Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek mi a jobb a...

Szerintetek mi a jobb a kutyusoknak? Ivartalanitás vagy sem?

Figyelt kérdés
Van két 8 hónapos fiú kutyám, testvérek együtt nőttek fel sosem mentek egymás nélkül sehova, egészen máig. Ma az egyik el ment valahová meg én sem tudom mennyire messze koborolt. Mivel vidéken lakom szabadon jatszodhatak kinn sosem zártam őket be és ma nagyon megijedtem mikor nem találtam és keresni kezdtem, és egyszer magától jött vissza. Lehetséges, hogy ezentúl sokat fog koborolni? Mit tegyek ivartalanitsam őket? Szerintetek az jo nekik?

#ivartalanítás #kóborlás #kutya kölykök viselkedése.
2014. nov. 13. 19:28
 1/10 anonim ***** válasza:
Mindenképp ivartalanítsd, te sem akarod, hogy környékbeli szukákhoz bemásszanak...
2014. nov. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
16%
A kan kutyusoknak is az a jobb ha nem ivartalanitatod. Neked meg az ha ivartalanitatod. Ezentul sokat fognak koborolni, összeakaszkodni, verekedni más kanokkal.
2014. nov. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ha ivartalanítják, utána ugyan olyan lesz a viselkedésük?
2014. nov. 13. 19:42
 4/10 anonim ***** válasza:
Ivartalanítás, és persze nevelés.
2014. nov. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
És ha ivartalanítják utána is sokat kóborolnak?
2014. nov. 13. 19:44
 6/10 anonim ***** válasza:

Hat... a legjobb az lenne, ha ivartalanittatnad, es nem engedned szanaszet koborolni. Nem tudom, melyik orszagban laksz, de Magyarszagon a erdon-mezon koborlo kutyakat lelovik a vadaszok, a kulteruleten koborlokat mmeg befogjak, vagy elgazoljak a kocsik.

Ha nem ivartalanittatod, es hagyod koborolni, megvan ez eselye, hogy bemegy valami olyan helyre egy szuka utan, ahol a szuka gazdaja nem latja szivesen, es a sajat kezebe veszi a szaporodas korlatozast.

2014. nov. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem voltam velük majdnem 3 napig. A szüleim vigyáztak rájuk. Ez is okozhatta?
2014. nov. 13. 19:46
 8/10 A kérdező kommentje:
Eddig nagyon ragaszkodtak hozzám.
2014. nov. 13. 19:48
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Az ivartalanítással nem csak a nem kívánt almokat, hanem az ivarszervi betegségeket is megelőzöd. De ha nem neveled, akkor továbbra is kóborolni fognak!
2014. nov. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket :-)
2014. nov. 13. 19:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!