Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti border colliet vagy inkább...

Ti border colliet vagy inkább mudit tartanátok? És miért?

Figyelt kérdés

2014. nov. 14. 07:15
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
És igen, lehet, hogy egyszer majd nekem is lesz valamelyik, de miért ne kérdezhetném meg, hogy ti mit tartanátok?
2014. nov. 19. 19:06
 22/26 anonim ***** válasza:
59%
egyiket sem . ez most baj ? :)
2014. nov. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:
Nem:)
2014. nov. 20. 14:08
 24/26 anonim ***** válasza:
0%
Lehet, hogy kilógok a sorból, le is lehet pontozni, de engem már rengetegszer támadtak meg mudik, és ebből mindössze 1, azaz 1 olyan eset volt, amikor ennek volt valami indoka (ti. ott volt a háttérben egy nyáj, én meg elhaladtam mellette az úton, a mudi meg nyilván a nyájat megvédendőnek gondolta tőlem). De az összes többi esetben az utcán támadtak meg úgy, hogy nem adtam rá okot: gyanútlanul ballagtam az utcán, tényleg semmi olyasmi nem volt rajtam vagy nálam, ami egy kutyát idegesíthet (suhogó, lobogó dzseki, kopogós cipő, zörgő szatyor stb.). Szinte már az összes féle színváltozatú mudikhoz volt így szerencsém sajnos. Ezek jellemzően olyan gazdák voltak egyébként, akik nagy magyarkodásukban "én csakis magyar fajtát tartok" féle emberek, de amúgy fogalmuk nincs se a fajta természetéről, de még csak a kutyatartás alapjairól általában sem. Kuvasz, komondor, puli, pumi, magyar vizsla is támadott már meg utcán -- tehát nem a saját területükön --, sőt erdélyi kopó is ( a gazdái meg vissza nem hívták volna, ott röhögtek, tetszett nekik, ahogy az a dög ugatva nekem rohan). De a mudik különösen agresszívak. Más kutyafajtákkal közel sem volt eddig ennyi rossz tapasztalatom. Úgyhogy nekem inkább valami nyugati juhászkutya kellene -- belga- német vagy skót, modjuk a border nekem túl hiperaktív, bár csinos --, sokkal nyugodtabbak. De magyar fajta, s főleg mudi nem.
2015. jan. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%

"Szinte már az összes féle színváltozatú mudikhoz volt így szerencsém sajnos."

Én itt kezdtem könnyezni a röhögéstől. :D


Amúgy egyiket sem tartanám, nincs ennyi időm egy kutyára, ha lenne, és e közül a kettő közül kéne választanom, talán mudit vennék. Mondjuk barna cifrát. Hátha az nem olyan agresszív. :D

2015. jan. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Mudit.A border nem tetszik.

Amúgy bullterrierek vannak :)

2015. ápr. 6. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!