Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kettő ivarérett bandogot...

Kettő ivarérett bandogot összelehet szoktatni, hogy ne kapjanak össze?

Figyelt kérdés
mindkettő domináns kan

2014. okt. 25. 20:19
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Igen, össze lehet, ivartalanítással és kutyasulival.
2014. okt. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
28%
Még valami: ha az egyik dominanciát mutat a másik felett - párzó mozdulatokat végez rajta -, akkor tiltani kell!
2014. okt. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nem engedném őket össze, ahogy két domináns rotit, kaut, stb-t sem.
2014. okt. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Sajnos a legközelebbi kutyasuli 40km a lakhelyemtől, ezért nem nagyon adnám rá magam :S .

Az ivartalanítasra én is gondoltam,de sok negatívumot hallottam erről(vkinél használ vkinél nem, egyed függő). Van egy 3éves sajátom és van egy idegen embernél és elajándékozná nekem ,mert szaporításra vette még kölyökként és a kutya hallás sérült,ezért eladó sorba került.Sok ember ajánlkozik érte,de tudom hogy viador kutyaként végezné,ezért szeretném "megmenteni".De sajnos az én kutyám csak a szukákat tűri meg maga mellett,a kanokat is...első morgásig :S

2014. okt. 25. 20:49
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Össze lehet, csak nem biztos, hogy neked egyedül megy. Ivartalanítás, sok séta, mozgatás, nevelés, meg némi szakértelem, és persze biztonságos szeparálás meg szájkosár az elején.
2014. okt. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Két kutyát szinte kivétel nélkül problémamentesen össze lehet szoktatni. Én még viadaloztatott kutyát is láttam, amint kutya közelébe ért, azonnal ki akarta nyírni, de egy kutyával még őt is összeszoktatták. (És persze tovább is lehet menni az eredményekben, nála mondjuk nem, mert öreg, szaporított kutya volt, és a kiképző már nem akarta vállani a kockázatot, hogy egy esetleges tiltás hatására baj legyen a szívével.) Viszont szakértelem hiányában mégis azt mondom, biztos, hogy ne. Ha nem vállalod a sulit, sajna szép szóra nem fogják megszeretni egymást, pedig egyébként teljesen megértem, hogy miért vennéd magadhoz.
2014. okt. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Sajnos az id0“2m nem engedi ezt a 80kmes utat odavissza.Amennyi szabadidom van azt kutyazom...nagy s¨Śt¨˘k ,j¨˘tsz¨˘sok,tan¨Şt¨˘sok. :) Nem vagyok kik¨Śpz0“2 , de megpr¨Žb¨˘lom sz¨˘jkos¨˘rral,ha egy h¨Śt alatt nem tudok v¨˘ltoz¨˘st felmutatni keresek neki egy j¨° gazdit (tartal¨Śkba kerestem m¨˘r egy roma bar¨˘tot :) ) ,nem akarom kitenni a kuty¨˘mat illetve a m¨˘sik kuty¨˘t ilyesfajta stressznek :S

K0‹2sz0‹2n0‹2m a v¨˘laszokat mkinek! :)

2014. okt. 25. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!