Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor vihetem a két hónapos...

Mikor vihetem a két hónapos kutyámat kutyakozmetikába? Borzasztó büdös. A körmeit le lehet vágni? Vagy van valami más magoldás büdösség ellen?

Figyelt kérdés
2010. jan. 29. 09:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Kölyköt nem kozmetikázunk. Biztos, hogy nem a körme büdös. Sétáljatok sokat, aszfalton is, és akkor pont megfelelőre kopik be. A füle lehet büdös, arra kis fülcsepp. Egészséges kutyának nincs szaga.
2010. jan. 29. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha hozzá nem értő tenyésztőtől vagy szaporítótól vetted, a kölyöknek csak akkor van szaga! Nyilván a "tenyésztő" nem takarította elégszer a kölykök helyét, a pisi, kaki ilyenkor a tappancs szőrbe beleivódik.


A kölyköket kizárólag nagyon indokolt esetben szabad megfürdetni (bolhásság, rühesség), de ha abszolut nem bírod a szagot, a következőt ajánlom:


1.) Fűtsd fel jól a lakást (22-25 fok)

2.) Vegyél egy jó minőségű kölyökkutyáknak való kutyasampont (Bobi, Panzi, ilyesmi nem jó! Ha esetleg nincs megfelelő anyagi háttered a Héry, Zanni, stb márkás samponokra, ajánlom a Dr. Stefan Borg Puppy gyógynövényes és a Pet-Champion Puppy samponokat.

3.) Langymeleg vízbe állítsd bele, és a sampont hígítva tedd a szőrére. A tappancsait, és minden egyéb részét jól dörzsöld át, majd mosd le a sampont. Ha szükséges, még egyszer végezd el a műveletet.

4.) Ahogy kivetted, jól töröld át és szárítsd meg. Amikor a szőre félszáraz, szórj rá egy kis baba hintőport, és keféld bele a szőrébe, úgy szárítsd csontszárazra, ettől a bőre is hamarabb felszárad.

5.) Minimum 2 napig ne engedd ki a lakásból, és legyen melegen!


Ha ezt nem tudod végrehajtani, ne fürdesd meg, amíg maximum 5 hónapos nem lesz, és jó lesz az idő.


A körme a kutyának ilyen idős korban még pont ideális méretű, csak akkor nagy, ha felemeled a tappancsát, és a körmök olyan nagyok, hogy a tappancson túl lelógnak. Ha ez van, akkor karomvágóval csippents le a hegyéből annyit, hogy épphogy a mancs aljáig érjen. A vágáskor a karmokat tartsd fény felé, és ahol nem világítja át a karmot, arra nagyon vigyázz, mert az élő szövet, és ha belevágsz, vérzik!

2010. jan. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
kozmetikus csak akkor foglalkozik a kutyákkal ha megvan minden oltása.ha nincs meg elkaphat valamit és abba szegény bele is halhat.a körmét az állatorvos is levághatja és le is szokták ha megkéred öket.és a fülét is kitisztítják neked a szört is kiszedik neki onnan.és ha nagyon büdös akkor fürdesd meg te otthon de NAGYON higgítsd fel a sampont!de azért még megkérdezheted a dokit is h nem e valami más miatt büdi a kutyud!
2010. jan. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Kutya szaga van.Kint tartom az udvaron csak éjszaka van becsukva.Az állatorvos sem mondott semmit.Csak ha megsímogatom vagy felugrik mindenemen érzem a szagát.A szőre lehet büdös.Ha nem fürdethetem mi a megoldás.
2010. jan. 29. 10:28
 5/16 anonim ***** válasza:
Bent kell tartani akko, ha nem akarod, hogy ilyen erős kutyaszaga legyen. Odakintről minden kosz a bundájára tapad, de bent tartott kutyát még nem éreztem büdösnek.
2010. jan. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
jaaah hogy kint tartod!hát akkor ne csodálkozz hogy büdös!már csak elég ha abból indulsz ki h most fütés szezon van ami kint v füst szag már alap a bundájába ivódik plusz még csomó más!sajnos a kint tartott kutya ilyen!ezt sajnos el kell fogadnod!és este mondjuk akkor ne a lakásba engedd be hanem pincébe ha van és ott biztosíts neki meleg kutyaházat jó meleg takarókkal.egyébként sem hiszem hogy ha a kutya egész nap kint van ezekben a minuszokban jót tesz neki ha utána meg a meleg lakásban van.meg is fázhat!
2010. jan. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
A lakásba nem is szeretném bent tartani.Egyébként egy Berniről van szó,nem valami egyszerű kutyáról.Szeretnék egy kicsit többet törődni vele mint külsőleg értem.Nem azért vettem hogy csak úgy legyen.Nem tudom hogy a tenyésztők hogy csinálják.Én egy gyönyörű Bernit szeretnék belőle faragni.Lehet hogy várjam meg a nyarat?és addig maradjon büdös?
2010. jan. 29. 11:22
 8/16 anonim ***** válasza:
fél éves koráig nem szabad őket elvinni :)
2010. jan. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
semmi képp ne fürdesd most meg!lehet h nem jó a kajája attól is lehet büdi!változtass az étrendjén,egy próbát megér! :)
2010. jan. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Bernit fürdetni és kozmetikushoz vinni? Normális vagy? Fürdetni évente egyszer kétszer, csak indokolt esetben tiszta vízzel. Meg +10 fok felett fürödhet annyit amennyit csak akar tóban, folyóban. A szőrét meg tanuld meg magad ápolni, nem nagy dolog! A körömvágás viszont teljesen kiakaszt!!! Egy két hónapos kutyának nem lehet akkora körme, hogy vágni kelljen, utána meg a rendesen sétáltatott kutyának egyenletesen kopik, azért nem kell vágni. Látod, ha nem szaporítótól vetted volna 30 ezerért az expresszen, akkor nem kérdeznél ilyen marhaságokat, mert a tenyésztő oda sem adta volna mielőt végig nem hallgatod a 3 órás kiselőadását.
2010. jan. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!