Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek a kutyát azt...

Szerintetek a kutyát azt miért szoktuk tegezni? Mióta tegezzük őket?

Figyelt kérdés
2014. nov. 16. 12:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nekünk anno volt egy macskánk, Simon Urnak hivták, és mindenki magázta:))) De szerintem ez igy megszokott, és talán az ember azokat is mindig tegezni szokta, akik közel állnak hozzá pl. :)
2014. nov. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
magázni is lehet,nincs kőbe vésve,hogy tegezni kell őket. Magázhatod is :) Nem fog megsértődni :)
2014. nov. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ha valami rosszat csinál az enyém, szoktam neki mondani: "Maga meg mit csinál itt fiatalember?!"

De amúgy tegezem. Nem tudom miért kéne magázni egy alámrendelt lényt, ha még a fölémrendelteket (szülő, főnök, stb) is tegezem.

2014. nov. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
Miért? A családtagjaidat magázod? Nem hiszem! A kutya is ugyan olyan családtag. Meg azért elég hülyén hangzana hogy Benőke tessék idefáradni!
2014. nov. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Csomorkány ***** válasza:

A magázás eléggé újkori fejlemény a magyar nyelvben, kb. a XVIII. században vettük át a németből. Elég nehézkes is, pl. ha egy társaságban az egyik személlyel tegeződöm, a másikkal magázódom, mindig bajban vagyok, hogy hogyan szólítsam meg egyszerre mindkettőt.


Ez azt jelenti, hogy a magázódás mindig másodlagos. Ösztönösen mindenkivel tegeződnénk, de van, akivel szemben távolságot akarunk tartani, és a tiszteletünket is ki akarjuk fejezni, ezért jön a magázódás.


Namost, a háziállataink nem ilyen lények.

2014. nov. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
Való igaz, hogy a magyar beszédben a magázás újkori fejlemény (német hatásra). Régen a kb. egyforma korú, társadalmi rangú emberek tegeződtek. Általában az alacsonyabb helyzetű, pl. fiatalabbat tegezték, de visszafelé a fiatalabb magázta az idősebbet. (Pl. faluhelyen még nemrégiben is úgy volt, hogy a szülő tegezte a gyerekét, de a gyerek magázta a szülőt.) A kutya pedig egy családban, vagy általában a társadalomban, méég a kisgyereknél is alacsonyabb szociális helyzetben van. Japánban a kutyát, macskát magázzák, pl. a kankutyát "Kutya úr"-nak szólították! BQ
2014. nov. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
47%
Egyszerű, állatokat nem magázunk csak személyeket. Ugyan úgy nem személyesítjük meg a tárgyakat. Bár mostanában nagyon "menő" dolog pl főzőmúsorokban azt mondani valamelyik tárgyra h "őt".. A birkák meg átveszik mert látták a TV-ben.. Az lesz a következő h beszélgetünk a tárgyainkal..
2014. nov. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ez egyszerű. Régen természetes volt, hogy az ember a nála alacsonyabb rangúakat tegezte, a magasabb rangúakat/státuszúakat magázta, teljesen függetlenül a köztük lévő kapcsolattól. Ezért volt az, hogy egy úri származású ember a vele egyenrangúakat és a nála magasabb rangúakat kivéve bárkit letegezhetett, de őt vissza nem tegezhették. A szüleiket, idősebb családtagjaikat viszont magázták az emberek.

A kutya a legutóbbi időkig nem emberrangú házikedvenc volt, mint sok mai városbéli puhányok háztartásában, hanem egy szolgáló lény, egy állat, amit azért tartunk, mert tudjuk használni. Így hát nem is lehetett kérdés, hogy a kutyát bárki tegezheti.


Bár asszem kár volt egy ilyen hülye kérdésre ilyen terjedelemben válaszolnom. :D

2014. nov. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Ne haragudj, de ez nagyon hülye kérdés. Igazából a válaszadók reakciójára jelezném, hogy a kérdező nem úgy tette fel a kérdést, hogy a kutyát miért KELL tegezni, hanem, miért szoktuk és mióta. Viszont ez egyszerűen értelmetlen kérdés, mert egész egyszerűen azért tegezzük, mert a magázódás egy elhidegült viszonyra jellemző, a kutyák a barátaink, családtagjaink, élettársaink, kedvenceink, de semmiképpen sem gondolunk rájuk úgy, mint valaki -pontosabban valami-, amit tisztelettudóan, idegenkedve kell megszólítanunk. Ez teljesen evidens, ha egy kicsit gondolkodsz, magad is rájössz.
2014. nov. 23. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
"a magázódás egy elhidegült viszonyra jellemző" Miért lenne elhidegült viszonyra jellemző???
2014. nov. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!