Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 1: Milyen fajta lehet ez a...

1: Milyen fajta lehet ez a kutya? 2: Hogyan győzzem meg anyáékat? Több lent

Figyelt kérdés

1 : 4 hete kaptam anyáéktól egy kiskutyát.

Elvileg csivava és japán chin keverék,de kicsit nagyobb és nekem ez fura,mert ugye a csivavának 20 cm körüli a marmagassága, a japán chinnek pedig 20-25, és ennek a kutyának pedig 30 cm. Szerintetek valójában milyen keverék?

Mert a farka úgy áll, ahogy a csivavának a háta fele áll, a füle is olyan, minr a csivavávak, nem hosszú szőrű a kutyus, csak a füle.Képet sajnos nem tudok róla küldeni, mert nem tudom, hogy kell, ezért jellemzem a kutyust:

Feje:testéhez képest kicsi

szeme:nagy fekete

füle: hatalmas és hosszú rajta a szőr

orra:nyomott, olyan mint a japán chinnek

szája: -,,- -,,- -,,-

nyaka: inkább a csivaváé

teste: hasa olyan ívelt, mint a csivaváé

lábai: hosszúak

farka : csivaváé

színe: tricolor: barna a teste, hasa lábai fehér, füle vége és a pofija fekete a két szeme közt fehér, nyaka alul fehér, fent barna



2. nagyon eleven játékos és azt vettem rajta észre, hogy úgymond magányos:

minden kutyához odaakar menni és játszani akar vele,de sajnos az összes kutyának a gazdája olyan, hogy továbbhúzza a kutyát, hogy most nem játszanak, csak egy gazdi nem, de őneki a kutyája pedig nem szereti az enyémet, és arra gondoltam, hogy mi lenne ha vennék neki egy kis fajtiszta csivavát, de:

- panelba lakunk

-van mát a kutyán kívül:-4 hal

-egy nyúl

-egy hullámos papagáj

-anyáék nem engedik

de amikor elmegyünk egy kutya mellett, látom a kutyámon, hogy szomorú, kell neki egy társ, és én minden napomat rászentelem, egész nap vele vagyok vagy én, vagy a tesóm, szóval suli időn kívül sosincs egyedül, de akkor is "magányos"

Ezért akartam egy csivavát, és azért csivavát, mert:

-az kicsi és anyáéknak a méret számít

-aranyos és ,ilyen keverékű elvileg Beni a kutyám

-ez a kedvenc kutyafajtám.

Hogyan tudnám meggyőzni a anyáékat hogy kell ennek egy játszótárs?

Ha kértek képet akkor légyszi írjátok le hogy kell mert én nem tudom :(

Bocsi a hosszú szövegért és előre is köszi a segítséget!



2014. okt. 28. 11:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
59%

1. panelBAN

2 fajTAtiszta csivava


Minden kutya fajtiszta, amiben nincs farkas, hiúz, stb.

De nem minden kutya fajTAtiszta, érted?


Ha te eleget foglalkozol vele, akkor elvan másik kutya nélkül.

A papagájjal és a nyúllal mennyit foglalkozol?

A halakkal?


Kép nélkül viszont semmit sem tudok mondani a kutyára.

2014. okt. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kell másik kutya. Ezzel kell foglalkozni eleget, oviba majd suliba vinni, ahol ellenőrzött keretek közt lehet a többi kutyával. Az, hogy minden kutyához odamenne, egyáltalán nem baj, egy kiskutyának nyitottnak kell lennie a többi kutya felé. Az lenne a gond, ha parázna a társaktól. Nem írtad, hogy mennyi idős.
2014. okt. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
2014. okt. 28. 11:09
 4/11 A kérdező kommentje:
5 hónapos
2014. okt. 28. 11:10
 5/11 csabika1971 ***** válasza:
100%

Egy kép sem segítene abban, hogy eldöntsem tényleg olyan keverék-e mint mondják.

Minden kutya szeretne oda menni a másikhoz, nem csak a tiéd. Boldog ő attól is ha szerető gazdák veszik körül, nem törvényszerű mellé másik kutya. Hisz akkor állandóan párban kellene tartani őket. De ez nem így van.

Ezért csak foglalkozzatok vele sokat, és a séták alakalmával lesznek majd olyan alkalmak mikor tudd találkozni más kutyusokkal, persze nem mindenki fog azért megállni, hogy ők játszanak kicsit.

De csak azután vidd a többi kutya közé, miután minden oltását megkapta és megfelelő bolha védelemmel elláttad. Mert különben bármilyen nyavalyát összeszedhet. Lehet ez is bele játszik abba, hogy sok gazda miért nem engedi sajátját másik kutya közelébe.

2014. okt. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

csak az a baj hogy én is tökre megörültem hogy két kutyám is lesz...és ez most olyan csalódás

azt elfelejtettem írni, hogy amikor kiengedem a nyulam rohangászni akkor a Beni úgy akar játszani, ahogy egy másik kutyával, de a nyúl törékeny, és rászólok hogy nem szabad, és akkor szomorúan beül a sarokba.

2014. okt. 28. 11:18
 7/11 anonim ***** válasza:

"csak az a baj hogy én is tökre megörültem hogy két kutyám is lesz...és ez most olyan csalódás "


Miért örültél meg? Volt róla szó korábban, hogy két kutya lesz, vagy csak te élted bele magad?

2014. okt. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
beleéltem :/
2014. okt. 28. 11:38
 9/11 anonim ***** válasza:
Ez a te hibád - máskor kérdezd meg előtte, hogy lehet-e másik, és akkor nem éled bele magad olyanba, amit elképzeltél.
2014. okt. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Még csak 4 hete van nálad! Ennyi idő alatt biztos, hogy még nem csiszolódtatok össze. Azt se írtad, hogy 5 hónapos koráig kinél volt, milyen helyen, lehet hogy furcsa még neki a változás. Minél többet foglalkozol vele, minél több közös sétát, programot csináltok, annál hamarabb fog elkezdeni ragaszkodni hozzád, és akkor már egyáltalán nem fog hiányozni neki egy másik kutya. Még magaddal is viheted, ha mész valahova, hiszen kicsi és könnyű, biztos élvezné a változatosságot, és addigis veled lenne. A másik ami eszembe jutott: az, hogy szívesen odamegy a többihez, az nem azt jelenti, hogy egy "lakótársat" is ennyire akarna. Az teljesen más dolog, mint a téren játszani idegen kutyákkal. Az én kutyám is nagyon nyitott, játékos, szívesen ismerkedik haverkodik kint, de ha feljövünk, mindig mellém fekszik le, olyan jóleső nyugalommal:) Nem látok a fejébe, de azt látom rajta, hogy neki ez az ideális, lent van a séta és a haverozás helye, fönt pedig a nyugalom és a gazdi mellett jövésmenésé. Szóval az, hogy lent szívesen keres társaságot, szerintem egyáltalán nem azt jelenti, hogy egy állandó társat is akar. Hagyj neki időt, és foglalkozz vele sokat!

Amúgy nem tudom, merre laksz, de ha van a környéketeken kutyafuttató, érdemes oda kivinni, mert általában oda normálisabb, jólneveltebb kutyákat visznek ki, ráadásul pont azért hogy szabadon legyenek, más kutyákkal is. Amúgy én is utálom ezt a pórázrángatós típust... Jó, nálam is volt, hogy épp menni készültem de előtte még leviszem gyorsan a kutyát, olyankor én se állok le minden kutyánál, de ez azért ritka... Ha kutyázok akkor kutyázok, és nem siettetem csórót, neki csak az a napi 3 alkalom van, legalább akkor ne legyen elrángatva mindentől ami érdekli...

Bocs kicsit hosszú lettem:)

2014. okt. 29. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!