Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy belgajuhász kutyám....

Van egy belgajuhász kutyám. És minden hangos járműre, motorra, autóra, kamionra, buszra, kétlábon állva ugat, és morog. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Azt tanácsolták nekem, hogy szökes nyakörvet tegyek rá, és rántsam meg, amikor ugat. Ez eddig oké. de ha én bajba kerülök, akkor fog segíteni, vagy itthon fogja továbbra is őrizni a házat?
2010. jan. 25. 20:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem ne hallgass az ilyen "okos" tanácsokra...

Nem tudom mennyire szocializált a kutya, de valamit elronthattatok ezen a téren, vagy nagyon labilis az idegrendszere. Ezen a szöges nem segít (sőt ronthat is!) A legjobb az lenne ha elvinnéd kutyasuliba (JÓ suliba).

2010. jan. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

hát a tenyésztő tudja, mert külföldre viszi ki a kutyáit....

amugy majd jön hozzám privátba a kutya oktató, majd vele megbeszélem...de most nem aza a lényeg, mert lenevelni letudom, szöges vbnélkül is, csak nem merem, mert nem tudom, hogy utána megvédne e ha kell, vagy itthon őrizné e a házat....várok még ötleteket:Dköszi

2010. jan. 25. 20:21
 3/11 A kérdező kommentje:
a kutya nagyon szocializáslt, mindet eltűr maga mellett, kisgyerekekel lakik, nyűstöli, eltűri, de a motorokat, busazokat nem....
2010. jan. 25. 20:22
 4/11 anonim ***** válasza:
71%

A szocializáció nemcsak arról szól hogy a kutya eltűri a gyereket (egyszóval normálisan viselkedik a számára megszokott helyzetekben) hanem hogy megtanuljon viselkedni, hogy ne reagáljon túl teljesen hétköznapi dolgokat(pl motor, futó ember) (lehet hogy mindezt tudod, de nekem öszintén szólva az írás alapján nem egyértelmű).

Attól hogy nem ugrik neki mindennek egy kutya ugyanolyan jó házőrző marad és megvédi a gazdáját ha kell.

A legjobb az lesz amit írtál: majd a kiképző elmondja a dolgokat, mert ezt csak élőben lehet megoldani.

Mondjuk ha ő adta ezt a szöges nyakörv tanácsot nem nagyon bíznék a szakértelmében...

2010. jan. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Lehet, rossz emléket őriz a mozgó járművekkel kapcsolatban, lehet, hogy fél tőlük, de az is lehet, hogy "májerságból" csinálja.

Mivel a jármű elhalad mellette, ez számára azt érzékelteti, hogy az ugatással és a morgással sikerült elijesztenie, ő győzött. Lehet, hogy kiskorában megugatta, mint újdonságot, és mivel "eredményre vezetett" a dolog, így legközelebb is csinálta, és újból és újból, és most már azért folytatja, mert tudja, hogy úgyis mindig ő nyer.

A feladat az, hogy megtanítsd neki, hogy a mozgó jármű nem veszélyforrás, tehát nem kell elijeszteni (pozitív megerősítéssel).


Ezt egy másik kérdéshez írtam, a kutyát olvasd autónak.

Ha van vállalkozó szellemű ember a családban, a párhuzamos sétát meg lehet csinálni kocsival is.


Ha megláttok egy kutyát, le kell ültetni veled szemben, és jutalomfalatot adni neki (eltereld a figyelmét). Ha jól reagál, jutifali, jutifali, dicséret egészen addig, amíg a másik kutya ki nem kerül a látótérből.

Ha nem tudod elvonni a figyelmét, állítsd fel, és forduljatok meg egy olyan 2-3m sugarú körben (szintén figyelem elterelés), és próbáld újra az ül, jutifali lépéseket. Morgásra, támadásra lehet mondani, hogy nem, nem szabad, stb.

Ha ez megy (mondjuk 1-2 hónap gyakorlás), akkor meg kell kérni egy kutyás ismerőst párhuzamos sétára. Olyan kutya kéne, aki nagyon barátságos, vagy legalábbis közömbös, és nem gurul be, ha egy másik kutya támadólag lép fel vele szemben.

Először viszonylag nagy távolságban, de egymás mellett sétál a két kutya pórázon. Te folyamatosan dicséred, osztod a jutifalit, egészen addig, amíg nem támad. Ha támad, akkor fordulás, újból az egész.

Idővel a távolság szűkülhet, és ha mondjuk fél-1m távolságban működik a dolog, meg lehet próbálni össsze szagoltatni őket.

Ez a Póráz két végén c. műsorban volt, egy Bella nevű német vizslát tanítottak így (félre nevelték + szaporítótól vették, és idegrendszerei problémái is voltak), jó lenne, ha valaki emlékezne a rész címére, és be tudná linkelni, video formájában többet tudna segíteni.

2010. jan. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Kedvesd utolsó!

Köszi a válaszod!Nem a kutyákkal van baja, akár egy ortival is szépen eljáttszik, a csivavától kezdve, minden kutyával szukával kannall...van amikor 6kutyával játszik...azt imdája...csak aza fránya busz, autó, vonat, pedig utazott már buszon is , és fél rajta nagyon, vonaton is utazott, kocsizni imád...ő egy kennelből lett véve...

előtte lévő válaszoló!

A tenyésztőtől kérdeztem meg ezeekt, és mondta hogy szerinte gxyakörv rántás...de még szöges sem kell neki, csak atól félek, hogy ha kell nem fog megvédeni, vagy itthon nem fog házat őrizni...ennyi baj avan a kutyummal..:)embereket kutyákat imádja, 6hónapos korától séltál, az elején nem volt ilyen, póráz nélkül ment mindenhol, mert iszonyatosan megbízhjató, első szóra hallgat...most 1.5 éves...és ki akarom ezt küszöbölni, mert az utcán tudom póráznélkül vinni, mert ott nincs kocsi, viszont a főuton nem , amiugysem enegedném, mert na adj isten...na de az se jó hogy mindig bemérgesedik.amikor bicikli melett fut, akkor is le kell állni ha jön kocsi...mert félek hogy felvborít...tulajdonképpen, azt mondjátok ha tudjátok, hogy MEG FOG E VÉDENI, ÉS HOGY FOG E UGATNI, HA AZ UTCÁN LENEVELEM RÓLA?köszii

2010. jan. 26. 14:55
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy milyen lesz házőrzésre, védő kutyának, nem sok köze van ahhoz, hogy te éppen hol tanítod meg neki az adott szituációra az elvárt reagálását. Otthon is lehet olyan viselkedés, amit ki akarsz belőle nevelni. Attól még nem fog a kutya "megharagudni" rád.Ha benne van a készség, fog vigyázni házra, és rád is
2010. jan. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, most megnyugtattál!!!!:)kösziii
2010. jan. 26. 21:54
 9/11 anonim ***** válasza:

Direkt írtam, hogy a kutyát olvasd autónak. :)


Ha leneveled a mozgó járművek ugatásáról, az a házőrzési és család védelmi viselkedését nem befolyásolja. Nincs összefüggésben a kettő.

2010. jan. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
KÖszii!!!:):D:D
2010. jan. 27. 18:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!