Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért rágja a kutyám a hátsó...

Miért rágja a kutyám a hátsó lábát? Minden a leírásban!

Figyelt kérdés

Sajnos ez kb. 1-1.5 honapja kezdodott, mikor anyum elkezdett dolgozni.

Sajnos mostanaban mar veresre ragja.

Elvittuk orvoshoz felirt mar vagy 2fajta gyogyszert, de semmi.

Adtunk neki altatot, akkor 1napra leallt.

De mar folyamatosan vérzik, hogyha rágja.

Mar az is szoba jott, hogy elaltatjuk. :(

Segitsetek!!!



2014. nov. 19. 07:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Hány éves? Vidd el másik dokihoz mert nem a gyógyszer a megoldás. Bőr kaparékot kell venni nem-e valami bőrbetegség, ezenkívül meg kell nézni nem-e állt bele valami a lábába ami szúrja a harmadik pedig, hogy szív tesztet kell csináltatni mert ha rossz a szíve akkor zsibbad a hátsó lába és azért rágja mert rossz érzés neki. Amit a fenti doki csinált egyenlő a semmivel.
2014. nov. 19. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 sippara ***** válasza:
Le van mozgatva, fárasztva rendesen az a kutya? Falkasorrend? Séták? Nevelés? Inkább frusztrációból adódónak tűnik a dolog, mint orvosinak - a dokinak meg egyébként vért, bőrkaparékot kéne vennie, mielőtt gyógyszerezni kezd.
2014. nov. 19. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Több oka lehet: bűzmirigy telitettség / fájdalom kisugárzása / unalom, berögzült rossz szokás vagy szorongás / a megkezdett rágás során keletkezett seb újabb és újabb nyalogatása által kiváltott körforgás...


Nagyon nehéz rájönni, leszoktatni, DE elaltatni ezért baromira nem kéne, mert a gazdi FELELŐSSÉGE ezt kezelni :(...


Nem tudom milyen idős, mekkora kutyus, de ha vele vagytok le kell kötni a figyelmét, rászólni. Lekötni az energiáját stb.

Ha egyedül van, akkor biztositani neki rágnivalót, állatboltba kapható nagy csontokat, amivel leköti magát.

Esetleg egy kis ideig gallért tenni rá, hogy be tudjon gyógyulni.


Kitartást, de ne altassátok ezért!!!

2014. nov. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az még nem merült fel,hogy irány egy másik doki?Ha csak az egyiket rágja,a legvalószínübb oka a toklász,ami egy fűféle hegyes termése és befúródva csúszik egyre feljebb.Műtéttel szedik ki.Ha nem egy láb érintett,akkor ált.étel allergiáról van szó.
2014. nov. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy stresszes. Ez ugyanolyan öncsonkítás, mint pl a körömrágás. Stressz, szorongás, vagy megfelelő lemozgatás hiánya. Ez pszihés dolog, keress másik orvost
2014. nov. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

A kutya egy shar-pei fajta kínai harci kutya.

Most lesz Decemberben 6éves.

30-40kg között van.

2014. nov. 20. 13:00
 7/9 anonim válasza:

Ez olyan típusú betegség lehet, mintha én westiemnél.

Bőrbetegség, amit véresre kapar, lejön a bőr a szőr. Ne altasd el, amíg meg nem tettél mindent! Tudom, a legjobbat akarod neki, vidd el másik orvoshoz. Gyógyszer ezen nem segít, maximum krémek és fürdetők. Amikor vakarózik, szólj rá. Az enyém így tanulta meg hogy a vakarózás nem segít!! :) legyél vele és segíts neki. Amíg nem találnak rá bőrnyugatót addig nincs megoldás.

2014. nov. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Viszket szegénynek, bőrbetegség.Másik doki...Kell neki olyan kutyákra való tölcsér szerűség...
2014. nov. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mindenképp kikérném másik orvos véleményét. De figyeljetek. Nektek, hogy esne, ha valamitek rohadtul viszketne és lekötnék a kezed? Próbáld már ki!!! Borzasztó érzés, ha viszket és nem tudod megvakarni.A tölcséres megoldás erre sztem. kínzás. Allergiás vagyok egy krémre. Tudod amikor bekentem magam azt hittem megőrülök. Vakartam, hideg vizes ruhát tettem rá. Elmentem az ügyeletre kaptam injekciót kalciumot. Azért nem olyan nagy a betegsége, hogy el kell altatni. Én a kutyámmal 3 orvoshoz mentem mire meggyógyították.
2014. nov. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!