Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kan vagy szuka kutya alkalmasa...

Kan vagy szuka kutya alkalmasabb házőrzőnek?

Figyelt kérdés
Nem sürgős, csak kíváncsi vagyok.
2010. jan. 25. 13:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem lényegtelen. A fajtától, a jellemtől és a neveléstől függ. Mondjuk annyi lehet benne hogy a kan általában pár kilóval nehezebb, tehát erősebb, de semmi egyéb. Nem hiszem bátrabb lenne egy kan kutya. Amilyet te szeretnél.
2010. jan. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

nekünk mindig kan volt

de ha a szuka akkor tüzel és odajönnek a kanok de ha kan van akkor kiszökik mert akkor a szuka tüzel...

2010. jan. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

ivartalanítva teljesen mindegy !!

a dominancia nem függ a nemüktől !!

az ivartalanított kutyák általában nyugodtabbak !!!

szerintem egy ivartalanított szuka kutya könnyebben tanítható ,irányítható !!

2010. jan. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Természetesen ivartalanított érdekel, nem áll szándékomban szaporítani, tenyésztéshez meg madarak terén vagyok csak járatos, és nem is kísérletezek mással. Még nem lesz kutyám, de ha eljön az idő, hogy kertes házam lesz, akkor szeretnék mindenképpen házőrzőt, és már jó előre szeretnék utánajárni, és ez is érdekel, mivel azért olyan nagy kutyás múltam nincs, ebben nem vagyok járatos, hogy ebben fontos lehet-e a kutya neme, más-e a habitusuk (ivartalanítva).

Köszi az eddigi válaszokat! :-)

2010. jan. 25. 23:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!