Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Féregtelenítés ismétlése 5...

Sparrow121 kérdése:

Féregtelenítés ismétlése 5 hónapos korban havonta?

Figyelt kérdés

5 hónapos tacskó kiskutyámból kihajtotta a férget a Cestal Plus nevü gyógyszer (fél adag). 2 hét múlva megismételtem, ekkor Drontal Plussal. Másnapra a széklete féregmentes volt. Ez múlt héten volt, november 11-én...

Elöfordulhat olyan eset, hogy nem hat a gyógyszer kellöképpen? (Utólag olvastam, hogy étkezés elött kb. 2 órával kellett volna beadnom a tablettát, én viszont étkezéssel együtt adtam oda neki)

Arra gondoltam, hogy 1 hónap múlva megismételném a gyógyszer beadását. Azért jutott eszembe, mert mivan, ha a féreg az elsö eltávolításkor lepetézett és a 2. tabletta nem hatott megfelelöen. (Tegnap este nyalogatta a fenekét, ez aggaszt).

Másik kérdés: nem baj, hogy 2 különbözö tablettát kapott?

Amúgy nincs még túl minden oltásán, jövö héten kapja meg az ismétlö, 7 komponensü kombinált oltását.


Köszönöm a segítséget, üdv:

Tamás



2014. nov. 17. 08:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Mi után másnapra? Az első vagy a második tabletta után?

Ha a férgek lepetéztek, ahogy az szokásuk, akkor a petéket a második, két hétre adott tabletta hajtja ki (ezért ismételjük)-, tehát akkor már nem látsz kifejlett férgeket a székletben.


Annak nincs jelentősége, hogy mikor adod neki. Az nem baj, ha más fajtát kap, különböző fajta férgeket is kiírt belőle, már ha vannak.

2014. nov. 17. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Havonta szükségtelen a féregtelenítés. Én akkor féregtelenítem a kutyát mikor látom, hogy szükség van rá.

Egyébként csak félévente.

2014. nov. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem szabad nagyon sűrűn.
2014. nov. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

1. válaszolónak a válasz:

Az elsö tabletta után volt féreg, 2 hétre rá vacsorához adtam neki ismétlö tablettát(ez volt a Drontal) és mikor másnap felkelt akkor a széklete "tiszta" volt. Orvos azt mondta, ez jó hír, mert nem volt férges akkor ezek szerint.

Viszont tegnap este nyalogatta a fenekét... Féregre is utalhat, ezért tettem fel a kérdést, hogy ártok-e azzal. ha 1 hónap múlva ismétlem meg és nem várok 3 hónapot?

Meg nekem fura, hogy így kiirtotta volna az elsö, hogy a második tabletta után egy darab sem maradt... :D Csak kis kétely van bennem, hogy ennyire hatásos lenne egy szem tabletta? :)

2014. nov. 17. 10:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!