Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Néha furcsán viselkedik a...

Néha furcsán viselkedik a pulink, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Van egy 5 éves pulink, nem egészen fajtatiszta, kevés pumi is van benne. Néha nagyon furcsán viselkedi, hirtelen mozdulattól fél, főleg, ha tárgy van a kezemben. Valószínűleg a kölyökkorában apámtól kapott bánásmód miatt, nem láttam, de nagyon erősen gyanítom, hogy párszor valami bottal alaposan elverhette, ugyanis 1. abban a tévhitben van, hogy ha egy kutyát egyszer ,,jól befenyítenek", akkor engedelmes lesz és jó házőrző, 2. ha bármi ilyesmi van a kezemben, a legkisebb mozdulatra is elugrik, és tartja a távolságot.

Idegeneknek, ritkábban érkező vendégeknek oda-odacsíp néha, bármit csinálok vele, olyankor nem lehet fegyelmezni. Viszont amikor egyszer valakik bejöttek az udvarra és a pincébe (nem tudom, kik voltak, mire leértem, elmenekültek) még csak nem is jelzett. Szóval eléggé fordítva visekledik. Elvileg a puli nagyon érzékeny arra, ha igazságtalanul bántják, ha már megtörtént, mit lehet vele tenni?


Tudom, lehet, hogy késő ezzel foglalkozni, de amikor fiatalabb volt, alig voltam itthon, most viszont lenne időm foglalkozni vele. Érdekes módon azóta apámért teljesen odavan, próbál vele jóban lenni, de a viselkedésén azért látszik, hogy a legkisebb gyors mozdulatra már húzza is el magát. Viszont láthatóan ő sem érzi jól magát és nekem is problémát okoz, ha valakit be kell hívnom az udvarra vagy a házba.


Nem beszélve arról, hogy ha indulok itthonról kocsival vagy motorral, amint bezárom a kaput, idegbeteg módon ugat, amíg el nem indulok, akkor is, ha percekig állok a kapu előtt, mert pl. telefonálok. A mozgó motorokat megtámadja, akkor is, ha én vezetem, nekimegy és harapja az első kerekét. Mit tegyek vele, hogy kiegyensúlyozottabb legyen? Teljesen kezdő vagyok, sosem foglalkoztam kutyákkal, de szeretnék segíteni rajta.



2014. okt. 24. 02:01
 1/1 anonim ***** válasza:
Rengeteg sétáltatás, mozgatás, tanítás, nevelés, közös programok, lehetőleg szakember irányításával (akit nem a sarki ülfeksziklábhoz kutyasuliban találsz meg ehhez a témához).
2014. okt. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!