Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám amikor "izgul" vagy...

A kutyám amikor "izgul" vagy megyünk sétálni, vagy akár az utcán megyünk vele akkor ilyen fuldokló/köhögő hangot ad ki. Szerintetek miért?

Figyelt kérdés
Nem is tudom, mintha köhögne, vagy félrenyelne, de olyankor szoktuk nyugtatni és az beválik,csak egy kicsit ideges vagyok. Állatorvos meg nem mondott semmit..
2010. jan. 28. 22:22
 1/10 anonim ***** válasza:
Milyen fajtáról van szó?
2010. jan. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nyikog. Az nála az izgalom és öröm jele.Ujjongás.
2010. jan. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Vizsla?Az én kutyámmal is előfordul amikor boldog.
2010. jan. 28. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy annyira siet, húzza magát, hogy a nyakörv fojtja kicsit olyankor?
2010. jan. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én is a fojtóra gondoltam. Azzal nyikog vagy nélküle?
2010. jan. 28. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez volt az egyik kistestű kutyánkal és a vizslánkal is. A doki azt mondta, hogy ez a jelenség akkor fordul elő, amikor az állat izgalmi állapotban van és ahogy hátrahúzza a fejét valami légcső beakad, vagy összeszorul.... Valami ilyesmit mondott, de ez már kb 6 éve volt, szóval nem nagyon emlékszem, hogy pontosan mi volt a magyarázat, csak arra, hogy azt mondta, hogy normális és nem kell aggódni.
2010. jan. 28. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Pórázon azért mert húz izgalmában és fojtja magát. egyes fajtákra jellemző a légcsőszűkület, ezek ha felhúzzák magukat nehezebben vesznek levegőt. ez esetben orvos meg tudja ezt állapítani, de sztem semmit nem tud vele csinálni.De utóbbiban nem vok biztos.
2010. jan. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az is lehet, hogy kennel köhögése van. Gondolj bele, ha köhögős betegséged van, felállsz és elkezdesz mozogni, esetleg kimelegszel, rád is többször rád jön a köhögő roham.

Szerintem kérdezz meg egy másik állatorvost, de nem hinném, hogy komolya lenne a dolog (csak jobb félni, mint megijedni).

2010. jan. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Yorkiról van szó. Köszönöm a válaszokat, megnyugodtam!
2010. jan. 29. 23:05
 10/10 A kérdező kommentje:
Nyakörv nélkül is szokott meg azzal is, de mi csak sétakor szoktunk nyakörvet tenni rá
2010. jan. 29. 23:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!