Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyre táp - hogyan?

Menhelyre táp - hogyan?

Figyelt kérdés
Az az ötletem támadt, hogy a helyi menhelyre viszek be száraz tápot, adományként. Úgy gondolom, hogy nem a prémium minőséget veszem, hanem inkább a kevésbé jóból többet. Persze, nem a teszkós legrosszabbra gondolok. 30 kg-ot saccolok, annyit tudnék venni. Hogyan megy ez? Odamegyek, és csak beadom? Vagy előre időpontot egyeztetek? Egyáltalán nem kevés a 30 kg? 300 kutya körüli a létszám...

2014. nov. 2. 22:18
 1/7 anonim ***** válasza:
először elmész és megmondod nekik hogy szeretnél adományozni és nyilván el fogják fogadni.
2014. nov. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
ok, köszi, gondoltam, hogy elfogadják, csak nem tudom, mi a szokás, stb.
2014. nov. 2. 22:32
 3/7 anonim ***** válasza:
Én a helyedben a rászánt pénzt adnám, lepapírozva(úgy tuti nem tudnak mást venni rajta), vagy ha nagyon bizalmatlan vagy a felhasználást illetően, akkor én a helyedben venném a fáradságot, és fognám magam, bemennék pl. a helyi, vagy hozzád legközelebbi Fressnapf-ba(állateledel áruház) és az általad rászánt összeg értékében utalványt kérnék. S ezt az utalványt vinném be nekik. Hidd el, ha normális társaság, értékelni fogják.
2014. nov. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
az utalvány nem rossz ötlet, utánajárok, köszi!
2014. nov. 2. 22:36
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi bejelentés nélkül mentünk, volt pár régi kiszanált szőnyegünk, azt vittük. És emellé vettünk 2 zsák száraz tápot.

Örültek neki, be is hívtak, hogy nézzünk szét nyugodtan.


Biztos onnan hozzuk majd a következő kutyusunkat!


Szerintem minden adománynak örülnek.

2014. nov. 2. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszi neked is! attól tartok hülyén fest, hogy beállítok a szükségesnél jóval kevesebb táppal.. max kispórolok rá, és köv. hónapban viszek többet.
2014. nov. 3. 15:30
 7/7 anonim ***** válasza:

A mennyiség miatt ne aggódj, egy fél kg-os tápnak is nagyon örülnek. :) Náluk minden falat kincs. Valaki úgy visz, hogy most hunyt el a kedvence, és a "maradékot" vissza el a menhelynek, és azt is boldogan fogadják. Nem tudom más városban, hogy szokták, de nálunk van lehetőség a Fressnapfban (és más üzletben is) a náluk vásárolt felszerelést és tápot otthagyni az üzletben, amit egy lezárt "ketrecben" gyűjtenek és az állatmenhely ürít rendszeresen kulccsal. Bár abba a ketrecbe egy ekkora kiszerelés nem férne bele, de hátha mellé rakják addig, vagy hátra a raktárban.

Bármikor, bejelentés nélkül is vihetsz ilyen helyre adományt, csak arra figyelj, hogy nyitvatartási időben menj. Vannak még telefonos vonalak, amivel bizonyos menhelyeket egy kód segítségével, fix összeggel/hívás lehet támogatni. Utalni is tudsz otthonról a bankszámla számukra, vagy postán küldeni pl. utalványt.

A lehetőségek nagyon széles skálán mozognak, olyat válasz, ami számodra a legkellemesebb. Sokan a személyesen szeretik kivinni, mások korlátozzák valamilyen formában, hogy mire legyen költhető az összeg, vagy eleve meg is veszik a kiszemelt terméket, de az sem ritka, hogy otthonról (telefon, utalás) pénzzel támogatnak egy-egy menhelyt vagy bemennek segíteni fizikailag.

2014. nov. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!