Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért büdös a csivavám lehelete?

Miért büdös a csivavám lehelete?

Figyelt kérdés
Fél éves,és nagyon büdös a lehelete.Inkább konzerv kaját kap,ez lehet a baj?
2010. jan. 25. 20:16
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Ha fél évig nem mosnál fogat, a tiéd sem volna illatosabb.
2010. jan. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
8%
ja mosd meg a fogát vagy lehet hogy el romlott a foga és genyes mert attól is lehet büdös
2010. jan. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem sokkal idősebb kutyáim vannak,de nem büdös a szájuk,szerintem ez nem normális.
2010. jan. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%
A konzerv nagy része víz. Szerintem azért büdös. Nem jó neki ez a kaja, inkább tápod adj neki, az a fogainak is jó. De lehet hogy más baja van.
2010. jan. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
20.208-asnak igaza van!
2010. jan. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen a konzerv az oka.

Még a legjobb minőségű, legdrágább konzerv legnagyobb része is víz, tápértéke szinte nulla.

Szoktasd át egy jó minőségű száraztápra, a csivava nagyon kicsi, így még egy drága prémium táp esetén sem kerülne sokba az etetése.

Heti 1x adj neki egy jó nagy csülökcsontot/velőscsontot/disznó lábszár csontot megfőzve (kb. 50Ft a húsos pultnál). Ez szépen lepucolja a fogát, leköti a figyelmét 1-2 órára, és a bűzmirigy ürülését is elősegíti.

Egyből rendben lesz a szájszaga, hidd el.

2010. jan. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Fogkö lesz az oka.Szrintem már most is lepedékes a fogazata.A konzervek soha nem jo választás mert nem készteti a kutyát rágásra,és csak rakodik a sok ételmaradék,amiböl rövid idön belül rakodik a fogko.Ez sok kistestü fajta betegsége..Tapasztalat,nekem 2 yorkim egy csivim van,félévente hordom a yorkikat fogkőlevételre,annak ellenére hogy ők konzerv kaját sosem kaptak,nem is láttak,ők Hills száraztápot esznek..
2010. jan. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Akiteki ***** válasza:

Szagold meg a konzervet milyen büdös. Aztán képzeld el a szagát félig emésztetten.

Moss fogat neki.

2010. febr. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!