Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya való nekem ha...

Milyen kutya való nekem ha 150 cm és 48kg vagyok? Nem szeretnék túl kicsit sem túl nagyot. De legyen megfizethető (50000 alatt).

Figyelt kérdés

2014. nov. 10. 16:58
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom miben számít a méret, de a szerinted ennek van jelentősége, akkor mielőtt kutyát veszel olvass utána a tartásuknak.


Utána pedig mérlegeld, hogy mennyire élsz aktív életet, mennyit sportolsz, mennyit tudod mozgatni a kutyát, mennyire vagy vezér egyéniség, mennyire tudsz kemény, következetes lenni.

AZtán hogy időben mennyit tudnál vele foglalkozni, hol tartanád, kinti benti kutya, mennyire legyen hosszú szőrű, mennyire baj, ha erősen hullik a szőre...

2014. nov. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
85%
50 ezerért fajtatiszta kutya nincs(olx, jófogás és társaik a szaporítók fellegvára, kutyát venni onnan vétek), tehát menhelyi keverék.
2014. nov. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
86%

Ez nem a magasságodtól függ hanem az életmódodtól. Mennyi szabad időd, pénzed van? ennyit mozogsz naponta? (inkább ülsz otthon vagy jársz el futni). Mennyire vagy akaratos. stb..

Ja és mellékesen 50e-ért max szaporítótól tudsz kölyköt venni, szal ha nincs pénzed min 100e-es kölyökre rendes tenyésztőtől ments meg egyet a menhelyről.

2014. nov. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Köszi.Egyébként én 10 éves vagyok, így anyukámnak függ mennyiért vesz kutyát.Nekem nem kiállítási kutya hanem lelki társ kell.Egyébként nyári szünet elején fogok kapni ezért ráérek vele bármennyit foglalkozni.Nem vagyok túl aktív de ha a kutyám azt igényli majd mozgok vele.
2014. nov. 10. 17:15
 5/28 anonim ***** válasza:
97%
10 éves kisgyereknek nem való kutya, mert úgyis a szüleire marad, akik nem biztos hogy erre vágynak. 4-5 év múlva térjetek vissza erre a témára.
2014. nov. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
97%

"nyári szünet elején fogok kapni ezért ráérek"


... ez aranyos! Na ezért vesznek nehezen kutyát a szülők a gyereknek, mert fogalma sincs a felelősségről!


Ráérsz... Nyáron??!!


És a további 15 év??? Vagy csak ilyen 1 nyári kutyát akarsz? :)

2014. nov. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
44%
én 10 évesen kaptam meg a kutyám, most 17 vagyok és ugyanúgy hetente töbszöri séta (kertes házban lakunk) napi tanítás,játszás minden megvan, ha megyek tovább egyetemre, már mondtam anyuéknak, csak vele együtt megyek tovább, szal úgy gondolom aki komolyan gondolja 10 évesen az később se hanyagolja el a társát :) Ja és a szüleimnek max az anyagiakban kellett segíteniük nekem.
2014. nov. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Miután már már megigérték nekem (és az ígéret szép szó ha betartjuk úgy jó) 12 éves koromban megkapom elvileg és engem most nem is az érdekel hogy ki mit gondol arról hogy mennyi felelősségember van hanem azt kérdeztem milyen kutya való nekem.
2014. nov. 10. 17:40
 9/28 anonim ***** válasza:
90%
50 ezerért egészséges, fajtatiszta kutyát nem kapsz. Ha csak lelki társ kell, menj ki a menhelyre, nézz körül, és válassz!
2014. nov. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Ez így szép és jó de a mi környékütközött nemigen van kölyökkutya.Egyébként az előző kérdésekben említették már azt is hogy nem számít a méret ezt én is így gondolom de nagy kitya a kertünkből kiugrik(elég rozoga a kerítés nagyobb kutyának)a kicsit pedig bántaná a szomszéd gonosz macskája.
2014. nov. 10. 17:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!