Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet ez a kutyám orrán?

Mi lehet ez a kutyám orrán?

Figyelt kérdés

Pár napja jelent meg egy ismeretlen eredetű seb a kutyusom orrán. Traumára nem figyelt fel senki sem (többen sétáltatjuk, felváltva egyébként szoba kutya). Természetesen ha nem enyhül orvoshoz visszük de örülnék bármilyen ötletnek... Tapasztalt ilyet már valaki? Ma kamilla teával borogattam neki és nagyon jól tűrte. :)

Így néz ki: [link]

Előre is köszönöm! Dóri



2014. okt. 27. 00:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Kihullott a kutya szőre, az a rózsaszín terület, ha jól látom nem az orrtükör elszíneződése miatt van, hanem a bőr bukkant elő, miután azon a területen kihullott a kutyád szőre.

Az ok lehet allergiás reakció, szőrtüszőatkák minden kutyában élősködnek, tünetet általában nem okoznak, de ha igen, ehhez hasonló szőrkihullást okoznak, ami kezelés nélkül súlyosbodik.

Megijedni nem kell, de el kell vinni az állatorvoshoz a kutyust, atkairtó és immunerősítő vitaminok segítenek rajta, ha valóban atka okozta a gondot.

Képről ez csak tipp, nincsenek máshol ilyen megkopaszodott területek, vagy megritkult szőrzet, esetleg a bőrén duzzanatok?

2014. okt. 27. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Sehol máshol nincs ilyesmi Elváltozás. Én erre azért nem gondoltam mert rendesen az orrán is van valami, full sima az Kis fekete orrának az egyik fele, semmi érdesség. Nem tudom szakszavakkal kifejezni magam ezért elnézést kérek. Dóri.
2014. okt. 27. 07:32
 3/5 anonim ***** válasza:

Vidd el állatorvoshoz, az a biztos.

Neten keresztüli találgatásokkal nem leszel kisegítve.

Az jó előjel, ha a kutyát nem zavarja az elváltozás, nem kaparja, nem dörzsöli, de akkor is ajánlott az állatorvosnak megmutatni.

2014. okt. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem nyöszög, de szokta kaparni. Ma elviszem állatorvoshoz, az a biztos. Köszönöm mindnekinek. :) majd jelentkezem mi lett :)
2014. okt. 27. 12:00
 5/5 anonim ***** válasza:
Na és mi lett?
2014. okt. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!