Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kefír a kutyának? Tényleg...

Kefír a kutyának? Tényleg hasznos kiegészítője az antibiotikumnak?

Figyelt kérdés

Kistestű kutyusomnak pár napja bűzmirigy problémái voltak. Kinyomták neki, kapott két injekciót, és 8 napig adni kell neki az antibiotikumot.

Kérdeztem az állatorvost, hogy milyen probiotikumot ajánl az antibiotikum mellé, és azt mondta semmit, mert az hülyeség és felesleges.

Azért 8 napig szedi, én mégiscsak szeretnék neki adni, nekem nem mindegy és szerintem nem felesleges.

Azt hallottam, hogy a kaukázusi kefír is jó ilyenkor.

Ez tényleg igaz? Nem inkább hasmenése lesz tőle?

Soha nem adok a kutyáknak tejterméket, a kefír mehet?


2014. nov. 10. 16:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
mi egy héten egyszer szoktunk neki kefirt adni.ha megy a hasa akkor csak azt kap,mert a csirkétől vakarózik,a rizst pedig nem eszi meg.illetve sütőtök is jó lehet.
2014. nov. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Kefirt, sajtot, natúr joghurtot, túrót nyugodtan adhatsz neki, semmi baja nem lesz tőle.
2014. nov. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Adhatsz kefírt, nem ártasz vele. Az én kutyám egy héten többször is kap, csak úgy. Tejet ne adj egyedül a sajt, joghurt, kefír nyugodtan mehet! Ezek általában nem okoznak gyomorbántalmat laktózérzékenyeknél sem, a tejfölt viszont hanyagold és a tejet is.
2014. nov. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
83%
Tejföl is nyugodtan mehet kis mennyiségben, tehéntejet viszont tényleg ne.
2014. nov. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Kefírt, natúr joghurtot, túrót, sajtot simán adhatsz a kutyának. Jót tesz neki, és még nagyon szokták szeretni is. Nekünk állatorvos ajánlotta anno.
2014. nov. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
70%

A kutyám reggelire száraztápot kap, és miután megette, mindig öntök neki a kefíremből. És szoktam neki túrót is adni, de néha még a kakaómból is kap, persze abból azért ritkábban.

Próbáld ki, de ha még nem kapott tejterméket, akkor először kevesebbet, mert sok kutyát meghajt. De ha nem okoz gondot, akkor rendszeresen is adhatsz neki, biztos örülni fog :)

2014. nov. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!