök még csak, de lehet, később ő is felveszi ezt. A legjobb játszópartnere viszont az enyémnek is az összes eddigi kutya közül a többi aussie volt, akikkel kiállításon találkoztunk, ők még a nagy haver bordernél is jobban lázba hozták.
2014. okt. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!