Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Minden border collie ilyen...

Minden border collie ilyen antiszociális?

Figyelt kérdés
Nekem egy labradorom van, de megfigyeltem, hogy akárhány border collieval találkoztunk, vagy be akarták támadni az enyémet vagy sunyítottak és szépen mentek a gazdi mellett és onnan akartak odakapni... Futtatóra is behoztak egyet, az meg csak körözött és nem állt meg, elzavarta magától a többi kutyát. Nem volt agresszív, de nem akart haverkodni. Egyik barátomnak is van, az övé se akar haverkodni egyetlen más kutyával se, pedig mindig is vitte kutyatársaságba. Azt hallottam, hogy a terelőkutyák kicsit "mások", de tényleg mind ennyire antiszociális..?

2014. okt. 23. 15:56
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Az én bc-m mindenkivel elvan kikiejezetten barátságos egyed.
2014. okt. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Bár én is csak EGY nem antiszoc bordert ismerek az enyémen kívül
2014. okt. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Az utcában a bc kifejezetten antiszoc. Konkrétan hátulról vadászott a kutyáimra, mikor sétáltattam őket. Próbálta kihasználni, hogy gyors és hátulról jön, addig, amíg az agaram el nem kapta egy ilyen akciónál, azóta nem mer közel jönni, messziről ugat. Más bc-t nem ismerek. Szerintem ez is mint oly sok minden, egyed, nem fajtafüggő.
2014. okt. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
az Én bc-im amikor hozzánk került rögöt elfogadta játszott az itthon lévő idősebb labradorommal,azóta is hatalmas pajtások,megy a bunyó amikor lehet.az ismeretségemben van pár terápiás kutya az egyik egy labradorral és goldennel él együtt és szintén jól megvannak évek óta.Azt megfigyeltem hogy az én kutyám is hátulról a hátára felugorva támadja be a labradorom,akit ez nem zavar szerencsére, ha túlzásba viszi lerendezik egymás közt.
2014. okt. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Azért az sem mindegy,hogy a legtöbb ilyen kutya nem tenyésztőtől,hanem szaporítótól van újítva és egyáltalán nem kapja meg azt a fizikai és szellemi lemozgatást,amire szüksėge van.
2014. okt. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Elöljáróban, (főleg az előző kommentek miatt,) írok pár sort magamról, nehogy rögtön rám mondjátok, hogy kezdő vagyok, rossz idegrendszerű szapis kutyával. Nem felvágásból tehát:

Az én kutyám tenyésztőtől van, ráadásul Magyarország egyik legjobb kenneljéből, tehát nem szapis. Harmadik kutyám, tudatos választás, az előző kettővel egész életükben kutyasuliztam, sportoltam, képeztem őket, tehát mondhatjuk, hogy van némi fogalmam a kutyanevelésről. Jelenlegi kutyám a környék legengedelmesebb kutyája (nem én mondtam, hanem mindenki más - persze én is így látom), egy pisszenésemre reagál, figyel, teszi amit kérek tőle. Teljesen problémamentes.

És akkor a kérdésre reagálva:

Kölyök korában nagyon játékos volt, nagy hangsúlyt fektettem a szocializációra! Vittem magammal mindenhová, barátságos, játékos eb volt. Viszont ahogy nőtt, egyre inkább csak a munka és a labdája, frizbije érdekelte, kezdte tehernek érezni a több kutyát, nem volt hajlandó játszani velük, nem érdekelte már őt. Ha futott is velük, akkor csak csipkedte őket, amit persze azonnal tiltottam, így már teljesen semleges az összes kutyára. Az egyetlen fajta, akivel hajlandó játszani, az a többi Border. Nem örülök, de ez van sajnos. Nem gondolom, hogy az én hibám, mert tényleg minden tudásomat bevetve neveltem és szocializáltam. Egyszerűen csak a Borderekkel van egy hullámhosszon, velük találja meg a közös nyelvet, és ne felejtsük el, hogy munkakutyáról beszélünk, egy juhászkutyáról, amit nem családi kutyának tenyésztettek ki, hanem arra, hogy mindent kizárva maga körül, csak a munkára koncentráljon. Szerintem ez nem hiba, csak ismerni kell a fajtát, amit veszel.

2014. okt. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm ismét a válaszokat! :)
2014. okt. 26. 21:02
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez igaz az osszes terelofajtara. Nekem a mudim ilyen. Egyszeruen a terelokutyak altalaban egyedul voltak vagy 1-2 masik hasonlo habitusu kutyaval, sosem volt szelekcios tenyezo, hogy falkaban tudjanak elni, viszont az idegen kutyak altalaban veszelyt jelentettek a nyajra, ezert kifizetodo volt bizalmatlannak lenni veluk.
2014. okt. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül antiszociális, csak mert nem barátkozós. Amelyik harap, támad, agresszív a többi kutyával, az igen és ez elég nagy baj, hogy van ilyen border...

Az enyém sem egy nagy barátkozós, ritkán játszik és legtöbbször más borderekkel vagy olyan kutyákkal, akiket régóta ismer és szeret. Az emberekért sincs oda, de soha nem bántott senkit, egyszerűen nincs igénye arra, hogy rajtam és a családomon kívül mással is haverkodhasson.

2014. okt. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!