Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 12 hetes kiskutya miért nem...

12 hetes kiskutya miért nem akar egyszerre csak a lekerített előkertben vécézni?

Figyelt kérdés
Két két alatt teljesen odaszokott, a szobatisztaság szinte teljesen kialakult, de tegnap óta semmit nem tudok csinálni, mintha félne ott, az egyébként latán tartott pórázt tépi rángatja vissza a lépcsőházba, nyüszítve, és odafennt 5 percenként odapisil valahová. Mintha lenullázta volna a szobatisztaságot, amibe oly sok munkát és éjszakát fektettünk, meg is kellett erősen rántanom a pórázt párszor, olyan erővel rohant vissza. Remélem, nem hagy benne mély nyomot, mert a pórázt eddig lazán tartottam, hogy ne is érezze. Most a szájával tépi, azonnal visítva visszamenekül, és nem vécézik.
2014. okt. 24. 23:40
 1/3 anonim ***** válasza:
valamitől megijedt és ezt összekötötte az adott hellyel. Próbálj visszaemlékezni mi történt. Lehet, hogy neked jelentéktelen de a kutyádban nagyon nagy lenyomatot hagyott.
2014. okt. 25. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ma átvittem a szomszéd ház nagyobb előkertjébe (ahová kissé körülményesebben de van "legális" bejárásom, ott jól elvolt, szaladgált, felfedezettm szaglászott, majdnem fél órát, de nem vécézett. Visszafele pedig gond nélkül be tudtam vinni a mi kis előkertünkbe, ahol nem látszott most az előző napok félelmének a nyoma, és pillanat alatt vécézett. Nem tudom, mi lehetett ott. Az előkert kerítésének túloldalán van egy másik társasház nagy kapuja, ahol két napja kakilás közben nagy hangon az ajtót becsapva hajnalban egy hülye fiatal pasi kijött, megzavarta, majd egy napig nem kakilt, pedig ott már beült pózba, mielőtt megzavarták. Nem tudom, hogy ez lehetett e az. Az is lehet, hogy túl sokszor vittem le, hogy a kialakult szobatisztaság ellenére hirtelen elkezdődött újbóli szobába pisilést megelőzzem, és lehet, hogy bepánikolt attól, hogy óránként félóránként oda van citálva, akár kell, akár nem. Ezt nem tudom sajnos. Mindenesetre bíztató, hogy ma a másik, sokkal nagyobb előkert végigszaglászásása után látszólag kiegyensúlyozottan bement. Az a baj, hogy rendszeresen, és főleg éjszaka nem tudom a másik előkerbe vinni, csak nappal.
2014. okt. 25. 08:42
 3/3 anonim ***** válasza:
az ajtócsapódás lehetett az ok. Előfordulhat, hogy a napszakhoz vagy a fényviszonyokhoz is kötötte. Próbáld meg semlegesíteni, ugyan abban az időben leviszed oda és sok kaját kap. Hagyod szaglászni. Ott próbálsz vele játszani, szóval minél több kellemes vagy legalább semleges inger érje ugyanott, ugyanakkor.
2014. okt. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!