Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel tisztítsam a cocker...

Mivel tisztítsam a cocker spániel kutyám fülét?

Figyelt kérdés

Mint a spánielekre jellemző, a füle elég hamar koszolódik, mert pl. állandóan belelóg a kajába stb.

Az enyémnek már eléggé össze van csomósodva a sok kosztól a szőr a fülén, leginkább az alján.

Gondolom jól esne neki, ha kimosnám belőle azt a sok ragacsos piszkot, de nem tudom hogy és mivel kezdjek neki. Mit ajánlanátok?

Előre is köszi.:)



2014. nov. 13. 17:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Víz, kutyasampon...?

Egyébként valószínűleg a rendszeres nedves ronggyal törölgetés, illetve fésülés is sokat segítene, a legtöbb piszok lepereg, ha megszáradt, az összeragadást pedig biztosan meg tudod vele akadályozni.

De nem is értem, hogy került szóba ez a kérdés, teljesen alapvető, hogy tisztán tartom a kutyát, és nem várom meg, amíg összeragad a mocsoktól.

2014. nov. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Próbáltam korábban a fésülést, de nem igazán engedte. Rendkívül hiperaktív és nehéz egy helyben tartani.
2014. nov. 13. 17:34
 3/5 anonim ***** válasza:
Az nevelési probléma, szakember segítségével könnyen orvosolható. Képzeld el, mi lesz, ha egyszer komolyan megsérül, és majd nem engedi magát kezelni. Ne juss el odáig, inkább még most értesd meg vele, hogy a tisztálkodás nem kedv kérdése.
2014. nov. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Mosni kell, én nèha csak a fülèt mosom meg samponos vizzel, belelògatom egy mini lavorba. Belül is ki kell törölni nedves kendövel, erre is van spec kutyafül tisztito folyadék.

Sose volt mèg a mocsoktòl összeragadva a spànielem füle, azèrt ennyire ne hanyagold el...

2014. nov. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én lenyírom neki a szőrt, hogy ne lógjon bele a kajába. Belülről meg nedves vattával törlöm, pucolom ki.
2014. dec. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!