Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlotok?

Milyen kutyát ajánlotok?

Figyelt kérdés

A párommal nemrég lett egy éves a gyerek, és úgy döntöttünk, hogy szeretnénk egy kutyát. Panellakásban élünk, de tervezzük a kertes házba való költözést. Közepes, vagy inkább kisebb kutyást szeretnénk, aki bújós, tehát a gyerek is tudja simogatni, vakargatni a füle tövét, meg ilyenek. Időnk lenne rá, napi háromszor-négyszeri séta, Felváltva a párom és én, mennénk vele kutyaiskolába, hétvégente kirándulni.

Nem szeretnénk túl nagy mozgásigényű fajtát, hanem inkább olyan gyerekek kedvencét, aki úgymond mindent eltűr.

Gondoltunk a beagle-ra, spánielre, westire, de bármi másra is fogékonyak vagyunk.

Tervezünk menhelyre látogatni, de azzal az a fenntartásom, hogy nem ismerem a kutya múltját, és hogy esetleg hosszútávon milyen problémák jöhetnek. Tehát mégiscsak jobb lenne egy kölyök, akit mi nevelünk.

Nem első kutya lenne, nekem előtte két labradorom volt, a páromnak négy keverék, az egyik amstaffra hasonlított.

Nem szeretnénk yorkit, csivavát, valamint olyan kutyafajtákat, amelyeknek az úgymond mini és extramini változatait árulják. Persze mindenképpen tenyésztőtől, törzskönyvvel vennénk, ha fajtatiszta lenne.



2014. nov. 14. 17:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%

Menhelyeken is szoktak lenni kölykök.

A felsoroltak közül a westiet merem ajánlani, de tényleg csak tenyésztőtől vegyetek. Sajnos egyre többen szaporítják ezt a fajtát is.

2014. nov. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
37%

Én a Spánielt ajánlom, vagy talán a Foxterriert.

Amúgy a menhelyre is mindenképp nézzetek be :)

2014. nov. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Második: Nekem a foxi már túl pörgős, ismerek párat, hát egyik sem az a fajta kutya amire mi vágyunk, de azért köszi!

2014. nov. 14. 17:31
 4/15 anonim ***** válasza:

1. javaslat: Törpeschanutzer

[link]


2. javaslat: Ír terrier

2014. nov. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
53%
Menhelyről kölyköt. Nagy eséllyel keverék-tovább élnek, kevésbé hajlamosak a betegségekre mint fajtatiszta társaik- és sokkal-sokkal ragaszkodóbbak mint a vásárolt kutyák :)
2014. nov. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
A beagle-t én már így elsőre kilőném, beagle jellegű kutyám van és hát tud pofátlankodni rendesen, kicsit öntörvényű fajta.:) Viszont ez nem azt jelenti, hogy kezelhetetlen! Az, hogy mit tűr el, az nevelés kérdése főként. A spániel és a westie jó választás lehet, egyiknek sem kicsi a mozgásigénye, de azért nem border collie szinten pörögnek.
2014. nov. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 sippara ***** válasza:
82%
Azt mondják az okosok (nagyon okosan), hogy ha kisgyerekhez kutyát, vagy kiskutyához gyereket "hozunk", a már ott lévő fél legyen legalább három éves. Egy egy-másfél éves gyereknek még nem sűrűn tudod elmagyarázni, hogy nem nyúzzuk a kutyát, nem húzzuk a fülét, nem lépünk a farkára, de ha el is tudnád, nem mindig olyan profi ilyenkor még a kézkoordinációjuk, hogy meg is tudják oldani, amit kérsz tőlük a kutyával kapcsolatban; egy pár hónapos, kölyök, majd kamasz kutyától meg egyszerűen nem várhatod el, hogy mindent eltűrjön - illetve épp elvárhatod, csak nem lesz kifejezetten boldog és gondtalan életetek együtt.
2014. nov. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
78%

Első alapszabály: nézz utána h az a kutya amit választanál, mire lett kitenyésztve...

- beagle: kopó, emberi parancs csekély végrejatása mellett, falkában vadűzés. Lefordítva: a cukimuki mögött együttműködésre kevesebb hajlamot mutató, elég önálló kutya, aki sok esetben egy jobb szagért le se ejti a fejedet. Ezen kívül nagy a mozgásigénye.

- spániel: kajtató vadászkutya, szintén önállóan dolgozik, de munkája során kell h kooperáljon az emberrel. Mozgásigénye nagy, feladatigénye nagy.

- westie: patkányfogó terrier - ellenben a mozgásigénye nem olyan frenetikusan nagy. De a hangsúly inkább a terrieren van: makacs.


A másik: tapasztalatból is mondom, illetve jótanácsként is - vagy a gyerek vagy a kutya legyen legalább 3 éves. Egy kölyökkutya nevelése úgy h a gyereketek most lett 1 éves, nem feltétlen a legjobb ötlet. A 3-4-5 hónapos kutya nem fogja tartani még azokat a szabályokat amik egy gyerek mellett szükségesek, ezen kívül a gyerek sem simogatni fogja még... Nekem a majdnem 2,5 éves kisfiam aki már szépen úgy közeledik a kutyáinkhoz, ahogy azt kell: simogatja, eldobja neki a labdát, próbálja fegyelmezni :D és sétánál ő viszi a pórázt. De ez persze csak tanács, azt csináltok amit akartok ;o)


Valamint én a menhelyes kutyákat sem írnám le. Nekem pont az egyik kutyám egy 1,5 évesen kihozott kutya, akit valószínűleg bántottak, legalábbis amikor az állatvédők megmentették a gyepiről, akkor úgy nézett ki és rettegett mindenkitől. Most már 10 éves, és soha semmilyen "kiszámíthatatlan" megnyilvánulása nem volt. És megjegyzem, ő a legtürelmesebb a gyerekekkel. Csak hát tudom, az emberek félnek az "ismeretlentől"...és ugyanezek az emberek nevelik félre a 2 hónaposan elhozott kölyökkutyát, úgy h az felnőtt korára kiszámíthatatlan lesz (akinek nem inge...). Csak h ne általánosítsunk ;o)


Fajtát nem ajánlanék, mert igazából ismerni kéne hozzá titeket. De ha nagyo kéne fajtát mondanom, akkor cavalier king charles spániel - a spániel ölebesített verziója.

2014. nov. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Spánielek közül inkább a cavalier king charles spánielt ajánlanám, vagy esetleg show vonalú springer, cocker spánielt. A munka vonalasak eléggé pörgősek, írtad, hogy azt nem szeretnéd. Westie terrier lévén nem annyira ajánlott kisgyermekes családnak, a beagle meg eléggé hangos, én nem tartanám panelban (meg amúgy sem :D).


Ezeken kívül a szokásos labrador, golden retrievereket tudom még ajánlani...


De persze akármilyen fajtát is választotok, a helyes tartás és nevelés nagyon fontos!

2014. nov. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Törpe snaci vagy törpe Uszkár? :)

Esetleg bichon?

2014. nov. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!