Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Minek kell meglennie ahhoz...

Minek kell meglennie ahhoz hogy valaki hivatásos kutyatenyésztő lehessen?

Figyelt kérdés
Úgy értem kell e ehhez valami végzettség, és mindent amit tudtok a témáról kérlek írjátok le! Köszi
2010. jan. 27. 18:07
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Mit értesz hivatásos kutyatenyésztő alatt?

Ilyen ugyanis nem létezik.Megélni ebből a tevékenységből nem lehet.Csak a szaporítóknak van ebből valamennyi hasznuk,de nem számottevő,ez nem hivatás.

2010. jan. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Hali!


Belépsz a helyi szervezethez tagnak (a tagdíj 6000Ft, de ha tag vagy, minden fele annyiba kerül), és kiváltod a kennel nevedet (10000Ft), amit az FCI regisztrál, és már hivatásos tenyésztő is vagy...


De ha jó tenyésztő akarsz lenni, ez nem ilyen egyszerű.

Minőségi tenyész egyedeket kell vásárolnod, azokat felnevelni, kiállításra hordani, tenyésszemléztetni, az örökletes betegségekre megszűretni... Ez rengeteg munka, és nagyon sok pénz!

2010. jan. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Először is egy olyan állás kell hozzá, amivel jó sok pénzt tudsz keresni, kötetlen munkaidőben. Ez azért kell, mert a kutyák sok idődet el fogják vinni, és rengeteget kell rájuk költeni. Utána érdemes elvégezni a MEOE tenyésztői tanfolyamát, kiváltani a MEOE tagságot, jó kutyákat szerezni akár magyarországról akár külföldről (kb. 1000-1500 euró egy kutya). Közben sokat tanulni, kiállításokra járni, figyelni, neten böngészni a hazai és külföldi állományt, mindent megtudni a fajtáról, elvégeztetni a kutyáidon az orvosi szűréseket, tenyészszemlét megcsinálni és ideális esetben 2-3 éven belül lesz annyi ismereted, és 1-2 megfelelő kutyád, hogy elkezdhesd a tenyésztést. (Eddigre már sokmillió forintot elköltöttél.) Ezután következik a tapasztalatszerzés (az előbb nem véletlenül írtam ismeretet.) 10 év múlva már akár elismert és tapasztalt tenyésztő is lehetsz!


Ja és a legfontosabb: rengeteg szeretet, nagy alázat a kutyákkal szemben, elszántság és kitartás!

2010. jan. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
87%
Így lehet megélni a kutyatenyésztésből: [link]
2010. jan. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
63%
Én agrármérnök-kinológia szakot végeztem az egyetemen, ennek volt köszönhető, hogy kutyatenyésztésbe fogtam.
2010. jan. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
És megélsz belőle?
2010. jan. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Nos magából a kutyatenyésztésből nem,de bírónak járok kutyakiállításokon.
2010. jan. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
68%
a 8 általános, a gimi, és valamilyen alap- vagy középfokú állattan. :) én kutyamenhelyet fogok vezetni
2010. jan. 28. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. jan. 28. 10:49
 10/19 Akiteki ***** válasza:
91%

A tenyésztés nem foglalkozás, hanem egy k...vadrága hobby.

Elsősorban koncepció kell hozzá, azt meg itt nem tudod beszerezni.

2010. febr. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!