Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ilyen a kutyám?

Miért ilyen a kutyám?

Figyelt kérdés

Az ilyen szó alatt azt értem, hogy itthon, bent a kertben tök normális, figyel rám, megcsinál mindent, amit kérek. DE amikor kiviszem sétálni, tisztára elhülyül. Állandóan húz, és amikor szólok neki, rám se hederít. Olyan, mintha ne is lennék ott számára. Egyébként egy másféléves beagle-ről van szó, áprilisban hoztam haza.

A válaszokat előre is köszi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



2014. okt. 27. 16:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Mert másfél éves és mert augusztusban hoztad haza.

Szokjon csak meg téged illetve a környezetet,játssz vele sokat,tanítsd meg neki hogy te vagy a falkavezérfőnök!:)

Még másfél évesen gyerek egy kutya annyira hogy érdekelje még a lehulló falevél is.

Annyit még megkérdeznék hogy fiú vagy lány,és milyen sűrűn van sétáltatva?

2014. okt. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
0%
Az én kutyán is ilyen volt, nagyon utáltam... tiszt idegbalyos volt, ráadás nem is kicsi volt, hanem border collie keverék, vörös volt a kezem minden egyes sétáltatás után, annyira húzott. Semmire nem hallgatott, néha még kajáért sem akart visszajönni....borzasztó szófogadatlan volt. Nekem az a véleményem, hogy sajnos van ilyen, nem lehet ellene mit csinálni, én éveken át próbáltam és semmi nem hatott a kutyára. p.? kutyaiskolában volt egy olyan feladat, hogy elengedjük a kutyákat, és kb 4 méteres körzetbe szétszóródtunk (azaz nem messze egymástól) és vissza hívni a kutyát. mindenkihez rögtön odaszaladt a kutya, persze hozzám nem, mikor már MINDENKI hívta a nem kis csapatból akkor jött vissza, odament minden kutyához, megszagolta, aztán mikor meglátta hogy kaja van a kezembe és azzal hívom, akkor a végén odajött. Égtem vele rendesen... Remélem meg tudod majd nevelni vagy valami, kitartás tuti kell hozzá, de ha neked sem sikerül évek alatt, akkor csak ennyit tudok mondani, hogy sajnos vannak ilyen kutyák... remélem azért segítettem :)
2014. okt. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Gondolom nem nagyon volt sétáltatva, ezért neveletlen. A húzásról le tudod szoktatni, ha elég határozott vagy. Mikor nagyon húz, rántsd meg a pórázt, de semmiképp se folyamatosan húzd, ne engedd, hogy előtted menjen. Első alkalommal biztos, hogy nem fogsz sok változást tapasztalni, de idővel megtanulja.
2014. okt. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 2., azért mert te nem tudtad megnevelni a kutyádat, nem a kutyát kéne hibásként beállítanod azzal a címszóval, hogy "vannak ilyen kutyák". Mindent lehet, csak akarni kell, és bocs, hogy beléd kötöttem, de eléggé szúrta a szememet. Szerintem nem így kéne valakinek tanácsot adni, hogy ha nem megy, akkor hagyd a fenébe, biztos a kutya a hülye.
2014. okt. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Hogy a fenébe ne lehetne lenevelni róla... Azért csinálja ezt a kutya, mert megteheti, ennyi. Minden kutyánál ez az alapállás, hogy az utcai ingerek érdekesebbek, mint a gazda.

Tudom, elcsépelt frázis, de egy jó kutyasulit tudnék javasolni, ott ezen sokkal hatékonyabban tudnának segíteni, mint így, neten keresztül. Ezt azért megpróbálhatod:

Sétánál csak a póráz legvégét fogd, két kézzel. Ha a kutya a lábad vonala elé ér (netán húz), fordulj meg, nagyon határozottan indulj el a másik irányba, és ránts egy jó nagyot rajta (fontos, hogy 1 darab rántás legyen, ne rángatás), tényleg nagyot, ha az első lábai elhagyják a talajt, az sem baj. Mész pár lépést, aztán visszafordulsz az eredeti menetirányba. Az elején lehet, hogy nem haladtok semmit, de ha jól csinálod, kb. 10 rántás után laza pórázzal tudtok majd sétálni, és ha lassítasz, a kutya is lassítani, ha gyorsítasz, a kutya is gyorsítani fog. Viszont ez csak akkor működik, ha mostantól mindig betartod, hogy amint a kutya a lábad elé ér, fordulás. Nem kell megijedni, ha kitartóan csinálod, rövidesen már csak 1-2 emlékeztető rántás kell majd neki.

2014. okt. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Másfél éves...És beagle...:D Az ilyen kutyákat megőrjíti a sok szag, illat, persze, hogy képtelen koncentrálni egy valamire (jelen esetben rád). Nekem terrier keverékem van, ugyanilyen volt ő is, 2 éves lesz most.


Amikor húz, rángat, menne előre, lecövekelsz mint a kőszikla. Csak állsz. Na egy idő után rád néz a kutya, hogy mi van. És ha lazít, mehettek tovább. Ha húz, megint megállsz. Rá fog jönni, hogy figyelnie kell a mozgásodra, hogy előre juthasson.


Szerintem próbálkozz ilyen módszerrel: http://www.youtube.com/watch?v=Z8cPkTh7Y3k

2014. okt. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ja és ne idegeskedj, tudom, néha megőrjíti az embert egy ilyen kutya, de próbálj tök nyugodt maradni, sokat segít :D
2014. okt. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mert nincs megnevelve. Egy jó kutyasuliban hamar segítenek neked.
2014. okt. 30. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat, kipróbálom őket. Egyébként ma vittem el ivartalaníttatni, lehet hogy ez egy kicsit javít a helyzeten.
2014. nov. 7. 13:51
 10/11 A kérdező kommentje:
És fiú, sétáltatni minden nap szoktam általában, de sajnos van hogy nem érek rá, és ilyenkor nagyon nyűgös szegényke.
2014. nov. 7. 13:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!