Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Uszkárról vélemény? Tapasztalat?

Uszkárról vélemény? Tapasztalat?

Figyelt kérdés
2014. nov. 17. 13:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Tapasztalatom sajnos nincs, de szívesen tartanék egy óriás uszit :) Gyönyörűek (nem idiótára nyírva), okosak, csodás társak szerintem.
2014. nov. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Okos, könnyen tanítható, barátságos kutya. Csak azok a beteg formára nyírató gazdik.
2014. nov. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Előre bocsájtom hogy elfogult vagyok a fajtával kapcsolatba.

A tények: nem hullat szőrt, ennek nagyon örülünl a lakásba de ennek cserébe havonta kozmetikázni kell.

Több méretbe létezik így mindenki kiválaszthatja az életformájának megfelelőt.

Elsősorban a középuszkárról tudok nyilatkozni. A miénk egy meglehetősen lusta példány ha játékra hívom pörög 200on de amúgy köszöni jól el van magába. Nem mondanám hyperaktívnak egyáltalán de ez nyilvám függ egyedtől, neveléstől, lemozgatás milyenségétől és mennyiségétől.

Első uszim így még keresgetjük a nekünk való sportokat, frisbeebe és agilytibe egész jó de nem világbajnok viszont ahhoz hogy jókedvre derüljünk egy csúny nap után frenetikus! Ami viszont megdöbbentett az a keresőgyakorlatokba elért teljesítménye! Mintha tudná érezné minimális rávezetéssel hogy mi az amit elvárok. Szóval ezt a képességét még ki kell aknáznom!

A serdülőkori kicsapongásokat ha csírájába folytod el akkor egy remekül kezelhető társat kapsz. Ami engem a kezdetekbe zavart az a bizalmatlansága. Ezt egy példával tudnám magyarázni. Ha vendég jön jelez, megköszönöm elvonul és később jön barátkozni semmi baj! Ha az utcán egy ismerőssel találkozom barátkozik semmi baj. De ha a vonaton egy idegen akarja megsimogatni azt nem engedi. Csak ha rászólok.. aztán úgy döntöttem egy idő után hogy miért ne lehetne egy kis személyes tere neki is? Ma már az emberre szólok rá hogy én sem simogatom meg a kezét csak úgy, ha látja hogy a kuzya nem akar odamenni legyen szoves hagyja békén.

A gyerekeket viszont imádja, lehet nyúzni türelmes nagyon! Szerintem ideális társ és családi kutya válhat belőle.

Volt már pár kutya az életembe de márkahű maradok!! 😉

2014. nov. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nemrég AZT láttam a tvbe,hogy AZ uszkár a második legokosabb kutya :)
2014. nov. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!