Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutya lenne ideálisabb...

Melyik kutya lenne ideálisabb házörző, a Kaukázusi vagy a németjuhász? Miért? Melyiket könnyebb nevelni?

Figyelt kérdés
2010. jan. 25. 17:44
 1/10 anonim válasza:
66%
Szerintem a németjuhász.Azt a legkönnyebb nevelni.Nagyon okos és hálás kutya.Mindezek mellett szép kutya is :-)
2010. jan. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
A német juhász kezelhetőbb, a kau öntörvényű, nagyon kemény házőrző. Ha gyerek van a családban, akkor nem ajánlatos a kau. Nekem az van, a gyerek közelébe nem mehet, amúgy kitűnő házőrző.
2010. jan. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%

EZ CSAK IS NEVELÉS KÉRDÉSE!!!!!

NEM igaz hogy nem lehet tartani gyerekekkel a kau-t!!!

Nekünk van kau-nk és elvan zárva 1 udvaron.

13 éves srác vagyok.Tisztel engem is mint apukámat,és papámat.

Szóval ez csak nevelés kérdése!

A kau sokkal jobban őríz házat mint a németjuhász és legalább 20-25 kg al testesebb kutya is.

Szval az én szavazatom: KAU

2010. jan. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%
Második vagyok. Én konkrétan a kisgyerekekre értettem, mivel véletlenül is fellökhetik-pont a nagy testük miatt, és nem tudni, hogy reagál, ha elesett és sír a gyerek. Az enyém is járt kutyasuliba, rengeteget foglalkoztunk vele, de már idősebb (7 éves múlt), és van, hogy visszamorrant, ha rászólok. Szal akkor sem engedem a 2 évesem a közelébe, bár amúgy csóválja neki a farkát, meg játékos testtartást vesz fel a közelében. A kisördög nem alszik.
2010. jan. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen a kaukázusi jobb házőrző, azonban csak gyakorlott, fegyelmezett kutyásnak ajánlanám. Nagyon öntörvényű kutya és nem nagyon akarja alárendelni magát másnak, mindig megpróbál kibújni a parancs alól. Annyira szerettem a kaukázusim arcán látni, ahogy tépelődik: Most megcsináljam amit mond, vagy nem? :) Ma már nem szokott gondolkodni, általában szót fogad, de sokkal nehezebb megtanítani neki bármit, mint például egy magyar vizslának (akik a legértelmesebb kutyák, akikkel valaha találkoztam) de ettől függetlenül sok kitartással, idővel a legjobb házőrző válhat belőle. Ja, és nem szabad nála feledni, hogy nagy a mozgásigénye, ha nincs levezetve az energiája (ami kifogyhatatlan egyébként), akkor csak még nehezebb tanítani.


Ezzel szemben a német juhász sokkal könnyebben oktatható, behódolóbb fajta és nem olyan akaratos. Azonban a kaukázusival szemben nem olyan egyemberes kutya és ösztöneiből adódóan nem is olyan házőrző, mely az élete árán is megvédelmez bármit. (persze lehet ilyenre is nevelni)

2010. jan. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A kaukázusi nagyon jó házőrző, attól senki nem jön be az udvarra, ez tény. De egygazdis kutya, és eléggé öntörvényű. Csak tapasztalt kutyásnak javaslom. Nekünk világéletünkben volt kutyánk, 5 éve saját kutyám is van, de nem vállalnék be egy kaukázusit. Ahol gyerek van, ott meg pláne nem.
2010. jan. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Cáfolnám, hogy a németjuhász nem lenne egyemberes és nem adná életét a gazdájáért. Mindkettő benne van a fajtában, Az igaz, hogy kisebb tömegű kutya, de szerintem az már mindegy, hogy 35 kg, vagy 40-45kg robban bele a betolakodó kezébe.Mindkét fajta mellett nyugodtan aludnék.(én tudom mit rendez le egy nj ha védelmeznie kell)

Én személy szerint nj párti vagyok.

2010. jan. 27. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A német juhász a gazdájáért az életét adja az biztos. De én nem a gazdájára értettem, hanem más dolgokra, ilyen például a ház, kert. Tapasztalataim szerint (mint mondom tapasztalatim szerint, minden kutya más, tehát ez változó lehet :) ) egy jól szocializált német juhász, mely jól viselkedik az utcán, az kedvesen, aranyosan fogadja az idegeneket is. Míg egy utcán jól viselkedő kaukázusi nagyon be tud pöcceni, ha a portájára lépnek, kivéve ha a gazda is ott van, vagy ismeri az illetőt. :) Persze a németjuhászt meg nagyon könnyen lehet képezni, egy őrző védő tanfolyam és máris hihetetlenül jó őrzővédő kutya válik belőle az biztos. :)

Hát, azért nem mindegy mekkora kutya megy kinek, mert egy hatalmas kaukázusi már eleve elrettentő. :)

Én személy szerint nem állok egy kutya pártján sem (úgy is mindenki az mellett áll, amilyen kutyája van) de még sem vonhatunk le a kaukázusi érdemeiből, hogy hihetetlenül jó házőrző (ha jól van szocializálva!) és a német juhászéból sem, hogy nagyon könnyen fegyelmezhető, okos kutya. Szóval n mindkettő pártján állok. :) Persze attól tartom az előző szövegemben leírtakat. (Utolsó előtti hozzászólás ez előtt. xD )

2010. jan. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ja, nem. :D

19:38-as hsz.

Előző voltam.

2010. jan. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

én mindkettőt szeretem.a németjuhászom megvédi a házat ha olyan van,de mikor pl kell boltba voltam vele(fressnapf) szelíd és aranyos.

a kaukázusim meg még csak aranyos mert 6 hetes

2010. júl. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!