Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó választás lenne számunkra...

Jó választás lenne számunkra a pomerániai?

Figyelt kérdés

A párommal albérletben lakunk együtt, mindketten dolgozunk, én két műszakban, ő háromban. Nagyon tetszik mindkettőnknek a pomerániai törpespicc, de nem tudjuk, hogy ideális társ lenne-e a számunkra. Első kutya lenne, előtte még egyikőtünk sem nevelt önállóan kutyát. Kisvárosban lakunk, a háztömbök mögött hatalmas zöld övezet van, folyóval együtt. Amit rólunk tudni kell, hogy jó időben (elsősorban hétvégén) szeretünk kimozdulni, sétálni, bicózni, tóban/folyóban fürdeni járni, hétköznap munka után szeretünk inkább kidögleni, filmet vagy sorozatot nézni és szeretnénk egy kis kedvencet aki színt visz az életünkbe.

Ami még nagyon fontos: én (mi) az a 'kutyás' kutyás típus vagyok, nem tutujgatnivaló plüsskutyát szeretnék (főleg én szeretném az új kedvencet), kisbabapótlékot, táskadíszt, stb, hanem egy társat, akit bármikor bárhova magunkkal tudunk vinni (kirándulni, túrázás, családi összejövetelre, stb, a saját lábán!). Nem szeretnék olyanná válni, mint akik rettegve kapkodják fel a kistestű kutyáikat, amikor meglátnak egy nagyobbat és visítva menekülnek.


Mit gondoltok, a pomi ideális lenne ilyen körülmények között? Vagy válasszunk inkább nagyobb méretű kutyát?


2014. okt. 30. 21:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Ideális lenne, viszont biztos, hogy van 300-400 ezretek egy kutyára?
2014. okt. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mennyit lenne naponta egyedül a kutyus mert ez igy nem jött le a mondandódból.

Naponta 3x-i séta, az egyik minimum egy órás, plusz az agyi lefoglaltság belefér akkor nincs baj.

De csak így mellékesen megjegyezve, A pomerániai törpe spicc ritka és nagyon drága kutya (érts.: én egyszer utánanéztem és 800.000-ért találtam valahol kiirva), és ugye szaporítótól nem veszünk, de menhelyen is körbe nézhettek persze. De ez már persze a ti döntésetek.

2014. okt. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igen, tisztában vagyunk vele, hogy nem "átlagos" az ára, de most vagyunk olyan helyzetben hogy megengedhetjük magunknak.

Ha marad nekünk ez a műszakolás, akkor maximum 7 órát lenne egyedül, amikor délelőttös hetünk van.

Napi másfél, két óra séta meglenne, beosztanánk.

2014. okt. 30. 21:59
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez esetben hajrá, semmi akadálya a tartásának :)
2014. okt. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 sippara ***** válasza:
Hajrá :) teljesen megfelelnétek egymásnak egy pomival :)
2014. okt. 30. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hajrá :)

Sok sikert az ár összeszedèshez :)

2014. okt. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Légyszi írj már rám pü-t ha olyan helyzetben lesztek, hogy nekem is tudtok venni egyet :D


Amúgy szerintem tökéletes választás, ha tetszik Nektek, és minden körülmény adott, akkor hajrá :)

2014. nov. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!